hamile kalmanın ırsilik olduğunu düşündünüzmü?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve serap_resat tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : serap_resat
  1. serap_resat

serap_resat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar daha önce böyle bir konu açıldımı bilmiyorum ama hamile kalmaya çalıştığım şu zamanlarda bunu düşünmeye başladım...:çok üzgünüm:

Mesala anneleriniz ne kadar zamanda hamile kalmış?hemenmi yoksa 1 ay,3 ay yada 1 yıl,5 yıl sonra gibimi?,sonuçta biz onların genetik yapılarını almadıkmı?

Benim ilk gecemde kanamam olmadı bunu anneme söyledğimde şaşırdı.fakat anneannemde olmamış ve bazı teyze kızlarında (annemin teyze kızları ) olmamış..Annem ilk gecede hamile kalmış ve üstüne görüm görmüş..ablamda korunmayı bıraktıktan hemen sonra ilk çocuğuna hamile kaldı.2.çocuğu istediklerinde hemen hamile kaldı..geçenlerde anneanneme ne zaman hamile kaldığını sordum.oda 1 sene sonra dedi..genetik yapı olarak anneanneme benzediğimi düşünüyorum..ama ne kadar doğrudur bilmiyorum..yaklaşık 8 aydır deniyoruz ve daha tık yok...Tabiki benimki sedece bir düşünde.Allahın bileceği bir taktir..insan böyle zamanda başka yönleride düşünüyor..böyle düşünenler varsa paylaşabilirlermi düşüncelerini..:teselli:

2. 5 Ocak 2009
  3. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    genetik olabilir belki ..ama,
    arkadaşım senin baya moralin bozulmuş sanırım...
    üzme sakın kendini, bak burda o kadar çok şey okuyorum kii çoğunun bu bende dahil olmak üzere valla stersten olmuyo...
    ne zaman boşvermişler o ay olmuş...
    çokmu sters yapıyosun acaba?

4. 6 Ocak 2009
  5. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence de olabilir cunku benım annem üstüne gormus ablam da aynı yani sende ananen gibi olabilirsi valla bundan yola çıkarsak bi seneye ne kaldı hadi inşallah

6. 6 Ocak 2009
  7. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya arkadaşlar benim annem 2 kız kardeşti teyzeminde çocuğu oldu,annanemler7 kız ve 1 tane teyzaemin çocuğu olmamış babamında 3tane halası var ve onlardanda 1tanesinin çocuğu olmadı acaba bu sonuç benide etkilermi bende 6 aydır korunmuyorum ve hala yok bebiş

8. 6 Ocak 2009
  9. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktora gitmelisin bence cnm...
    hiç gittinmi??

10. 6 Ocak 2009
  11. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence de doktora git genetik olup olmadığı konusunda bilimsel şeylere dayanarak konuşmadık ama sen en kısa sürede kontrollere başla bence

12. 6 Ocak 2009
  13. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Benim babaannemde ilk çocuğunu hesabıma göre1yıl sonra doğurmuş zaten hastalıklarım aynı babannem guatr halaya böbrekler babanneye çekmiş çabuk grip filan olurum onun gibi ama ben iki yıllık evliyim

Son düzenleme: 7 Ocak 2009
  14. 6 Ocak 2009
  15. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    hayır canım gitmedim ama adetlerim düzenliydi korunmayı bırakınca düzeni değişti aslında bu soru bayadır benim kafamıda kurcalıyodu ama ne bileyim ihtimal vermiyorum bir kaç aydaha bekliyeyim diyorum

16. 7 Ocak 2009
  17. serap_resat

serap_resat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar daha yeni okuyabildim yazılarınızı.tabiki stres bazı şeylerin en başında geliyor..doktara gittim ama eşimin sperm testinde takıldık..eşim pek razı olmadı sperm testi vermeye..biraz zaman bıraktık..doktor doktor gezmektense doğal yollarla olmasını da çok istiyorum..bakalım hayırlısı...

18. 11 Eylül 2009
  19. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    bence mantıklı benim annemler 3 kız kardeş 2 teyzemde anneannem gibi hemen hamile kalmışlar evliliğinin ilk 3 aylarında ancak annem babaannesi gibi rahim tersliğinden gebe kalamamış ve gelelim baba tarafıma babamlar 5 kardeş 3 erkek 2 kız 2 amcam hemen eşlerini hamile bırakırken babam dayısı gibi sperm azlığı problemi ile karşı karşıya kalmış sonuç 2 yıl sonra ablam ve 2 yıl sonrada ben ve tedaviyle.
    şimdi eşimle bana bakın ben gebe kalamıyorum rahim tersliğim falan yok ama annem gibi zorlanıyorum gebe kalmada eşim ise 4 kardeş 2 kız 2 erkek hepsinin çocukları anne ve babaları gibi hemen olmuş bir tek eşim dayısı gibi varikosel illetiyle uğraşmakta.