hamile olup böbrek taşlarıyla başı dertte olanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kardelen02 tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : kardelen02
  1. kardelen02

kardelen02 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yaklaşık 2 senedır aynı dertten muzdarıbım. kendıme cok dıkkat etmem gerekıyor çok narın bır yapım yok fakat yazın bıle ayağımdan çorabımı çıkarmam üşütünce böbrek taşları daha beter ağrı yapıyor. birde sürekli tekrarlayan idrar yolu iltihabı eklenınce buna hele hiç çekilmez oluyor.
    şimdi hamileyim daha da dikkat etmem gerekiyor bazen boşluk ağrısı dayanılmaz şiddette oluyor. benım gibi olup böbrek taşlarıyla başı dertte olanlar bırde üstüne hamile olanlar neler yapıyorsunuz? bitkisel şeyler deneyenınız varmı arkadaslar

2. 29 Haziran 2010
  3. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    selam canim öncelikle gecmis olsun bende gecen hafta acillik oldum böbrek tasi yüzünden zaten hamilelik icinde tedavi görüyordum röntgen cekinmeden söyledik olabilir diye neyse kan alindi pozitif cikti beni narkozla uyutmuslar ve idrarla böbrek arasina tel takilmis neyse uyandim 1 gece ve ertesi aksama kadar kaldim orda hamileligin 9 ayi boyunca kalabilen bir telmis bu ve idrarin süzülmesini kolaylastirdigi icin agrida kesiliyor yalniz tuvaletini sikmayacaksin bilmiyroum tr de varmi bu yöntem beni rahatti ama suan bebegim beni birkip gidiyor galiba lekelenmem var bilmiyorum allahima emanetiz ins allah yardimcin olsun canim melegin saglikla gelsin ins

4. 30 Haziran 2010
  5. kardelen02

kardelen02 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun hiç bölebiyöntem duymamıştım çok iyibirdoktora gıttımfakat hıç bahsetmedı. belkıde senın benımkınden daha coktu şikayetlerın gerek gördüler bilmiyorum.
    inşlllah bebeiğisağlıklakucağına almayıda nasıp ederr abbım dua et bol bol

6. 30 Haziran 2010
  7. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ediyorum canim dua ama artik tamamen adet oldum artik bir sonraki aya kaldi umutlarim...:gitme:
    benim idrar yolum artik süzmemeye baslamiti canim acile gittigimde o yüzden takildi yapamiyordum cünkü tuvaletimi simdi bebekte olmadigina göre tekrar gidip iyice bi muayene olmam lazim bakalim ne olcak bu telbilmiyorumkismile

8. 3 Temmuz 2010
  9. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bende geçen ağustosta böbrek taşı düşürdüm ondan önce de kum dökmüştüm...Maalesef ara sıra yokluyor böyle ve şimdi hamileyim. Şimdi böbreklerimden daha da korkar oldum.Umarım bir sorun çıkmaz bebek gelene kadar.