Hamile iken yada öncesi Tomografi yada röntgen çektiren var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dbasli tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : dbasli
  1. dbasli

dbasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    gebelikten yaklaşık 1 ay önce yada gebe iken röntgen - tomografi çektiren var mı? sorun yaşadınız mı? henüz hamile değilim ancak bu ay kısmetse planlıyoruz. bu hafta da röntgen çektirmem gerekiyor, gerekirse belki tomografi çekilecek kontrol amaçlı. duyduğuma göre tomografi çekilirsen en az 6 ay hamile kalmaman gerekiyormuş. böyle bir bilginin aslı var mı merak ediyorum.. umarım o kadar uzun süre gerekmiyordur.. :çok üzgünüm:

2. 25 Mart 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben hamile değilim ama ben de bu hafta mamografi çektiricem.doktorum bu ay korunun dedi.henüz kesin kanıtlanmadı ama verilen ışının yumurta kalitesini bozduğu sanılıyo dedi.yani tabi mamografiyle diğer görüntüleme yöntemleri arasındaki fark nedir bilmiyorum.ama tomografiden sonra 6 ay korunmak gerektiğini de hiç duymadım.en azından röntgen çektirdikten sonra 1 adet gör sonra dene derim.ama bu tür şeyler kulaktan dolma bilgilerle olmaz bence mutlaka bi doktora danış.

4. 25 Mart 2010
  5. zambakl

zambakl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de hamileyim 3.ayımda elime röntgen çektirmeme izin verdi drum..ama 3. ay öncesi çok riskli diye biliyorum..Mümkün olduğunca çektirmemek gerekiyor

6. 26 Mart 2010
  7. dbasli

dbasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler. yarın doktora gideceğim. kendisine bu konuyu danışacağım. sizlerlede paylaşırım.

8. 26 Mart 2010
  9. zulka34

zulka34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim bir gece aşırı baş dönmem oldu temografi çektirdim.test yaptım negatif çıktı.15gün sonra tekrar test yaptım pazitif çıktı.nasıl korktum.dr gittim telaşlı telaşlı hemen anlattım durumu dr gayet rahat bi durumda bişi olmamış dedi.hamilelik ya oluşmamıştı yada çok yeni ilk günlerdi bilemiyorum.düşürürdün kalp atışları olmazdı dedii.şimdi 4aylıkım bu ay gidicem şimdilik normal herşey.inşallahta böle devam eder.

10. 27 Mart 2010
  11. dbasli

dbasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bugün doktora gittim. içim rahatladı..gebelik yoksa hiçbir sorun yaratmayacağını, gebe kalmanında sorun yaratmayacağını söyledi :) . merak eden arkadaşlarada duyurulur :)

12. 28 Mart 2010
  13. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ben ilk ayımda yani gebelik oluşurken ya da tam oluşmamışken kaza geçirdim, röntgen çektiler.
    Bir sorun olmadı ama yaşadığım stresi ben bilirim.Tomografi o ay gebe olma ihtimali olanların sakınması gereken bir şey, emar zararlı değil.Bir ay önce çektirmenin ya da gebelik henüz oluşturulmadan önce çektirmenin zararı yok.

14. 28 Haziran 2014
  15. Hazalesra

Hazalesra Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar bn 35 gunde bir adet oluyorum adetime 1 hafta kala tomografi cekildim ilacli ve karnimin tomografisi tabi once gebelik test yaptrdim negatifti bni supelendiren tamda dolenme zamani tomografi cekilmem ya smdi gebelik olmusa korkuom

16. 26 Mart 2015
  17. btlzhra

btlzhra Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    bende tomoğrafi çektirdim şimdi pişmanım keşke çekilmeseydim diyorum, çünkü gebelik istiyorum. belirli bi süre beklemem gerek mi acaba bilenler var mı ?

18. 3 Mayıs 2015
  19. btlzhra

btlzhra Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ne yaptınız acaba bebeginiz oldu mu