hamile olup metformin(glifor v.s.) kullanan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asiraslim tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

22 Haziran 2010
    Konu Sahibi : asiraslim
  1. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar ben yaklaşık 7 haftalık hamileyim ve hamileliğim boyunca hep içtim bu ilacı doktorum devam dedi.merak ettim acaba başka kullanan var mı? yan etkisinden çok korkuyorum :KK43: ama bırakamıyorumda bişey olursa diye . :ecrin_bebek: akannehir

2. 22 Haziran 2010
  3. breath

breath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende pko yüzünden tanıştım gliforla.kilomda fazla oldugu için devam ediyorum.doktorun söylediği takdirde 3.ayın sonuna kadar kullanıosun.ilerleyen aylarda gebelik şekeri çıkmaması adına doktorun kullanmanı söylüo.benim bu hafta 12 hafta bitio bende bu hafta sonunda bırakıyorum artık.korkma yan etkisi yok bebeğe

4. 23 Haziran 2010
  5. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım bende de glikoz intoleransı olduğu için 12. haftama kadar kullandım üstelik sadece bu ilaçda değil mecburen pekçok ilaç kullandım ama çok şükür şu an 20+4 üz ve her ikimizde sağlıklıyız...

bebeğine bişi olmaz merak etme aksine kullanmazsan şekerlerin yükselir bu bebeğe ilaçdan daha çok zarar verecektir... Bu arada bebişin hayırlı olsun...

6. 23 Haziran 2010
  7. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım sen de pkolusun. ben de pkoluydum 1 sene bu ilacı kullandım. hamile kaldığımda da 3 ay devam ettim. hem düşük olmasını engelliyor hem de gebelik şekerini engelliyor. kesinlikle düzenli kullan canım.

8. 23 Haziran 2010
  9. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize teşekkür ederim saolun. insanın içi rahat etmiyo işte bebeğe bişey yapar mı korkusu.evet bende pko var o yüzden kullanıyorum.geçen yılda hamile kalmıştım ama bıraktırdı doktorum ve 1 hafta sonra aşırı kanamam oldu ve hastanede yattım. o yüzden bırakmam zaten doktor bırak diyene kadar.geçen hafta açlık kan şekerimi ölçtürdüm o da 48 çıktı baya bi düşük acaba ilaçtan mı oldu bilmiyorum.benim ananemde bu ilacı yıllardır kullanıyor genetik olabilir diye düşünüyorum.:1no2:

10. 23 Haziran 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim annemde babamda kronik şeker hastaları. ilaçlarla yaşıyolar. glifor adını görünce annemler geldi aklıma onlarda bu ilaçtan kullanıyorlar. sen şeker hastasımıydın değilmiydin? neden kullanıyosun ananende var diye mı ? anlayamadım. ben kullanmadım mesela annem babam şeker hastası oldukları halde.

12. 24 Haziran 2010
  13. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır ananemde var diye değil tabi :) ben pko hastasıyım ve insülin direnci bu hastalığı tetikliyo ve yumurtlama olmuyo.bu ilaç yumurtlamayı ve hormonları düzenliyo.ilk 3ay kullanıcam düşük olmasın diye hacettepeden bi profun önerisi bu kendi kafama göre deil.

14. 24 Haziran 2010
  15. bethesna

bethesna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar.. bende de insülin direnci var. yaklaşık 2 yıldır glifor kullanıyordum. ama bu ay hamile olabilirim şüphesiyle ilacı içmeyi bıraktım. yazdıklarınızı okuyunca hata mı ettim acaba diyorum. doktora önümüzdeki hafta gideceğim. bi zararı olursa diyerek içmeye ara vermiştim.. ilk 3 ay kullanılmalıymış öyle mi?

16. 24 Haziran 2010
  17. breath

breath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok cnm genelde hep kullanıolar.bi zararı yok bebeğe.ama önümüzdeki hafta gidiceksin madem bekle istersen