hamile olupta grip aşısı olan var mı?kafam çok karıştı.

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve bengisu_nisa tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : bengisu_nisa
  1. bengisu_nisa

bengisu_nisa papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm sevgili anneler;ben sizden yardım bekliyorum 23 haftalık hamileyim.tv de hamile bayanların girp ve domuz gribi aşısı olmaları gerektiğini söylediler.banada bir yandan mantıklı geldi diğer yandanda konuştuğum birkaç kişi içime kurt düşürdü.bu aşılar çok tehlikeliymiş içindeki civa oranı çok fazlaymış ve bu yüzden bebeklerin otistik doğmasına neden olabilirmiş.çok korktum.yaptırıp yaptırmamak arasında kaldım.doktorumada soracağım ama sizlerinde görüşlerinizi almak istedim.Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin.sizleri ve gece bereketlerinizi öpüyorum......opuyorumnanaktan

2. 15 Ekim 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de hamileyken grip aşısı yaptırmak istedim ama doktorum izin vermedi. Sebebini sormadım ama demek ki uygun değil hamileler için. Sen yine de doktoruna sor istersen canım. ıçinde kalmasın.

4. 16 Ekim 2009
  5. bengisu_nisa

bengisu_nisa papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın pregant bugün bende doktorumla konuştum benimkide izin vermedi.cevap verdiğin için teşekkür ederim.

6. 19 Ekim 2009
  7. tanterosa

tanterosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende 20 haftalık hamileyim.kesinlikle yaptırmayı düşünmüyorum ve sana da yaptırmamanı tavsiye ediyorum. benim eşimde doktor. hayli araştırdı. komplikasyon*yan etkileri çok fazla. sadece hayvan deneyleri yapılmış. ve yurt dışındada hatta virüsün en yaygın olduğu ingilterede bile öyle yoğun aşı talepleri yokmuş. doktorların çoğuda tavsiye etmiyo.hatta kendileride yaptırmamaya kararlı sağlık bakanlığının uyarılarına rağmen. bebeklerimizi tehlikeye atmayalım

8. 21 Ekim 2009
  9. bengisu_nisa

bengisu_nisa papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkür ederim içimi öyle rahatlattın ki.artık kesinlikle yaptırmam.

10. 7 Kasım 2009
  11. julep

julep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar öyle bişeyki bu dr.lar bile kendi arasında ikiye ayrılmış durumdalar.benim antalya ve burdurda dr.um var bu arada eşimde dr.hepsinin söylediği bişey varki h1n1 diye söylenmeseymiş grip aşısı 4.doz olarak yaptırıcakmışız zaten.ben her yıl grip aşısı yaptırıyorum.antalyadaki dr.um yaptırma,burdurdaki dr.um yaptır diyor.bu arada kendi hamileliklerinde tatanoz yaptırmayan dr.lar bile var.görümcem mesela.ama
    .ben sağlık ocaklarının yaptığı aşılar dışındaki aşıları bu sene yaptırmıcam.seneye allah kerim.hayırlı doğumlar...
    :KK46:

12. 8 Aralık 2009
  13. hepmavi

hepmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Adjuvansız aşı geldi.Doktorlar yapılmasında sakınca görümyorlar.

14. 9 Aralık 2009
  15. sahraefe

sahraefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki arkadaşlar hiç mi krkmuyorsunuz ya yakalnırsak diye ben öğretmenim üstelik 16 haftalıkta hamileyim oldukça risk grubundayım yani duyduğum bütün hamileler domuz gribini atlatamıyor hormonsal değişiklikler ve rahmin yukarı doğru çıkması akciğerleri etkilediği için zatüreye daha kolay yakalanılıyormuş . adjuvansız aşı bence uygun ... yinede bilgisi ve eleştirisi olanlar yazarsa sevinirim çünkü henüz yaptırmadım ama %51 sıcak bakıyorum :)

16. 9 Aralık 2009
  17. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar düşünüyorsanız yaptırın zaten bir an önce çünkünün aşının tam koruması 3 haftada başlıyormuş...yani şimdi yaptırsanız ocak ın ilk haftasını bulacak etkinliğini göstermesi...zaten marttan sonra da salgın azalacak diyorlar....düşününler için vakit kaybetmeyin derim..bense yaptırmayacak olan annelerdenim...

18. 9 Aralık 2009
  19. ozlemm78

ozlemm78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2009 subatta yaptım doğum. tetanoz asısı olmamıstım. bılıyodum olunacagını ama dr um yaptır demeyınce bende olmadım. yalnız sezaryene gırmeden once sordular olup olmadıgımı.