hamile olup troidleriyle ilgili problem yaşayanlar(herşey bebeğimizin sağlığı için )

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve angelrosee tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : angelrosee
  1. angelrosee

angelrosee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar gebelikte biliyorsunizki çoğu gebelikte tsh değerleri düşüyo yada çıkıyo ve bu durumda bebek için tehlikeli olduğunu ve zeka ile ilgili sıkıntılar yaşanabilceğini söylüyor doktorlar..ben 18 haftalık hamileyim ve 8 sene öncede guatr ameliyatı oldum hamile kalana kadar değerlerim gayet iyiydi ama 3 ayımda tsh 62 ye çıktı yaklaşıkda 25 gün bu şekilde seyretti değerlerim bi çok endokrin dr.gittim fakat hepsi farklı bişey söledi biri senin bebeğinde zeka geriliği konusunda etkilenebilir (allah korusun)biriside etkilenmez dedi ama 9 ay boyunca sürekli bu ihtimali düşünmek çok acı...arkadaşlar birbirimize yardımcı olalım dertlerimize ortak olalım bu şekilde sorun yaşayanlar yada etrafında yaşanmış olaylar varsa bizimle paylaşırsa çok sevinirm.allahtan gebelere sağlılklı sıhatlı bebeklerimizin doğmasına yardımcı olsun

2. 15 Ağustos 2010
  3. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Ben de hipotiroid hastasıyım ,gebelikle birlikte ilacın dozunu epeyce artırdığımız halde TSH IM biraz yüksek.
    Yapacak birşey yok ilaca devam edeceğiz cnm.

4. 16 Ağustos 2010
  5. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bendede ayni sorunlar var simdiye kadar degerlerim iyi ilacin dozunu arttirma geregi duymadi doktorum, bidahaki kan testim eylülde oda temiz cikar ins saglikla kucagimiza aliriniz ins bebeklerimizi

6. 16 Ağustos 2010
  7. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm, ayrica bu troid sorunlari ilk 12 haftada cok önemli (bebegin gelisimi icin) bi alman sitesinde okudum bebeklerilmiz 12. haftadan itibaren kendi troidlerini olusturuyomus ama yinede testlerimizi gebelik boyunca yapmamiz gerekiyo..

8. 16 Ağustos 2010
  9. gonca85gonca

gonca85gonca papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bende 7 agustosta dr gittim bebegim 9+3 dü ve ben o gün bir çok tet için kan verdim bir kaç gün sonra doktorum aradı ve sonuçlarımn gayet iyi ssadece guatr hormonun yüksek ama korkulacak bişey yok dedi tedavi gerekebilir ancak şuan ilaç içemezsin dedi 28 agustos ta gidecem bakalım ozaman muayene edip ona göre tedavi uygularız dedi şimdi 28 agustosu bekliyorum inşallah bebeğime bir etkisi olmaz bu ay sonu3 ay olacak bebeğim bana yardımcı olursanız sevinirim

10. 17 Ağustos 2010
  11. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hormonlar dengeli degilse ilac verilir ben simdi 15+4 haftalik hamileyim basindan beri guatr ilacimi kullaniyorum, ynai ilacin gebelige bi yan etkisi yok, tiroid bezinin ilk 12 haftada önemli oldugunu düsünürsek doktorun neden ilac vermeye gerek duymadi anlamadim...belki cokda yüksek degil normal degerler arasindadir bilmiyorum

12. 17 Ağustos 2010
  13. latte

latte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hipotrioid hastayım,ve 37 haftalık hamileyim,doktorum hamile kalınca ilacımın dozajını artırdı,çok şükür şu ana kadar sorunsuz geldik,ilaçlarımızı düzenli aldıktan sonra korkmamıza gerek yok.

14. 17 Ağustos 2010
  15. gonca85gonca

gonca85gonca papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba çok teşekkür ederim ilgine sınırın üzerindeymiş bu kadar biliyorum

16. 22 Ağustos 2010
  17. angelrosee

angelrosee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben troid hastası olmama rağmen ve hergün düzenli ilaç almama rağmen tsh 62 ye çıktı sonra düşürdük ama yinede gebeliğimin ilk 3 aylarında olduğundan dolayı beni çok tedirgin ediyo bebeğimin zekasında bi problem olurmu diye..sanırım benim durumumu yaşayan yok allahta yaşatmasın ama ben çok tedirginim ayrı ayrı 4 dr.gittim hepside birbirinden farklı şeyler söleyince üzülüyorum gerçi herşey allahtan inş.hayırlısıyla sağlıklı sıhatli çocuklarımızın olmasını nasip eder allah

18. 23 Ağustos 2010
  19. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    korkularin cok normal beim degerlerim ormal ciktigi halde tedirgin oluyorum, dedigin gibi insallah allahin izniyle saglikli sihhatli bebislerimizi aliriz kollarimiza