hamile kalmadan diş bakımının önemi nedir?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ndk tarafından 6 Kasım 2008 başlatılmıştır.

6 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ndk
  1. ndk

ndk pamuk oğlum EYMENimm :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar hamile kalmadan önce diş bakımının önemi nedir? gebe kalmak istiyorum tedavi görüyorum, dolgu yapılması gereken 2 dişim var. bebek tedavisinden dişçiye gitmeye zaman bulamıyorum. gebelikte diş bakımının çok önemli olduğunu duymuştum nedir önemi bilgi istiyorum???? hamileyken diş tedavisi yapılamıyomu????

2. 6 Kasım 2008
  3. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    İlk 3 ay hiçbir müdahale yapılamıyor. 2. üç aylık dönemde ise çok ağır durumlarda tedavi yapılıyor. Benimde dolgu yapılması ve çekilmesi gereken 2 dişim vardı ama tam o sırada hamile kaldığımı öğrenince yaptıramadım. Doktoruma sordum. Eğer seni aşırı rahatsız etmiyorsa bekle lütfen dedi...

4. 6 Kasım 2008
  5. ndk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acaba sebebi ne ki anlamadım ben :S

6. 6 Kasım 2008
  7. xmoye_x

xmoye_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm aynı dert benimde basımda var (allah beterinden saklasın) ama maalesef korktuğum için gidemiorum dr.a 2 kez ön alt 2 diş kökünden ameliyat geçirdim cok acı cektim son gittiğimde kanal tedavisi oldum (gecici dolgu ve pamuk var hatta suan dişlerimde korkudan gidemiorum) dr ameliyat tekrarlanıcak ve alt 4 diş çekilip yerine protez yapılıcak dedi baska sansın yok dedi :çok üzgünüm: eğer hamile kalırsan hamilelikte dişler dahada hassaslaştığı için rahatsızlanabilirsin anitibiyotik kullanamazsın ağrı kesici kullanamazsın operasyonda yapamayız başına iş alırsın dedi çünkü bunların hepsi bebek için zararlı seyler :çok üzgünüm: bende bunları bildiğim halde bebek çalışmalarına devam ediorum ve diş tedavimi olmuyorum hayırlısı inşallahh :Saruboceq:

8. 6 Kasım 2008
  9. ndk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimmm senin problemin daha üzücüymüş yaa :KK43: hiç düşünmemiştim hamileyken dişim ağrır antibiyotik içemem ne yaparım ben diye, iyi oldu bilgilendirmen, gitmemiz lazımm ama işten izin alamıyorumki ne yapcam ben yaa :KK43:((

10. 6 Kasım 2008
  11. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Eee dişini uyuşturmaları gerek. Oda bebeğe zararlı...

12. 6 Kasım 2008
  13. ndk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada :KK43:(((

14. 6 Kasım 2008
  15. ndk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada :KK43:(((