Hamile kalmadan önce eşiniz veya kendiniz için uyguladığınız gıda takviyesi oldu mu?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve GIYMATLIM tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : GIYMATLIM
  1. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar hamileliğe hazırlanırken tükettiğiniz her hangi bi ürün, kür yada besin takviyesi oldu mu...Hamileliğinize vesile olarak gördüğünüz her şey olabilir bal pekmez polen veya daha farklı yiyecek içecekler...
    Bu konuda cevaplarınızı bekliyorum Teşekkür ederim hepinize a.s.

2. 31 Mart 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım 8 asyın içinde 3 kez hamile kalmış biri olarak söylüyorum hiç bişey denemedim. ben hep allaha inandım. bide kayınvalidem son gebeliğimden önce belimi bağlattı kendi köylerinde.

4. 31 Mart 2010
  5. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sağol arkadaşım cevabın için..
    bende Rabbimden bekliyorum tabi sadece tedbir amaçlı bünyeyi kuvvetlendirmek için uygulanan birşey vardır , burda uygulayanlardan sormak istemiştim..
    aslında şu bel bağlama olayını biryerlerden hep duydum.. ve benim düşüğümden önceki ayımda (hamile kalmamdan önceki ay) belim hep sızlamıştı...camdan hep birşeyler silkeliyorum..ondan diye düşünmüştüm ve bu sızı kaldı bende şimdi en ufak yorulmamda kendini belli ediyor.. acaba atkı filan sarıp sıcak tutsam işe yarar mı.. bilmiyorumkismile

6. 31 Mart 2010
  7. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim sağdan soldan duyduğum yakı bile bağlayan var yumurtlama günleri. ama sadece cevremden duydum. bide folik asit bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor diye bilyorum. doktorum hamile kalmadan önce yardımcı olması için vermişti bana. işllah en kısa zamanada bebeğine kavuşursun. ben peş peşe hamile kalmama rağmen her seferinde bidaha kamıycam diye kokuyordum ama rabbim büyük. o kötü günleri bidaha yaşamak istemiyorum. sağlık bi bebişe kavuşman dileğiyle.:Saruboceq:

8. 31 Mart 2010
  9. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Aminnn inşaAllah arkadaşım.....bende folik asiti kullanıyorum doktor vermişti düşükten 6 ay önce başlamıştım zaten...bi kaç gün önce bitti. bugün tekrar alıcam..
    dediğin gibi bende de o korku oluştu, Ama Rabbim büyüktür ona güveniyorum. atlatırım inşaAllah bu günleride...

10. 31 Mart 2010
  11. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bi tavsiyede bulunacak olan yokmu Allah aşkına bilmiyorumkismile

12. 31 Mart 2010
  13. c_n

c_n AŞK'sın sen... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla ben dogal yoldan hicbisey kullanmadan hamile kaldim...ama iki arkadasim sogan kurunu yaptigi ay hamile kaldi...deneyenlerdende hep olumlu seyler duydum...belki isine yarar canim...a.s. Allah herkesin gonlune gore versin insallah...

14. 31 Mart 2010
  15. KubraKayihan

KubraKayihan Guest

ben de açıkcası bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. teşekkür ederim

16. 31 Mart 2010
  17. canan0131

canan0131 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiçbir problemım yokken bende uzun bı zaman hamıle kalamadım hamıle kalmadan 1 ay önce rahim filmi çekılmıstım oda temız cıkmıstı kanallarım acıktı fılmden sonra kalırım dıye cok umutlanmıstım ama regl oldum ogun kkdan duydugum tarcın bal corekotu karısımına basladım 12.gune kadar hergun 1 cay kasıgı yedım önce allahın takdırı sonra bal tarcın corek otu vesilesiyle ben o ay hamile kaldım hemde tek ilişkiyle memlekete gitmem gerekiordu ve gittim hatta bu ayda bosa gectı diye uzulmustum cok uzun oldu ama yardımcı olmak ıcın acık acık yazayım dedım umarım sende faydasını gorursun

18. 31 Mart 2010
  19. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ben hamile kalmadan onceki aylarda her sabah kalkar kalkmaz sicak su ictim ac karnima.Bir de haftada bir defa detox uygulamaya calistim-bir gunumu sadece sivi tuketerek gecirdim,hic bir kati gida,kahve vs olmadan.Bunlari aslinda hamile kalmaktan cok vucudum temizlensin diye yaptim ama akabinde hamile de kalinca etkisi olabilir diye paylasayim dedim,sonucta zarari yok.
    Ayrica sogan kuruyle ilgili bende cok olumlu seyler duydum,esiniz icin de keciboynuzu kuru deneyebilirsiniz.