Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz?

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve Saruboceq tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Hamile olduğunuzu nasıl anladınız,öğrendiniz?
    ilk ne hissettiniz,aklınızdan geçen kareler nasıldı?
    Haydi paylaşalım..

2. 18 Ocak 2010
  3. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ağustos ayındaki ilk hamileliğim planlı bir hamilelikti. sadece çok mutlu olmuştum, bebeğim olacak ne güzel demiştim. endişeden çok uzaktım, bilmezdim ve çevremden hiç görmemiştim tamamlanamayan gebelikleri...ne yazık ki kalp atımının alınamaması sonucu kürtajla sonlandı...
    bugün hamile olduğumu tekrar öğrendim, bu da planlıydı ama bu sefer mutluluk hissinden daha baskın kaygı hissi mevcut, ALLAH benim ve herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin...
    bu arada her ikisini de idrar testiyle öğrendim, sevgiler

Son düzenleme: 18 Ocak 2010
    bebeem bunu beğendi.
  4. 18 Ocak 2010
  5. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    40 derece ateşle inlerken doktorda aınan bir nefeslik solukta verilen ilaçlarla ile birlikte hamile olabiliirm diye söyledim 1 hafta içerisinde yapılan 3 test sonuncusu artık kan tahlili sonucu öğrendim ama işin garibi herkes 1 aylıkken falan öğrenir ben 2. ayımı bitirdiğimde zoarzor öğrendim ...ee bu da güzel bir anı oldu ...inat etmiştim ya inananmıyorum ben bu laçları içmem ben hamileyim kesin hamileyim üzerime gördüğümü anlamıştım ama tahlillere bakan doktor sonuçlar öyle demiyor dediğnde ben daha da çok inat etmiştim..nese böle işte güzel inat dolu zaor öğrenmeye çalıştığım bir hamilelik geçirdim...

diğer hamileliğimi ise yine hastane de 2,5 haftalık düşüğümde öğrendimbilmiyorumkismilemafoldumben
    konu çok güzel canım eski günlere dalıp gittim ellerine yüreğine sağlık canım...

6. 18 Ocak 2010
  7. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    reglime 2 gün kala yaptığım testte 2. çizgi hafifce belirgindi.. ama ben zaten biliyordum belirtiler taa 1 hafta önceden ortaya çıkmaya başlamıştı :) tabi bu dönemde idrar testinde çıkamayacağı için beklemek zorundaydım.. test pozitif çıktığı halde böyle çığlıklar atarak sevinemedim çünkü eşimle bu konuyu o kadar çok konuştuk ki emindik artık.. ama düşündükçe heyecandan ve mutluluktan gözlerim doluyor çok güzel bir duygu senağlama

8. 19 Ocak 2010
  9. gozdeahmet2009

gozdeahmet2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 1 gn geciktim test yaptım çıkmadı ama bi bebeğimin olmasını çok istiyodum daha yeni evliydik bebek için ilk denemelerimdi eşimde çok istiyodu test negatif çıktı çok üzüldük eşim ogün rüya gördü testle ilgili biri tekrar yapın falan diyomuş ben dedim yok değilim bence karnım ağrıyo falan hala olmadım derken 2 gün geçti test yapmaya korkuyodum resmen eşim çok istedi hadi yapalım ben çok merak ediyorum dedi yine yaptım gece nöbetçi eczane aradı test için neyse yaptık çizgi çok silik olduğu için görmedik eşim üzüldü ama olsun bi dahaki ay inşallah falan dedi ben testi çöpe atmadım yarın oldu eşim işe gitti bende kalktım testi aldım çöpe atcam son kez bakıyım dedim bi bakarım silik bi çizgi şok oldum kalbim durcak gibi oldu eşimi arıyorum tlf evde unutmuş ay napcam diyorum heycandan ölcem eczaneye gidiyim bi dedim silik cizgi tam ne oluyo diye sordum %90 gebeliktir dedi eve geldim ama akşam olmuyo sanki tabi eşimden önce herkese söyldim annemi aradım arkadaşlarımı falan akşam eşim geldi zaten kapıda sırıtışımdan anladı sende bişey var diye dedim hamileyim çizgiyi dün görmemişiz şok oldu sevinçden ne yapcanı şaşırdı çok güzel o an onun o sevinci herşeye bedeldi çizginin silik çıkmasının sebebi geç döllenme olmamdan dolayı bebbek çok ufak olduğu için öyle olmuş allah isteyen herkese bebek sevincini yaşatsın inşallah

Kitapkurdu1903 bunu beğendi.
  10. 19 Ocak 2010
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    evlendiğimizden beri bebek istiyorduk.ikimizde testler yaptırdık.eşimin sonuçları olumsuz çıktı.tüp bebek yaptırın dediler.sonra arı poleni hapı,keçiboynuzu yemeye başladı bir yandan spor,rejim yaparak ideal kilosuna dönmeye çalıştı.tekrar test yaptırdı.bu sefer mikroenjeksiyon dediler.Artık normal yolla hamilelikten umudumuzu kesmiştik.sonrasında işe başladım ve departmanımda 8 kişi hamileydi.onları gördükçe ben de üzülüyordum.ama Rabbim beni sınıyordu, buna inandım.10 Martta işe başlamıştım.ışe başlamadan bir gün önce mantar nedeniyle hastaneye gittim,eşimi de arkadaşı baskete çağırmıştı,gidicem diye ısrar etti ama basketbol oynarken dizi döndü,ameliyata karar verildi.içimden artık sen bebişi unut dedim kendime...21 Martta adet oldum,eşim 18 Martta ameliyat oldu.sonra yorgunluk hissetmeye başladım,hemen yoruluyordum.merdiven inip çıkamıyordum bile...işyeri doktoru kansızlığın var dedi.erik kurusu,dut,pekmez,kayısı falan yemeye başladım.adetlerim çok düzenlidir,18inde olmam gerekiyordu hesaplatıcıya göre,yok gelmedi.test yapmak istemiyordum çünkü olmaz bebiş diye düşünüyordum.23 Nisan geldi hala yok.25inde en sonunda test yaptık.çift çizgi çok belirgin şekilde çıktı.Çok şaşırdım bir o kadar da sevindim...Allah isteyen herkese versin(amin)

Kitapkurdu1903 bunu beğendi.
  12. 19 Ocak 2010
  13. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    adetim 5 gün geçmiş..arkadaşımın ısrarıyla test yaptım...sonuç pozitifti..aslında tahmin ediyordum...belirtiler başlamıştı...

14. 19 Ocak 2010
  15. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ilk hamileliğimi reglim 2 gün gecikince evde test yaptım 2.çizgi silik çıktı gözlerime inanamamıştım sürekli eşime soruyordum doğrumu diye ama malesef 1 gafta sürdü 4 haftalık düşük yaptım
    şimdiki hamileliğimi de düşükten 2 ay sonra oldu bunu da reglim 1 gün geçince korka korka test yaptım bu sefer 2. çizgi yine silikti ama daha belirgindi tekrar eşime sordum doğrumu diye...
    bu sefer çok korkuyordum yine aynısı olucak diye ama Allah a şükür olmadı kesemizi gördük bide kalp atışlarımızı duysak çok güzel olucak...opuyorumnanaktan
    Allah isteyen herkese nasip etsin

16. 19 Ocak 2010
  17. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    kanda 1 hafta 10 gün önce cıkar dediklerinde
    bi heyecanla 1 hafta öncesinden test yaptırmıştım
    sonuç negatifti..:umursamaz:
    gebelik istegimin daha ilk ayıydı..
    daha ilk aydan bu kadar heyecan yapmıştım
    adet olacagım gün geldi cattı elimde bir test vardı
    diger ay testi yapacagım zamanı beklemektense
    nasılsa yok, şimdi yapayım ve atayım dedim
    yaptım ve cift cizgiohaoldumsmile:dance:

18. 19 Ocak 2010
  19. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğum kontrol hapı kullanıyordum.eşimle bebek konusuna karar verince kestim ilacı ve 1 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim. idrar testi yapmıştık 2. çizgi silikti. daha sonra kan testi yaptırdık ve sonuç orada da pozitifti. hala dün gibi hatırlıyorum çok heyecanlı ve çok güzeldi.şimdi 26 günlük oğlum karşımda mışıl mışıl uyuyor:) allahım isteyen herkese nasip etsin.