Hamile olupta okb hastası olan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eyican78 tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : eyican78
  1. eyican78

eyican78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hastalığı bilen bilir. Türkçesi takıntı hastalığı. 6 aylık hamileyim. Hamile kaldığım günden beri çok zor günler geçiriyorum. En sonunda doktora gittim. Antidepresan verdi. 2 hafta kullandım ama bebeşime birşey olacak diye daha da çok arttı rahatsızlık bıraktım. Pasiflore içiyorum. Ama hamile kaldığı günden itibaren ilaç kullanıpta sapasağlam çocukları olanlar var. Sonuçta bu da bir hastalık. Bu rahasızlığı yaşayanlar varsa yaşadıklarımızı paylaşalım istedim.
  2. 22 Eylül 2010
  3. rabia1984

rabia1984 SaBıR ve ZaMaN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Canım bende okb hastasıyım ama hamile değilim.Bende ilaç kullanıyordum bıraktım Hamile kalmak istiyorum ama ilacın etkisi daha vardır diye korkuyorum.
  4. 22 Eylül 2010
  5. yyagmurr

yyagmurr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef. uzun zaman önce ilaç tedavisi görmüştüm ama bıraktım artık ilaç kullanmıyorum. bir de riskli bi hamilelik dönemi yaşıyorum. bazen gerçekten nefes alamadığımı hissediyorum. beynimde o kadar çok takıntı varki. bebeğim için stressiz bi hamilelik yaşamam lazım. tabi hamileliğin verdiği hassaslıkla bu rahatsızlık birleşince birde riskli hamilelik düşün artık ne yaşadığımı:) beni rahatlatan şey karnımı seyretmek ve bebeğimle konuşmak oluyo. gerçi onun hareketlerinde bile niye böyle yaptı, dün böyle değildi, bugün az mı hareket etti gibi düşüncelerim çok fazla oluyor etraftakileri çıldırtıyorum:KK43: bir de yatmak zorundayım ve evimi temizleyemiyorum, başkasının yaptığı içime sinmiyor ama başka çarem yok. şu hamilelik dönemi geçince belki de bu şekilde yaşamaya alışırım:)
  6. 22 Eylül 2010
  7. vertigo

vertigo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben de okb nedeniyle 7 yıl boyunca tedavi gördüm ara ara ilaçları bırakıp tekrar başlamak zorunda kladım şu an 4 haftalık hamileyim tüp bebekti benimkisi ve transfer tarihinde kestim ilaçları o zamana kadar içtim yani şimdi de takıntıların geri gelmesindden ödüm kopuyor çok zaor ALLAH hepimizin yardımcısı olsun
  8. 23 Eylül 2010
  9. eyican78

eyican78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. 26 Ekim 2010
  11. ela2008

ela2008 hoşgeldiniz miniklerim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamilelikte passiflora içmenin herhangi bir sakıncası yok mu arkadaşlar?
  12. 1 Kasım 2010
  13. eyican78

eyican78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben içiyorum . hatta antidepresan da içiyorum. Artık mecbur kaldım. Bu şekilde bebeğe daha çok zararım olacaktı. Ama pasiflorenin zararı yok . Birçok doktora danıştım.