Hamilelere domuz gribi as yaplacakm!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kardelenseval tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kardelenseval
  1. kardelenseval

kardelenseval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bir kaç gündür domuz gribi haberleri kıyamet kopacakmışcasına görsel ve basılı yayında anlatılıyor.ekim ayının 3. haftası gelmesi beklenen aşı ilk önce sağlık personeline, 3 aylık gebeliği bitirmiş hamilelere, çocuklara ve kronik hastalığı olanlara yapılacakmış.bu konuda bilgisi olan varsa paylaşalım lütfen aşı olmazsa ölüm sayısının bu yıl türkiyede 5.300 kişi olacağı açıklandı aşı olunduğu taktirde 400 kişinin ölümü bekleniyor tabi herşey Allah'tan fakat böyle haberleri duyuncada korkmamak elde değil bilgisi olan arkadaşlar duyarlı olalım bildiklerimizi paylaşalım.....

Son düzenleme: 10 Ekim 2009
  2. 10 Ekim 2009
  3. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu konuyu ben de merak ediyorum.Allah korusun hepimizi.bu aşının içeriği nedir bebişimize bir zararı olur mu onu da bilmiyoruz.doktoruma sordum henüz Türkiyede yok bu aşı dolayısıyla bir şey demedi bu konuyla ilgili.

4. 10 Ekim 2009
  5. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    kızlar şimdi dinledim moralim bozuldu kırmızı alarım verilmiş öncelikte olanlara bedava yapılacakmış ama aşı miktarı yeterli değilmiş eczanelerden gidip alınamıyacakmış ne anladım ben bu işten,bide yumurta allerjisi olanlar bu aşıyı yaptırmamalıymış,sürekli ellerinizi yıkayın ve kimseyle öpüşmeyin diyorlar

6. 10 Ekim 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    eevet kızlar ben de tv de dinledim . vurulucaz tabii.ayrıca 6 aydan küçük bebeği olanların ailesi de aşılanacakmış. sağlık ocaklarında falan vurulucaz.eczanelere dağıtılmayacakmış ayrıca ücretsiz olacakmış.

8. 10 Ekim 2009
  9. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    biraz önce haberlerde duydum bende....en azından bedava yapılacak olması iyi..alabilen olur alamayan olur...
    bunun haricinde de sık sık elleri yıkamak,tokalaşmamak,öpüşmemek gerekiyor...
    antibakteriyel jelde kullanılması öneriliyor ama abartmadan çünkü bu jellerin fazla kullanımı da zararlıymış....

acaba herkes ben öncelikli gruptayım diye başvurup mu yaptıracak..yani bu öncelikli grubu nasıl takip edecekler...?

10. 10 Ekim 2009
  11. kardelenseval

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar az önce sağlık bakanı konuştu ilk önce kendisi olacakmış ki güven duyulsun diye ama en çok ölenler dünyada hamişlermiş bu yüzden en çok riske biz tabiymişiz Allahım bebişlerimizi koru dünyaya gelmeden savaşmaya başladılar malesefÇok üzgünüm çoook

12. 10 Ekim 2009
  13. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    en çok ölenler hamilelermimiş ay valla korktum şimdi yaaa:eek:lmaz:

14. 10 Ekim 2009
  15. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 6 ay ve 24 yaş arası öncelikteymiş diye duymuştum...biz birde maşllah gavurların içinde yaşıyoruz...artık yabancılardan tırsmaya başladım

16. 10 Ekim 2009
  17. kardelenseval

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    malesef söylenilen o hamilelerin bünyesi çok hassas olduğu için virüsün bulaşması en muhtemel bizlermişiz dünyadada örnekleri var deniliyor bben haberlerin yalancısıyım umarım doğru değildir ama tedbirli olmak lazım birde ben eğitimciyim kötü olasılıkları düşünmek bile istemiyorum rabbim yurdumuzu bu tür belalardan korusun amin

18. 10 Ekim 2009
  19. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    BENİM BEBEĞİM 6,5 AYLIK yarım geçmiş diye vurulamıyacakmı ya parasıylada vurdurmaya razıyım yeterki aşı gelsin ve herkeze yetsin:çok üzgünüm: