Hamile olduğunu yeni öğrenenler.yaşadıklarınızı burda paylaşalım.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve arda_ tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : arda_
  1. arda_

arda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hamile olduğunu yeni öğrenen anne adayları bu güne kadar neler yaptınız ?neler yaşadınız? hamile kalmak için nasıl çabaladınız?kaç aydır uğraş verdiniz?hamile kaldığınızı öğrenmeden önce sizde farkedilir değişiklikler nelerdi?hamile kalmak isteyen hamiş adaylarına neler önerirsiniz?

2. 3 Temmuz 2008
  3. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım ben hamile kalmaya karar verdim ve ilk ayda hamile kaldım sanırım ilk seferde yumurtlama dönemini tutturdum açıksası Allahın izniyle hiç ugrasmadım hemen tuttu..benim kasıklarımda dolgunluk ve şişlik vardı ve hasta olucakmışım gibi kasık agrılarım oldu bide çok yiyip çok uyuyodum baskada belirtim olmadı hastalıgıma üç gün kala idrar testi yaptım ve pozitif çıktı doktora gittim üç haftalık dediler şimdi dördüncü haftam bitiyor ve hala çok sükür mide bulantım agrım falan yok Allah sizlerede nasip etsin herkeste belirti olmuyorr..şimdi doktor kontrolündeyim bol bol süt içiyorum Allah sizlerede nasip etsinn.yumurtlama dönemi çok önemli eger bir problem yoksa tutuyo birde ilişkiden sonra yarım saat sırt üstü yatmak çok önemli ben çok arastırdım ve okudum yumurtlama döneminde sık sık ilişki arkadaslar hadi bakalım hayırlı haberler

4. 3 Temmuz 2008
  5. fatmaustunn

fatmaustunn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :KK46:Hamile olduğumu ilk 1 mart günü öğrendim.28 şubat s.a.t. di. 1 gün geçince hemen koştum beta hcg yaptırdım.Saat geçti..Sonuç geldi.. Test sonucu 28 çıktı(Düşünsenize 1000 lerde olması gereken sonuç, ben sabırsızlandığım için gidip hemen baktırdım.Tabi bunda hastanede çalşıyor olmamın da etkisi var :) )Evet hamileydim.. Sevinsem mi üzülsem mi?
    Sevinemedim,ağladım..Çünkü ilk haberi anneme vermek isterdim..Ama olmadı..Babama da verebilirdim, ama o da olmadı.Çünkü 28 Ocakta ikisinide trafik kazasında kaybetmiştim.
    Ve hayata tutunmak için bebeğim olsun istemiştim.Çok hüzünlüydüm.İlk 1 saat kimseyle paylaşamadım.Keşke annem olsaydı dedim.Am atoparladım.Bİlgisayar ekranımdaki resimlerine müjdeledim.Gülen bir resimleri var karşımda.Pozitif enerji aldığım.
    Uzun lafın kısası.Her anne gibi sevinip coşamadım.
    Ama şimdi bebeğim için kız diyorlar.Yani annem geliyor.. O yüzden mutluyum.. Onu şimdiden çok özlüyorum.
    Diğer hasreti yaşayan bilir.Tahmin edebilirsiniz...
    Hepinize sevgilerimle..

Son düzenleme: 3 Temmuz 2008
  6. 3 Temmuz 2008
  7. s.i.n.e.m

s.i.n.e.m yakışıklı oğlum büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım okurken içim parçalandı ne denir bilemiyorum en büyük korkum anneciğimin vefatı senağlama
    Allah bebeğini analı babalı ve sağlıklı büyütsün :1hug:

8. 3 Temmuz 2008
  9. karabiberim

karabiberim yaren'im canım kızım... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    14 ayın sonunda her geçen ayın moral bozukluğyla yola devam ettik.hersey normaldi ve beklemekten baska care yoktu son olarak rahim filmi çekindim sonuç yine normal dr git bekle filmden sonra kalan oluyo dediğinde bile ümitim bimek üzereydi.çok dua ettim rabbime.ve sonuç pozitif.şükürler olsun.bu mübarek günde öğrendim.
    arkadaslar bu işler nasip işi yumurta takibi yatma ayagı havaya dikme fasa fiso.tabiki bize düşeni yapcaz ama günü geldiyse oluyo.test edilip onaylandı.14 ay neler yapmadım ki adacayı keçiboynuzu hiç bişe olmadı.rabbim istedi oldu.allah isteyen hrkese versin amin

10. 3 Temmuz 2008
  11. serapilhan

serapilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende dun hamıle oldugumu ögrendım cooook sevındım 3 aylık calışma sonucu meydana geldı hemen doktora aradım oda tatıle gıtmıs 16 gun sonra gelıcekmıs suan kafam karma karısık beklemelıyımmı yada baska doktoramı gıtmelıyım offffffffffffffffffff

12. 3 Temmuz 2008
  13. DXUXNYA TATLISI

DXUXNYA TATLISI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar tecrübeli hamişler olarak sizlere sormak istiyorum s.a.t 11 haziran'dı.Edindiğim bilgilere göre en belirgin belirtiyi göğüsler gösteriyomuş doğrumu?bu 2.deneme ayımız söz verdim kendi kendime bu ay test yapmıycam adetimi bekliyeceğim ama benim göğüslerim acımaya başladı ama uçları değil göğsüm komple acıyo her adetim yaklaştığında olan adet belirtisi bu.sizce hamilemiyimdir ben kesinlikle hamileyimdir demiyorum adetde olabilirim sağlık olsun...

14. 3 Temmuz 2008
  15. fatmaustunn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

İyi dileklerin için teşekkür ederim Sinemcim.

Hayat insanlara neler gösteriyor neler?
    Allahım hiçbirimizi korktuğumuz yerlere uğratmasın..

Sevgilerimle..

16. 3 Temmuz 2008
  17. fatmaustunn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canımsım,
    Derim ki daha adet tarihin gelmemiş ama benim de ilk belirtilerim seninki gibiydi. İstersen meraklanma hemen git beta hcg testi yaptır. :) Ne güzel olur dimi..Şüpheden kurtulursun Ve kesin çözüm..

Hakkımızda hayırlısı

18. 3 Temmuz 2008
  19. fatmaustunn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım,
    Ben ilk haftalarımda sanırım 3-4 haftamda idi düşük riski yaşadım.Kanamam oldu ve 1 hafta hareketsiz yatmak zorunda kaldım.
    Sakın ihmal etme ve doktora git.Mutlaka bilgi verecektir sana.

Şimdiden tebrik ederim.