Hamile olup sürekli kaybetme korkusu yaşayanlar varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynepSav tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : zeynepSav
  1. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    ben 24 haftalık hamileyim hamileliğimden bu yana duygularım çok karışık sanki her an bişe olacakmış gibi geliyo karnım ağrısa o günüm zehir oluyo. benim gibi sıkıntı çekip hamileliğini zehir eden var mıdır acaba bu korkumu nasıl aşacam.

matruska01 bunu beğendi.
  2. 27 Temmuz 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kendıne stres yapma bence zeynepcim hepimiz zaman zaman o korkuu yasarız ama kendıne zehir ederek yasama tadınıcıkarmaya bak opuyorumnanaktan

4. 27 Temmuz 2009
  5. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben de karnim agirsa ya da ters bir hareket yapsam endişelenebiliyorum.ama hemen bu korkuyu atmaya calişiyorum kotu dusunmemek lazim.biraz "secret" vari olacak ama iyi düşün iyi olsun.gercekten olumlu dusunmeye zorlamak lazim ya da hemen baska seylerle ilgilenip o konudan uzaklaşmak.

6. 27 Temmuz 2009
  7. smmm06

smmm06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynı senin gibiyim her an bişey olcakmış gibi geliyo yada bebekte bi sorun varmış gibi kafayı bozmuşl durumdayım herşeye sinirleniyorum çok gerginim bi yandanda üzülüyorum bebeğimide strese sokmak istemiyorum 18 haftalık oldum

8. 27 Temmuz 2009
  9. myhusbandandme

myhusbandandme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ılk 3ay kanamalı yattım.21.haftamdayım.azıcık bı vajınal akıntım olsa kanama geldı ya da suyum geldı dıye panık oluyorum.allahımmmm ınsallah 19hafta daha sabreder bebegım.

10. 27 Temmuz 2009
  11. myhusbandandme

myhusbandandme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada vajınal akıntısı olan var mı?hapsırsam gelıyo.

12. 27 Temmuz 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hamilelik o kadar güzel bir süreki karşılaştığım olaylara hep olumlu tarafından baktım ve hep keyfini çıkartmaya çalıştım
    doğumuma çok az kaldı 35+2 haftalık oldum 34 gün sonra inşallah oğlum kucagımda olucak ve biliyorumki doğumdan sonra bebeğimin içimde kıpırdanışlarını çok ama çook özlicem
    hatırlıyorumda ilk kıpırdadığında sanki biri tavuk tüyüyle içerden beni gıdıklıyor gibi oluyodu
    o gıdıklanmaları duymak hissetmek için her boş vaktimde sessiz bir odada uzanıp bekliyordum ve nihayet hisettiğimde hıçkırıklara boğuluyodum uzun bi süre bu böyle sürdü sonra onunlşa konuşmaya başladım çok ilginçti ben konuşunca duruyodu dinliyodu ben yine ağlıyodum
    şimdi ise ben konuşunca oda oynamaya başlıyo sanki bana karşılık veriyo

evet ilk başlarda kanamam oldu sonrasında öğrendimki rahim ağzımda kısalma varmış erken doğum riskim vardı ve olası erken doğumda bebeğimi kaybedebilirdim
    daha sonra böbreğimde büyüme oldugunu öğrendik
    bulantım tiksinmem olmadı amailk 5 ay sabahları sarı safra çıkarttım ama hep şükrettim ve dua ettim çünkü yaşadığım güzellikler olumsuzluklardan daha çoktu daha ağır basıyodu mutluluk benim için hiç şikayet etmedim
    şimdilerde çok terliyorum yanaklarım elma gibi oluyo kıpkırmızı gece uyuyamıyorum vücudumun yataga değen yeri su gibi oluyo ama oğlum hep içimde kıpırdıyo bu beni hayata bağlıyo şimdi onsuz bi dünya düşünrmiyorum
    evet benimde zaman zaman ya ona bişiy olursa ya kaybedersem gibi düşüncelerimde oldu bi komşumuz doğumuna 2 gün kala bebeğinin kalbinin durdugunu öğrenmiş bunu duyunca daha kötü oldum hıçkıra hıçkıra ağladım ama o anda oğlum bana sus anne der gibi kıpırdanmaya başladı

o bana hep pozitif duygular aşıladı bende hayatın tadını çıkarttım ve bugünlere geldim şu 34 günün geçmesini sabırsıkla bekliyorum onu kucagıma almayı emzirmeyi sabhaları agucuklarını görmeyi gülüşünü ağlayışını herşeyi biranönce yaşamak istiyorum

sende bu düşünceleri at kafandan hayatın mutlu yanlarını görmeye bak

onca kişinin yıllardır tüm tedavilere rağmen bebekleri olmamasına rağmen bizim oluyorsa vardır allahın bi bildiği

sevgiyle kal

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  14. 27 Temmuz 2009
  15. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113

çok tşk arkadaşım yazın beni çok duygulandırdı. ve morel oldu dediklerini yapmaya çalışacağım. umarım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. güzel haberlerini bekliyorum.

16. 27 Temmuz 2009
  17. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    Bu arada diğer arkadaşlarada çok tşk edrim umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi

18. 27 Temmuz 2009
  19. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şeyleri bende yaşadım.yaşadıklarımın dogru olmadıgını hep düşünüp telkin etmeye çalıştım kendimi, ama başarılı olamadım..bebeklerimiz allah a emanet ne yapsak şu durumda faydasız.bencede hamileliğin tadını çıkarmaya bak...kendimiz yıpratmaktan başka bir şeye yaramıyor çünkü yaptıgımız kuruntular..saglıklı bir hamilelik geçirmeni dilerim..iyi düşünn heppp iyi olsun..a.s.