hamile olup tsh'ı yüksek çıkan var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hituci tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : hituci
  1. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar 8 haftalık hamileyim.geçen hafta tsh a baktı dr 4.6 çıktı.üst sınır 4 yazıyo.sizinki kaç çıkıyo ilaç kullanan varmı?varsa hangi ilaç?bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

2. 6 Ocak 2010
  3. cans

cans Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım . lutfen hemen dr unla konus .. ılac alman gerekecek gıbı gozukuyor .. hıpotıoıd vakalarında tsh yukselme egılımı gosterır .. netten arastır ıstersen .. ılacını duzenlı kullanırsan duser .ama onemlı olan gec kalmamak .. esen kal

4. 6 Ocak 2010
  5. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler cnaım.bugün endokrinoloji bölümünden randevu aldım.tsh yüksek olan varmı varsa değerini ve ilaç kullanıp kullanmadığınmı merak ediyorum.tekrar teşekkürler.sağlıcakla kal.

6. 6 Ocak 2010
  7. su.su

su.su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hipotiroit hastasıyım benide degerlerim senin gibi yüksek endokrine gittim ilacım da artış yaptı yani demek istedigim bebek için çok önemli sakın ihmal etme

8. 6 Ocak 2010
  9. dim

dim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meraba hituci ben dokuz haftalık bebeğimi dün aldırmak zorunda kaldım Tsh mı kontrol etmediler oda 23 çıkmıştı Bebeğin gelişimi durdu Seninki çok yüksek degil ama ben çok geç kalmıştım Değerlerini mutlaka ayda bir ölçtür

10. 6 Ocak 2010
  11. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.dr a gittim.euthyrox 50 adında bi ilaç verdi.bu ilaçtan başka kullanan varmı?bilgisi olan yazarsa sevinirim.şimdiden herkese teşekkürler...

12. 6 Ocak 2010
  13. dim

dim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    euthyrox 50 sentetik tirod hormonu bebeğe hiç bir zararı yok piyasada levitron ,tefor gibi benzerleri var Senin kullanacağın en yeni çıkanı belli aralıklarla ölçümlerini yaptırdıkı ona göre azaltıp artırabiliyorlar ilaçı

14. 6 Ocak 2010
  15. olefin

olefin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hituçi benimde ilk gebelikte yaklaşık değerim senin gibiydi. Benim doktrumda levotiron vemişti. dozajını değerin yüksekiğine göre ayarlıyor. Can sıkacak birşey değil ilacın da bebeğe birzararı yokmuş. Sen yeterki doktorun istedikçe değerleri ölçtür. Birçok gebede yükseliyormuş. Bazen 3. ayda normale dönüyormuş. ENDıŞE YOOKKK ıYıYYıZZZ ANNECıM inşallah Allah'ın izniyle tabiiiolumunekankayizsmile

16. 6 Ocak 2010
  17. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler destekleriniz için ilacı yarın kullanmaya başlicam içim şimdi daha rahat.sağlıcakla kalın sevgiler...

18. 6 Ocak 2010
  19. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hipotiroid hastasıyım 12 yıl önce ameliyat oldum ve o zamandan sonra her gün tefor ya da levatiron kullanıyorum geçen ay 2. denememde hamile idim ve o dönemde bende de yükselmişti sık sık kontrole gitmen gerekiyor ama ilacı kullanmanın zararı yok aksine kullanmasan zararlı
    şimdi kafama takıldı ya bebeğimin gelişimi durdu ve aldırdım o aralar yükselmişti acaba etkisi olmuşmudur