hamile olduğunu öğrendikten sonra sigara içmeye devam eden var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ilaz tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ilaz
  1. ilaz

ilaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamileyim sigarayıda bırakmıyorum ne yapıcam çok üzülüyorum bu duruma. eyvahedigeldismile

2. 21 Temmuz 2010
  3. minimim

minimim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hamile değilim şuan ama ilerisi için bıraktım sigarayı hemde daha 2 gün oldu:bbo: kendi kendime savaş veriyorum şu anda.4-5 senedir kullanıyodum ve günde 1 paket.şu anda çok zor geçiyo günler, özellikle sigarayı en çok içtiğin zaman, en çok aradığım zaman oluyo şimdi.
    bunlar negatif yanları.bi de pozitifler var.
    kendim daha sağlıklı dolayısıyla ileride nasip olursa bebeğim de sağlıklı olacak, erken doğum riski olmayacak ve vicdanım rahat olucak.sonra maddi yanı da çok büyük bunun. benim içtiğim sigara 5,5 tl idi. her gün düşünsene. şimdi birikim yapabileceğim.
    sigarayı her eline aldığında tekrar tekrar düşün derim.

4. 22 Temmuz 2010
  5. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    malesef bende günde 4-5 adet içenlerdenim. Deli gibi vicdan azabı çekmeme rağmen içmediğim zamanlar çok kötü oluyorum. Allahım kurtarsın bizi bu dertten. Genelde hamilelerin midesi bulanırmış sigaradan ama bana malesef hiç böyle olmadı. Tavsiyem sigarayı yarısından kırın 2-3 nefes sonra atın. Ve hafif olanları tercih edin. En azından az içmiş olursunuz.

6. 22 Temmuz 2010
  7. ilaz

ilaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bi kaç gün içmedim ama yine başladım günde en fazla 6 tane içiyorum ama yine içim hiç rahat değil mafoldumben

8. 22 Temmuz 2010
  9. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    ben hamile değilim ama marttan beri içmiyorum. hamile kalmaya karar verdikten sonra her denemeden sonra kendimi hamile sanmamın sigarayı bırakmama faydası oldu. 10 yıl içtim sigarayı günde ortalama 5 tane içerdim. 1 senedir bırakmaya çalışıyordum. günde 3 e indirdim sonra günde 1 e indirdim. sonra tekrar artırdım bi ara haftada 1-2 kez çok canım istediğinde içiyordum sonra da bırakabildim. şimdi bazen canım istiyor ama kendi kendime diyorum bak bu kadar emek verdin kaç aydır içmiyorsun artık içme diyorum kendimi tutuyorum çok şükür. bırakmanızı öneririm bir tanıdığım. hamilelik boyunca içti az da olsa çocuk erken doğdu kendisinin doğum sırasında aşırı kanaması oldu neredeyse ex oluyormuş, çocuğun gelişimi yavaş ve çocuk 2 yaşında falan bi türlü hastalıktan kurtulamadı çocuğun en son böbreklerinde sorun çıkmış onunla uğraşıyorlardı. sigara bu kadar değer verilecek birşey değil. kendinize:

Ben güçlüyüm. Sigarayı yenerim. Benim sağlığım önemli. bebeğiminki bana emanet.

deyin. ve bırakın bu kararı verin arkadaşlaryasakkelime

10. 22 Temmuz 2010
  11. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende kullanıyodum hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren bırakın içmeyi yanımda bile içirtmiyorum. doğumdan sonra da başlamayı düşünmüyorum. meleklerinize bu haksızlığı yapmayın. günahlarına girmeyin. ilerde hastalık sahibi olurlarsa bunun hesabını veremezsiniz.kıymayın kuzucuklara

12. 22 Temmuz 2010
  13. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Bence kafada bitirmek lazım,şu an bencillikten başka bişey olmadığını düşünüyorum,yediklerimizi bile seçerken zarar verdiğini bile bile birşey yapılmaya devam edilir mi?
    kendinizi koyun o bebeğin yerine ilerde Allah vermesin ama benim yaşam hakkımdan çalmaya ne hakkın vardı dese düşünün yani,Rabbim sabrını verir gücünü verir,Şu an sadece sizden beslenen bir bebek için faydalı şeyler düşünün zararlı değil

14. 26 Temmuz 2010
  15. lovelif76

lovelif76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla bende hamileyim ve su laneet olası sigarayı bırakamamaya deli oluyorummm ...

16. 21 Nisan 2014
  17. Fatmanuryuzerr

Fatmanuryuzerr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Bende çok zorlandım ama benim ki biraz eşimden dolayı üsttüme çok geldi içmeyeceksin diye Allah bi daha yaşatmasın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi