Hamile olduğumu aileme söylemeye korkuyorum:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

herkese merhaba...
    yeni hamileolduğumu öğrendim ve ne yazıkki hiç sevinemiyorum:KK43:19 yaşındayım ve kaçarak evlenmiştim.evleneli 11ay oldu ve korunduğumuz halde hamile kalmışım.maddi olarak bir bebeğin masraflarını karşılamaya hazır olmadığımız için başta çok kötü hissttm kendimi.şimdide aileme nasıl söyliyeceğimi hiç bimiyorum.ben hergün annemlerdeyim.(evde yanlız sıkıldığım için) ve bebek konusunda herhangibir konu açıldığında bana hep büyük tepkiler verdiler.'herşeyiniz bitti de sıra çocuğa geldi dimi'diye tersliyor hemen:çok üzgünüm: şimdi ben nasıl söyliyeceğim onlara hamile olduğumu?birde ağbim var henüz evlenmemiş:çok üzgünüm:kafam çok karışık.herşeyi burnumdan getircekler :çok üzgünüm::çok üzgünüm:daha kaçtığım için söylendikleri yeni yeni bitmeye başlamıştı..:çok üzgünüm:

2. 20 Nisan 2009
  3. EU1

EU1 Guest

ayyy cnmm sen üzülerek söylersen annen nasıl sevinir sen gör bide sen üzülem diye teselli eder benim sürekli aklımda hayalimde hamile olduğumu anneme söylemek var hayırlı olsun bebeğin canım

4. 20 Nisan 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Bebeğiniz hayırlı olsun inşallah..
    Bence anneniz de olsa kendi evinize,ailenize karışmaması gerekir..
    Eğer sürekli evliliğiniz hakkınızda olumsuz muhabetler edip moralinizi bozuyorsa ya bundan rahatsız olduğunuzu güzellikle söyleyin ya da çok sık gitmeyin..
    O mesafeyi ayarladıktan sonra bebeğiniz için bir şey diyecek olsa bu kadar üzülmezsiniz..

6. 20 Nisan 2009
  7. Makber

Makber (:Canımın canı büyüyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    canım ailen onlar senin başta kızıp tepki göstermeleri normaldir kii sen maddi olarak daha hazır olmadığınızkı sölrmiştin normaldir yani..ama doğunca hiçbişeycik olmaz seni öyle mutlu görünce elbet onlarda mutlu olurlar sen sakın üzülme kafanada takma ve biran önce paylaş ailenle

8. 20 Nisan 2009
  9. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bence haklılarda ama olmus birkere
    masum bir bebeği aldırmaya hakkınız yok
    bebek rızkıyla gelir
    hersey olacağına varsın çocuğunuda doğur.yasın küçük ama olsun olmus bikrere olmus ölmüşe çağre yokkkk

10. 20 Nisan 2009
  11. EU1

EU1 Guest

özellikle babam la ağbimin tepkisinden korkuyorum.evin en küçüğü olduğum için beni hala bebek gibi görüyorlar.daha yeni yeni alışıyorlar dı evli olduğuma:KK43:

12. 20 Nisan 2009
  13. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğiniz hayırlı olsun ailenin kızgınlığı normal seni düşündükleri için bu şekilde konuşuyorlar ama artık evlisiniz bir yuvanız var ailenize söyleyin ilk başta tepki gösterselerde kıyamazlar küçücük bebeğe aldırmayı düşünmeyin derim hakkınızda hayırlısı olsun

14. 20 Nisan 2009
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    belki yaşın küçük diye ve maddi olanağınız yeterli değil diye şimdi bebeğin olsun istemiyordurlar ama inan bana başta söylenselerde doğduğunda senden çok seveceklerdir
    torun her zaman için bir başka sevilir.kafana takma sende normal bir şekilde ailene söyle
    allah bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canıma.s

16. 20 Nisan 2009
  17. isolde

isolde sadece kızım.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    hayırlı olsun bebeğin bitanem...bende arkadaşlarımla aynı fikirdeyim başta tepki göstericekler ama onlarda alışacaklar bu duruma ..hatta senden daha çok sevinecekler..valla bu zamanda hamile kalıpta sapasağlam bir bebek dünyaya getirmek mucize oldu...snde bunlardan bitanesisin gülüm...sakın bebek hakkında bizi üzücek biş yapma....bekle ve gör.. hakkında hayırlısı olucaktır umarım...

18. 20 Nisan 2009
  19. EU1

EU1 Guest

Her bebek nasibiyle kısmetiyle gelir dünyaya.
    sen hiç canını sıkıp,bebişini üzme...:nazar:
    Allah yardım eder bebeği olan insana...
    Hiç anlamazsın bile,doğurmuşun,büyütmüşün bi bakmışsın okula başlamış..
    a.s