Hamile Kalmadan Cinsiyet Öğrenilebilir mi?

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve mutter tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : mutter
  1. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hamile Kalmadan Cinsiyet Öğrenilebilir mi?

Bursa’nın Mudanya İlçesi’ne bağlı Güzelyalı Beldesi’nde görev yapan bir hemşire, kadınların hamile kalmadan önce, doğacak bebeklerinin kız ya da erkek olacağını bildiğini öne sürdü.

Mudanya’da, “cinsiyet kahini” olarak anılan Fatma Güler, Bulgaristan’dan 1980 yılında Türkiye’ye geldiğini, cinsiyet öğrenme tekniğini Sofya’da çalıştığı hastanedeki bir profesörden öğrendiğini anlattı.

Hamilelikte cinsiyet tespitinin yapılabildiğini, ancak kendisinin tespiti kadınlar hamile kalmadan önce yapabildiğini savunan Güler, bugüne kadar yaklaşık 600 kadının hamile kalmadan önce doğacak bebeğinin cinsiyetini tahmin ettiğini iddia etti.

Tahminlerinde yanılma payının sadece yüzde 1 olduğunu, onların da eşlerin doğum tarihlerini kendisine doğru söylemelerinden kaynaklandığını sandığını belirten Güler, şunları söyledi: “Bunun için vücutta hiçbir şey yapmıyorum. Ne dokunuyorum ne dinliyorum ne de ilaç veriyorum, ama tahminlerim doğru çıkıyor. Yeter ki, anne ve baba aday adaylarının doğum tarihi kesin olsun. Kadınla erkeğin doğum tarihlerinin kesin olması ve evlilik olması gerekiyor. Doğum tarihlerindeki bir günlük sapma, yanlış sonuca iter. Ayrıca bu tespiti yaptıracaklar, 18-38 yaş arasında olmalılar. Bana gelen kişiden gerekli bilgileri aldıktan sonra bir takım hesaplamalar yapıyorum ve doğum yapacaksa bebeğinin cinsiyetinin ne olacağını söylüyorum.”

İNTERNETTEN HİZMET

Güler, “meslek sırrı” olduğu için cinsiyet tespitini nasıl yaptığını açıklamayacağını, bu işi parayla yapmadığı için kapısının herkese açık olduğunu belirterek, kendisinin tahminde bulunduğu kadınların, hamile kaldıklarında ultrasonda bebeklerinin cinsiyetini öğrenince şaşırdıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiklerini kaydetti.

Bu arada, Güler, “anne babaların doğum tarihleri kesin olmak kaydıyla” internet adresine gelen talepleri de yanıtladığını anlattı.

DOKTORDAN TEPKİ

Öte yandan, Zübeydehanım Doğumevi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Melih Sezgen, Fatma Güler’in iddiasına “Böyle bir şey olamaz” diyerek tepki gösterdi.

Dünyada hamilelik öncesi cinsiyet belirleyici bir yöntemin bulunmadığını kaydeden Sezgen, “Tıbbi gelişmeler sayesinde hamilelik sırasında ultrason başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle cinsiyet tespit edilebiliyor. Ancak hamilelik öncesinde cinsiyet tespitinin yapılması mümkün değil. Sadece tüp bebek vakalarında hamilelik öncesi spermleri ayırarak cinsiyet tespiti yapılabiliyor” dedi.

BURSA'LI HANIMLAR BU HEMŞİREYİ BİR BULALIM YAAA :))))))

2. 4 Şubat 2010
  3. feeyong

feeyong İnşallah... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Ne kadar ilginçmiş! sositososito
    Hakikaten nasıl biliyor? Peki ikizi üçüzü biliyor mu acaba? bilmiyorumkismile

4. 4 Şubat 2010
  5. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    internet siteside warmış yazıya göre.
    en azından onu bulabilsek.

6. 5 Şubat 2010
  7. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    burda bi çok yöntem var hangisi daha kesin acaba.insan terettütde kalıyo.

8. 5 Şubat 2010
  9. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorumkismile ilqinç

10. 5 Şubat 2010
  11. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    biz bulduk bu hemsireyi canim:))
    ama önceki bebeklerimiz tarihini verdik hic 10 arkadas falandik ama hic birimizde tutmadi:)
    sonra devreye oglu girdi.dedi siz bana tarih verin annem yanlis hesaplama yapiyor ben bakayim dedi
    gercektende annesinden iyi hesap yappti onun söyledigi tahmisler tuttu
    benim icin 2010 ocak ve subat da hamile kalirsam erkek demisti.bakalim tesadüf bende ocak da kaldim hamis.tahmini dogru cikcakmi.fatma hemsireydi ismi

12. 5 Şubat 2010
  13. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bizden sadece kadinin dogum tarihini istedi beylerinkini degil
    ona göre su ayda kiz yada su ayda hamile kalirsan erkek dedi
    yönteminide hic söylemedi.ne ye göre baktigini
    bizden 3 aradas secti onlara gün verdi dedi onlarinkini para almadan siz inanin diye yapcak
    ama sonrakilerde para alirim dedi.msn görüsmüstük.ama tahminleri dogru cimayinca bizde üstünde durmadik

14. 5 Şubat 2010
  15. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ciddi misin yaaa?

e internet adresi neymiş?
    ya da msn i sende hala war mı?
    nekadar para istedi peki?

gerçi doğru çıkmadı diyosun ozaman çokta önemli değil adresi? :)))))

Son düzenleme: 5 Şubat 2010
  16. 5 Şubat 2010
  17. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım katılıyorum bende aradım buldum bu kadını adını vererek 118 den, konuştum cvp alana kadar göbeğim çatladı.Neyse 5 lişiye baktı 2 si tutu, hatta kızımınkini bilemedi yani atıyor ben bile tahmin yapsam daha fazla tutardı:))Oğlunun internet sayfası açacağını ve oradan paralı bakacağını söyledi bundan sonrakilere, ama hiçbir mantıklı tarafı yok kızlar , çin takvimine bakın daha kolay:))

bendende sadece kadının doğum tarihi ve son adet tarihini istedi,msn adresi verdi başka bir arkadaşının oda beni delirtti anlamadı gitti yazdıkalrımı bend ebir daha görüşmedim.Hiç inandırıcı tarafı yok çünkü boştan yere para vermeyin derim:))

18. 5 Şubat 2010
  19. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    bencede kanmayın böyle şeylere.feyza79 sen bu kadına göremı uyguladın acaba hamilemısın şimdi?