Hamile kalmadan önce doktor kontrolü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esrant tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : esrant
  1. esrant

esrant Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar merak ediyorum.
    Hamile kalmadan önce hepiniz doktor kontrolünden geçtiniz mi?
    Geçtiyseniz ne zaman oldu bu?
    Gebeliği düşünüp,korunmayı bırakır bırakmaz mı?
    Bir de 3 ay önceden folik asit almaya başlayın deniliyor.
    Bunun ayarı nasıl yapılabilir ki,hadi ilk ay hemen hamile kalınırsa??
    Ne karmaşık işler bunlar böylebilmiyorumkismile
    Allah herkese koolaylıklar versinboshayallersmile

2. 12 Ekim 2010
  3. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    biz çocuğumuz olmuyor diye gitmiştik doktora.rahim ve yumurtalıklarıma bakmıştı doktor bide hormon testi istemişti eşimden de sperm testi istemişti.ilk 3 ay kullandım ama sonra 1-2 ay ara vermiştim folbiol kullanıyodum ben o arada hamile kaldım ve tekrar başladım. zaten yediklerimizin çoğunda var folik asit

4. 12 Ekim 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Hamilelik düşünmeye başladığın anda git muayeneye.Ben genel bi muayene yaptırmıştım smear ve kültür testi yaptı temiz çıktı.Folik aside en geç 3 ay önceden başlaman gerek yani daha önceden başlamış olmanın bi zararı yok vitamin sadece.Bu arada yediklerimizden yeterli miktarda folik asit alamadığımız için ilaç veriyolar.
    Çok da karmaşık şeyler değil.Çalışmaya başlıyosun gerisi kendiliğinden geliyo olumlu veya olumsuz.Çok kafaya takma rahat ol.Bebek ne zaman isterse o zaman geliyo zaten.

6. 12 Ekim 2010
  7. calimero0

calimero0 SARPi MOleni... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım ben planladığım tarihten 2 ay önce gitmiştim doktora.sadece muayene etti, tam kan şeker ve tiroid değerlerine baktı.hormon tahlili falan istemedi,ozaman folik asite başladım..sonra o folik asit kutusunda bebiş resmi falan görünce dayanamdık biray sonra başladık..ama Allah yine benim istediğim tarihte 2.ayında verdi çok şükür. ha şunu da söyliyim ikinci ay doğrudürüst folik kullanmadım kilo yapıyor diye,hamile kalınca düzenli almaya başladım... senin de gönlünce olsun inşallah.

8. 12 Ekim 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamile kalmadan önce değil evlenmeden önce gitmiştim doktora ultrasonla baktı tahlil falan istedi ama ben bebek olsun diye değil bana en uygun korunma yöntemini seçelim diyeydi doktorum baktı çocuk olmasına engel bir durumun yok eğer olsa korunmayı önermiyorum ama sen yasmin yada mayrolom kullanarak çok rahat korunabilir nıraktıktan 2 yada 3 ay sonrada hamile kalabilrisin demişti hapı bıraktıktan sonrada folik asite hem sen hem eşin başlayın demişti yani doğum kontrol hapı kullanıyorsan bırakır bırakmaz hamile kalmıyosun düzenli kullandıysan 2 yada 3 ay koruyomuş (gerçi ben kazala hap kullanırken hamile kaldım ama benimki çok extra bi durumdu) bence doktorunla görrüş ve hem sen hem eşin kullanmaya başlayın bebek düşünmeye başlayınca eşin sen hamile kalınca bırakıcak sen devam edeceksin ama spermler kuvvetleniyo ve kalitesi artıyomuş

10. 12 Ekim 2010
  11. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bebeğe karar verdim ve gittim..daha doğrusu yılda birkez gidiyorum kadın doğum doktoruna...hassas vücut yapımız herşeye müsait olabiliyor...tedbirli olmak yılda birkez smear testi yaptırmak lazım aslında..
    geçen hafta gittim hatta ultrasonla kontrolde minik nokta gördük kan testi falan yaptırdık..bebek değilmiş..ama hamile kalmam için bir engel olmadığını öğrendik.
    doktora gitmen senin için de iyi olacaktır..tavsiye ederim.a.s

folik asit en çok balık da var..ben nadiren tüketiyorum bu sebeple 1 aydır folik asit içiyorum. Doktora sorarak içersen daha iyi olur diye düşünüyorum..

12. 12 Ekim 2010
  13. esrant

esrant Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Çok teşekkürler arkadaşlar cevaplar için.
    Bebek konusunda hala kararsızız.
    Ben çok istiyorum ama eşim istemiyor ve konuşmuyor bile bu konuda.
    Ben de üstüne çok gitmek istemiyorum.
    Gene de genel bir kontrol için bu sıralar gitmeyi düşünüyorum doktora.
    Bu arada erkekler de mi kullanıyor folik asit?
    Bunu ilk kez duyuyorum doğrusu..