hamile kalmamamin sebebi pkoymus

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve narin_yarim tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : narin_yarim
  1. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben cok dr. degistirdim hormon tahlili, yumurtlama takibi yapildi hepsi normal cikti her ay adetimin 26.gunde tek yumurtayla yumurtluyorum dr.lar bunu pek onemsemediler bir az sabret cocugun olur dediler tam 10 ay oldu tik yok her ay huzun her ay gozyasi esim dr. gitti sende sorun yok sorun kesin esinizdedir deyince dahada yiprandim yeni dr. buldum tahliller yapildi rahim filmi cekildi VE sonuc PKO. Adetin 3.gunu tedaviye baslicaz ama cok endiseliyim tam 77 kiloyum acaba bir sakincasi olurmu ?

2. 21 Şubat 2010
  3. askmesk

askmesk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim geçmiş olsun üzülme pko olup hamile kalan çok arkadaşımız oldu.pko olup tedavi görenler topiğine gir istersen...

4. 21 Şubat 2010
  5. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım kilo verememenin yada kilo almanın sebebi de pko'ya bağlı olabilir.Pkolular biraz zor kilo verirler.bende pkoluyum ve kilom var.Tabii biraz versek muhakkak yararı olur en azından hamile kalınca rahat ederiz biraz daha ama kendini sıkma bu kadar.10 ay daha birşey değil yıllardır uğraşanlar var.İnşallah tedavinden hemen sonuç alır ve hamile kalırsın.

6. 21 Şubat 2010
  7. skr1606

skr1606 pamuk oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım kilo pko nun hem sonucu hem de en önemli belirtilerinden biri üzülme en azından tedavisi olan bir sıkıntın var. daha kötüsü olmadığına şükremelisin. hiç yumurtası ya da spermi olmayan insanlar var. moralini yükselt kendinden kötü durumdakileri düşün.
    bir gün müjdeli haberini de verirsin bize. ama önce inan...guclubacismile

8. 23 Şubat 2010
  9. esros

esros ALLAHIM SANA EMANET Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım..hiç sıkıntı yapma bence..bendede pko vardı...doktor tedavi gerekecek demişti..ben denemeden hormon almak istemedim..6 ay kendimiz denedik..bu arada bende fazla kiloluyum..bu pko nun kaçınılmaz sonucu...ama en önemli çözümüde bence kilo vermek...spora başladıım diyet yaptım 3-4 kilo verdim ve bu kadar az kilo vermekle bile o ay hamile kaldım:))bir oğlum olacak inşallah...bence moralini yüksek tut ve mutlaka kilo ver...ve sporla kilo ver çünkü spordan önce aylarca diyette olmama rağmen 1 kilo verememiştim:KK43:(((moralini kesinlikle yüksek tutmaya çalış..çünkü dediğim gibi sadece kilo vererek bile tedavi sağlanabiliyor bu rahatsızlıkta...inşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız:)))))

10. 23 Şubat 2010
  11. Nell83

Nell83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bana da pko demişlerdi, o ay progesteronum 1.40 çıkmıştı, tedaviye başlayalım dedi doktor. o aylarda kursum ve işlerim çok yoğun olduğu için boşverdim 2 ay sonra giderim dedim, ama bu arada soğan suyunu uyguladım ardından da 2 ay incir kürü denedim, ve başka bi hastanede tüp bebek konusunda uzman bi profesöre gittim, daha ultrasonda bakarken dedi ki sen pkolu olamazsın, yumurtan oluşmuş ve çatlamış, hakikaten 21. gün progesteron testim 26,5 çıktı!!! Düşün yani hiç bir tedavi görmeden sadece soğan ve incir kürüyle bu kadar düzeldi, henüz hamile kalamadım ama inşallah o da olur. Sen de tedavilerini tabi ki aksatma ama en azından şu soğan suyunu bi dene istersen canım ya...