Hamile kalmadan ne kadar nce Acbadem Sigortas yaptrmam lzm....

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve meybie tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : meybie
  1. meybie

meybie ikiz anne adayı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar acıbadem sigortası yaptırmak istiyorum.ama duyduğum kadarıyla hamile kalmadan 1 yıl önce yaptırmak lazımmış.peki ben 2-3 ay sonra hamile kalırsam acıbademde doğum yapamam mı?bilgisi olanlar yardım edermisiniz?yada bildiğiniz başka ne sigortalar var...

2. 4 Haziran 2009
  3. Samira35

Samira35 meleğimsin... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bıldıgım kadarıyla bu kural tum sırketler ıcın gecerlı.yanı sıgorta yaptırdıgın ilk yıl icinde hamile kalıp dogum yaparsan bunu ödemiyorlar.o yuzden dogumunun 2.yıla sarkması gerekiyor..sanırım 6ay gibi bir sure var..6 ay korunup sonra bebiş yapmak lazım..
    yani dogumunu odemeleri icin her halukarda 2 yıllık sigorta primini odeyeceksin

4. 6 Haziran 2009
  5. desdomona

desdomona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de merak ediyordum bunu. başka ne tip sigortalar var?

6. 6 Haziran 2009
  7. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm 2 gündür diğer sigortalarlada görüşmelerim devam ediyor.şuana kadar yapı kredi -acıbadem ve allianz sigorta ile görüşmeler yaptım.bide aksigorta ile görüşmek istiyorum.acıbadem kendi hastanesinde %100 nü karşılıyor.diğer sigortalarda % 80 ni karşılıyor .inş hepimiz için hayırlısı ne ise o oluur.

8. 8 Haziran 2009
  9. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben sigortacıyım anadolu sig.acnteliğimiz var. gebe kalmadan 1 yıl önce poliçeni düzenlemiş olman gerekiyor mevcuttaki tüm tedavi giderleri teminat dışıdır. olası tedaviler teminat altına alınır yaptırdığın poliçenin bitiminde yenisini yaptırmak suretiyle (2.poliçede) doğum teminatı alablirsin...
    1. poliçen elindeyken hamiş kalablirsin ancak doğumun diğer poliçeye sarkması lazım ki burda da özel şartları iyi incelemelisin !!!
    tüm özel sigorta şirketlerinden sağlık sigortası satın alablirsin ancak doğum teminatının kapsamına doğum ve mutad kontrol limitlerini anlaşmalı hastanelerini dikkatle incelemeni tavsiye ederim :)

10. 9 Haziran 2009
  11. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben allianz sigorta yaptırdım bir yıl beklemene gerek yok 5 ay sonra tüm hamilelik giderlerini ödemeye başlıyor hamilelik dışı durumları yaptırdığın ertesi gün ödüyor ben şimdilik çok memnunum tavsiye ederim.

12. 10 Haziran 2009
  13. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

ciddimisin ilk defa duyuyorum bunu yani 4 aylık hamileyken bile yaptırsan doğum teminatını ödüyor öylemi ??? süpermiş walla

14. 11 Haziran 2009
  15. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    hayır teminat kapsamına alındıktan 5 ay sonra oluşacak hamilelikleri kapsıyor...mesala bu ay yaptırdın haziran da- ekim de hamilelik giderlerini ödüyor bu şekilde...

16. 11 Haziran 2009
  17. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm tşk ederimm ilgin ve alakan için.biz bugün yaptırdık.acıbadem sigorta ..içimize sindi umarım hayırlısı oluur..

18. 11 Haziran 2009
  19. debiderya

debiderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hamile kalabilrsin doğum masrafların karşılanır ancak ilk yıl doktor muayne ve testleri ödemez buunun için genellikle bir yıl bekleme süresi var çok araştırdım ben