hamile kalmak isteyenler okuyun

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ebru26 tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

2 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ebru26
  1. ebru26

ebru26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hepimiz hamile kalmak için uğrasıyoruz rabbim hepimize verir inş .ama size bir şey anlatmak istiyorum herşey normalken neden gebe kalamıyoruz stres yüzünden acaba hamile kaldımmı ay kasıklarıma ağrı girdi kesin hamileyim ay basım döndü adet günü gelmeden yaptığımız testler bunlar hep hormon dengemizi bozuyormuş beyin sinyal gönderiyor ....bir bayan arkadasımız şöyle anlatıyor
    13 yıldan beri çoçuk bekliyorduk
    fakat heray umutlanmama heray reglmden önce yaptığım testlere rağmen hamile kalamadım
    burnum kırılmıştı 1 ay boyunca burnumla uğrastım hastaneye git gel dolayısıyla bebek aklımdan 13 yıl sonra ilk ay aklımdan silinmişti amaliyata gireceğim zaman hamile olduğumu duydum ve hıçkırarak ağlamaya basladım diye anlatıyor düşünün stres ne kadar büyük engel:hulya:a.s

2. 2 Haziran 2010
  3. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebeği sürekli düşününce olmuyor bu görüşe katııyorumCADIARZU kızıma kardeş istiyordum korunmayı bıraktım her ay hüsran:gitme: mayıs ayında açıköğretim sınavım vardı hiç bebek aklıma gelmemişti tek düşüncem bu sene ders bırakmadan 2,sınıfa geçmekti sınava girdim çıktım:lepi: bu arada tabi ayın 1i olmuş va ben hala adet olmadım test yapayım bari dedim çünkü hiç başka belirtim yoktu sonucu görünce şok oldum test çift çizgi:lepi:

4. 2 Haziran 2010
  5. ebru26

ebru26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah tamamını erdirsin cnm bizler için duanı istiyorum:Saruboceq:

6. 2 Haziran 2010
  7. had

had Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kutlarım, hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.Bende kafama çok takıyorum.Düşünmeyeyim diyorum ama olmuyor.ınşallah yüce rabbim bizleri de sevindirir bize de anneliği yaşatır.

8. 2 Haziran 2010
  9. __7n_bitirdin__

__7n_bitirdin__ GİZLİ BAHÇEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Başka şeylere yoğunlaşıp kafaya takmamak lazım ama inanın hiç aklınızda olmadığında bile olmuyorsa olmuyor nasip meselesi....

10. 2 Haziran 2010
  11. __7n_bitirdin__

__7n_bitirdin__ GİZLİ BAHÇEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    amin inşallah canım :Saruboceq:

12. 2 Haziran 2010
  13. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende geçen kasım ayında tüp bebek yaptırmak için tedavi oldum ama negatifle sonuçlandı..negatif sonucunu 7 aralıkta almıştım..10 aralıkta adet olmuştum...daha sonra o ay kayınvaldem ve kayınpederim arka arkaya hastaneye yattılar...onlara koşturma falan derken bebek fikri aklımdan tamamen çıkmıştı...daha önceki aylar eşimle gün aşırı beraber olurken o ay sadece 2 kere birlikte olabilmiştik..hemde ilişkiden sonra hemen kalkmıştım..yanı bebek tutunsun diye uzun yatışlarda yapmadım..ama 10 aralık benim son adetim oldu..iş kafada bitiyo kızlar....

14. 3 Haziran 2010
  15. ebru26

ebru26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    justinq inan tüylerim diken diken oldu şu anda ne kadar sevindim bir bilsen kendim gibi sevindim allah tamamını erdirsin bebeğinle en güzel günler seninle olsun cnm yerimseniben

16. 3 Haziran 2010
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Evet kızlar bu tıbben de doğru. Ben gebelik öncesi genel bir kontrolden geçmek için doktora gittiğimde (rutin kontorldü benim, bir sorunum yoktu çok şükür) doktor bana gebe kalmak istediğim süreçte kesinlikle rahat olmam gerekitiğini yumurtlama günü hesaplaması filan yapmamın gereksiz olduğunu söyledi. Aynen şöyle dedi: "Bizim burada yardımcı üreme teknikleri merkezi var, orada sebepsiz kısırlık dediğimiz hastaların %80'inde tek sebep aşırı bebek istemekten kaynaklanan stres. Sen normal hayatına devam et. Çünkü yumurtlamak tamamen hormanlarla ilgili birşey, sırf çok istediğin için yumurtlama düzenini alt üst edersin. "dedi.
    Ben de o güne kadar bu konulara öyle meraklıydım ki; herşeyi okurdum. Daha yeni bebek düşünmeye başlamamıza rağmen hamilelikle ilgili herşeyi öğrenmeye çalışırdım. Ama doktorun söylediğini duyunca bıraktım. Ne gün saydım, ne başka birşey. ılk ay hamile kaldım.
    Darısı herkesin başına.

18. 6 Ocak 2011
  19. nehir1001

nehir1001 artık anneyimmmmmmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tüp bebekte de yüzümüz gülmeyince eşimle oturup uzuun uzuun konuştuk ara verdik. ara verdiğimiz ilk ay izinli günlerimizi gezerek geçirdik düşünmedik bebeği ama o ay geldi bebeğimiz hayatımıza giriverdi. üzüntü sıkıntı ay olcakmı ay olcakmı düşüncesi yedi bitirdi beni 2.5 sene ama gelin görünkii şimdi 8 haftalık hamileyim:nazar:
    herşeyi bi tarafa bırakın ve bebek düşüncesi olmadan 1 ay yaşamaya çalışın bakın görün nasılda geliyo bebişleriniz...
    herkesin duacısıyım allahım hepimizin yüzünü güldürsün isteyen herkese bebek nasip etsin vatana millete hayırlı evlatlarımız olsun. herkese öpücüklerimi yolluyorum:KK54: