hamileliğin ilk haftasında yumurtlamadaki ağrılar devam eder mi

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve deniz0509 tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : deniz0509
  1. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar merhaba,
    13 aylık evliyim ve 7 aydır gebelik için çalışmalarımız oluyor fakat henuz bişey olmadı. sizden okuduğumtecrubeler içimi çok rahatlatıyor ve yeni uye oldum. benim sorunum yumurtlama gunumu hesaplayamıyorum. çünkü bazen 28-29-30 gün sürüyor. dediğiniz gibi 12.14.16.18 günlerde de deniyoruz ama olmadı. yalnız su son iki aydır 28 gün ve 29 gun olan süre saşmadı ve yumurtlama normalde 3 gun sürüyor diye biliyorum. benim tahmin ettiğim yumurtlama gunumden gün aşırı beraber olduk ama bir hafta olucak yumurtalıklarımdaki ağrı henuz geçmedi ve bazen gülerken bile yumurtalıklarımda bi tuhaflık oluyor sağ yumurtalıkta özellikle. acaba yeni bir oluşum mu var :CüvCüv: ilk haftada nasıl değişiklik oluyor ?:utangac:
  2. 16 Ocak 2009
  3. naz_06

naz_06 Naz_ysn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bu konuda tam bi bilgim yok çünkü ben yumurtlama günü ne onu bile bilmiyorum :KK43: biz denedik hemen oldu. ama ilk hafta yani direk bence bacak ağrısı ve göğüs ucu hassasiyeti başladı.
  4. 16 Ocak 2009
  5. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Bende 5 haftalık hamileyim. Kasıklarıma bazen bi ağrı saplanıyor gibi. Ama hemen geçiyo sonra bişey yok.... Ve akıntım fazlalaştı... Şeffaf.... Nazın da dediği gibi göğüs uçlarıda çok hassas.... Ama herkeste aynı belirti olmayabilir. En iyi belirti adet gecikmesi..... Reğline kaç günün var...
  6. 16 Ocak 2009
  7. deniz0509

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    en son aralık 29 da hastalandım yani ocak 11 de yumurtlamam başladı bizde bu arada denedik ama beşgundur sagdaki agrı kesilmedi. sanırım hastalanmama 11 gun var.
    baze adetim 1-2 gun gecikiyor ama sanırım hamile miyim degil miyim diye yaptığım stresten
  8. 16 Ocak 2009
  9. artuner

artuner Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    deniz canım o aralar yumurtladığını nerden biliyorsun doktormu söylüyo çünkü benim arkadaşım adetine 2 gün kala ilşkiye girmiş ve hamile kalmış bazı kadınlarda yumurtlama zamanı çok farklı oluyormuş benim eşimin akrabasının tam 18 sene çocuğu olmamış meğer yanlış hesaplıyolarmış kadın adet bitdikten 4 gün sonra yumurtluyormuş bence inşallah hamilesindir değilsende yumurtlama günlerini doktoruna muayne olarak öğrene bilirsin benimde 7 yıldır olmuyo
  10. 16 Ocak 2009
  11. sayes

sayes "ol " de olsun rabbim... Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    benim de yumurtlamadan sonraki hafta yani bu hafta ağrılarım oldu dün geçti bugün yine başladı belimle beraber. Bu ay yumurtlama zamanımda da çok ağrım oldu hatta belime bile vurdu çok enteresan. Ben yumurtladığımı ısı takibi ve ovülasyon testiyle tespit ettim bu ay ilk defa. Sağ kasığım da ağrıyor ara sıra bakalım bekilcez başka yolu yok:))))
  12. 16 Ocak 2009
  13. deniz0509

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet haklısın aslında doktor kontrolunde olması lazım en doğrusu ama henuz doktora gidip evet bir problem var demesinden korkuyorum, ve yine doğrusun her kadında yumurtlama farklı oluyor bazıları regl olurken bile yumurtlayabiliyormuş. her şey kısmet galiba
  14. 16 Ocak 2009
  15. deniz0509

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kalderacım,
    benimde merak ettiğim bu,
    acaba yumurta döllenme olduğunda yumurtalıklarda agrı bi süre daha mı devam ediyor ?
    çok araştırdım nette ama bulamadım her turlu doktara gitmek lazım.
  16. 16 Ocak 2009
  17. sayes

sayes "ol " de olsun rabbim... Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Bu tür ağrı için doktora gitmek mantıksız. Bebek istemeden önce ben gitmiştim. Hatta 2 senedir yumurtalık iltihabı nedeniyle 4-5 ayda bir gitmiştim. Allah'a binlerce şükür olsun ki ne zamandır olmuyor hatta eşim sen iyi alıştın gitmeye falan diyordu:))) Bebek düşünmeden önce de gittim, kontrole çünkü iltihap olabilir bu düşüğe bile sebep olabiliyor, hamile kalmaya engel oluyor. Bence gitmelisin en azından bir kontrolden geç.Zaten bir sene dolmadan herhangi bir test istemiyorlar senden (tabii yaşa bağlı). Bir seneden önce gidince kızıyor bile doktorlar haberin olsun.
  18. 17 Ocak 2009
  19. aydirik

aydirik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 7 haftalık gebeyim ve sanırım gebe kaldığım 1 yada 2. hafta ilişki sırasında yumurtalıklarım o kadar acıdıki kesin yumurtalıklarımda kist oluşmuştur dedim. meğer o sıra yeni gebe kalmışım o yüzden acımış olabilir ayrıca benim ilk belirtim göğüslerim adetten önce büyür ve ağrırdı ama çok hafif,bu sefer çok feci ağrımaya başladı özellikle göğüs uçlarım hassaslaştı.. :CüvCüv: