hamile olabilirmiyim acaba?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve unutmabirgun tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

7 Haziran 2009
    Konu Sahibi : unutmabirgun
  1. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar daha önceden 1 kez tüpbebek ve 1 kezde dondurulmuş embriyolarla denedim ancak her ikisindede negatif sonuç aldım.Problem eşimden kaynaklanmakta ve sorun ise sperm düşüklüğüydü.Bu aralar üzerimde çok değişiklikler hissetmekteyim.Ne gibi değişiklikler diye soracak olursanız çok aşırı şekilde canımın bir şeyi çekmesi ve onun kokusunu hissetme,yüzümde değişikliklerin oluşması(is çökmesi),karnım şişkinlik oluşumları,göğüsümün ucunda sütün geleceği yerde delik oluşumu,göğüs uçlarımın acıması vb.. Eşime bunları söylediğimde bana inanmamakta ve sperm sayısı 800.000 olan birisi normal yolla çocuk sahibi olamaz demekte ancak aynı durumda olupda normal yolla hamile kalan kişilerin olduğunu duyduğumdan dolayı benim içimde inancım vardır.Bundan daha öncede bazı belirtiler olmuştu ancak bu kadar fazla değildi.Bunun üzerine eczaneden beta hcg testi aldım ve yaptım sonuç negatif çıkmıştı.Bu testlerde yanlış sonuç alarak hamile olan arkadaşlar varmıdır acaba?Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

2. 7 Haziran 2009
  3. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    şekerim neden gidip bir kan tahlili yaptirmiyorsun ki?:kahve:

4. 8 Haziran 2009
  5. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Evet haklısın ama devamlı test yaptırmakdan bıktım artık.

6. 8 Haziran 2009
  7. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    Hakkında hayırlısı olsun...
    Adet gecikmesi varmı?Varsa kaç gün...Adetin geciktiği halde negatif çıktıysa sonuç kesine yakındır sanırım...
    Haklısın test yaptırmak bir süre sonra bayıyor insanı ama kan testi en kesin ve doğru sonucu veriyor biliyorsun...

Hayırlısı olsun,inşallah hayırlısıyla sağlıkla hamilesindir...

8. 11 Haziran 2009
  9. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Öncelikle verdiğin cevaplar için teşekkürler.Daha adetime 8 gün var eğer adet olmazsam bu belirtilere göre hamile olmam lazım işallah hamileyimdir.sabırsızlıkla adet tarihimi bekliyorum.Allahım tüm çocuk isteyen herkese versin bu duygudan kimseyi mahrum bırakmasın.Allahım herkesin kucağını bebeklerle doldursun.Dört gözle meleğimin bigün geleceği günü bekliyorum.

10. 11 Haziran 2009
  11. merhamet08

merhamet08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    unutmabirgün merhaba,bence kan testi ve idrar testi için de erken,adetin gecikmeden test yapma hem psikolojin altüst olur hem de zaten kesin sonuç alamazsın..birde Allah diledikten sonra eşinde bir tane bile sperm olsa ya da hiç olmasa da Allah onu yaratmaya kadirdir.o yüzden ümitsizliğe kapılma yasakkelime canım en hayırlı zamanda gelir inş bebişin.. :KK46:

12. 11 Haziran 2009
  13. hlyszr

hlyszr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm .ben aranıza yeni katıldım .bende 7 yıldır bebek için uğraşıyorum ..eşim azospermi..2 kez tüpbebek denedikk malesef sonuç alamadııkk
    umarım hamilesindir amahenüz bunu anlamak için sanırımçok erkenn..
    bu ay bende de öyle bir durum sözkonusu 2 gün geciktim..umutlanmak stemiyorum ..çok yorudum artık..hayırlısıı olsun hepimiz için ..

14. 12 Haziran 2009
  15. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Öncelikle hepinize teşekkürler arkadaşlar.hlyszr arkadaşım aramıza hoşgeldin.Diğer arkadaşlarımızın dediği gibi allahım nasip etmedikten sonra ne denenirse denensin olmaz önemli olan allahımın nasip etmesi.Bu olduktan sonra diğer arkadaşımızın dediği gibi 1 tane bile sperm olsa yeterlidir.Bende adet günümün gelmesini bekliyorum eğer olmazsa hemen test yaptıracağım inşallah hamileyimdir.

16. 14 Haziran 2009
  17. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bel ağrılarım başladı yine çok üzgünüm :KK43:(

18. 15 Haziran 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bel ağrın olabilir ama yinede hamile olabilrisin tabi adet olmazsan inşallah herşey gönlünce olur