Hamile kalmadan önce kilo problemi,pko ve hamişliğe hazırlık

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mxuxhendis_17 tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mxuxhendis_17
  1. mxuxhendis_17

mxuxhendis_17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canımlar,kuzucuklarım sizin fikrinizi almak istediğim bir konu var.2 senedir pkoluyum ve yasmin doğum kontrol hapı kullanıyorum.9 aylık evliyim dr. um bir an önce hamilelik çalışmalarına başla diyo.ama ben 71 kiloyum şuan ( 5 kilo vermiş halim ) ve diyet yapıyorum.dr. da diyoki kilo vermeyi bekle ilacını biter bitmez hemen korunmayı bırak.hamilelik döneminde 5-6 kiloyla hamilelğini bitiririz diyo.ama hem hamile kalmak için hemde rahat doğum yapabilmek için kilo vermek gerekmez mi?ya da pkolu olduğumdan hemen hamile kalırmıyım bi sürü soru var aklımda? hadi yine birbirimize destek olalım.. lütfen kızlar yorumlarınızı bekliyorum..inş. bir an önce kolayca hamiş kalırız.

2. 17 Şubat 2009
  3. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yukarda yanlış yazmışım doktorum kilo vermeyi bekleme diyo :KK43:

4. 17 Şubat 2009
  5. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar kimse yok mu sesimi duyan bana akıl verecek :KK43:((

6. 17 Şubat 2009
  7. psilokum

psilokum Sıla'nın annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım selam.. doktorun doğru söylüyor.. şimdi sen hazır değilim diyorsun ama hazır oluncada bebek çabucak gelmiyoır zaten.. umarım sende böyle bir sorun olmaz.. pkoluysan hemen olmama ihtimali yüksek. bencede fazla korunmadan bırak.. o arada diyetisyen yarıdmında bilinçli diyet yap. folik asit ve vitamin taviyesi almayı unutma..

8. 17 Şubat 2009
  9. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın cnm ya peki bu kiloyla hamiş kalırsam çok kötü olurum ama.. :KK43: yoksa ben yanılıyomuyum...

10. 17 Şubat 2009
  11. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım bu topiğe başka uğrayan yok :KK43:

12. 17 Şubat 2009
  13. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben varım aynen dediğin gibi..bekarken adet düzensizliği vardı bende..evlendim devam etti. dr gittim pko var dedi .yumurta takibi çatlatma iğnesi derken kızıma hamile kaldım..hemde 79 kilo da hamile kaldım..94 kiloda doğum yaptım tabi ben çok kilo aldım hamişken..bazıları fazla almıyo bünyeden bünyeye değişiyo..kızım 2.5 yaşında..öptüm canım bence kiloymuş pkoymuş...hiçbiri sorun değil..rabbim isterse hayırlısıyla verir...hayırlısıyla sana da nasip eder rabbim inşallah..amiinn..

14. 17 Şubat 2009
  15. deryarcan

deryarcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    öncelikle gçemiş olsun.fazlakilo hamileliğe zarar değil.ama pco hastasıysan sana tavsiyem 15 gü soğan suyu iç ondan sonra incir suyu iç inan bana o aydan onra hamil kalırsın.kiloyu problem yapma.inşallah hyırlısı ile hamiş olursun

16. 17 Şubat 2009
  17. arrows

arrows Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence doktoruna güvenip güvenmediğini değerlendirmelisin. Doktorlar bana pko var dedi, uzun süre tedavi gördüm, sonra olmadığım ortaya çıktı!
    Şimdi doktorum kilo ver, 6 kilo vermeden hamilelik düşünmeyelim diyor. Ve ben kendisine güveniyorum. O sebeple önce rejim yapıcam 2 ay sonra (tabi verebilirsem) bebek düşünücem.

Üstelik yüksek kiloyla hamilelik de zor, sen 5-6 kiloyla hamilelik bitiricem diye strese gireceksin, az yiyeceksin vs.

18. 17 Şubat 2009
  19. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence kilonu hiç takma..ama hemen korunmayı bırak bence..bende pko luyum 2,5 yıl korunmadan hamile kalamadım,aşılama ile hamile kaldım ve hamile kaldığımda korkunç derecede kiloluydum yani obez..:KK43:( ilk 3 ay mide bulantılarından 8 kilo verdim ve hiç dikkat etmememe rağmen o verdiğim 8 kiloyu aldım,ve her an için doğacak bebişimi bekliyorum şimdi...:))) pkolu birinin -illaki bebek istemiyorsa başka- korunması bana çok doğru gelmiyor...Allah hakkında hayırlısını versin....