Hamile kalmayı destekleyici kür

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve zeyno06_09 tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  3 Eylül 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 1. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  FAYDASINI ÇOK GÖRÜLMÜŞ BİR KÜR DENEMEKTE FAYDA VAR

  Prof Dr.Ahmet Maranki Hamile kalmak isteğen bayanların aslanpencesi,civanpercçeminive çoban çantasını asla evlerinden eksik etmemeleri gerktiğini söyledi.

  Hamile kalmayı destekleyici kür

  -500 gr su
  -5gr aslanpencesi
  -5gr civanperçemi
  -5gr çobançantası

  Hazırlanışı:500 gr suya ,aslanpencesini,civanperçemini ve çobançantasını koyun ve 1-2 dakika kaynatın ve 20 dakika demlendirin.ve günde 2 bardak için.faydasını göreceksiniz
   
 2. 3 Eylül 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 3. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  DENEMEKTE FAYDA VAR

  Prof. Dr. ıbrahim Saraçoğlu‘dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

  Yarım litre kaynayan klorsuz suyun içine onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktantan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

  Bu kürün uygulama şekli:
  Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.

  Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

  Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin.

  Kuru ıncir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

  Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda,taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

  *** Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır.