Hamileliğinizin kacıncı haftasındasınız? siz ve bebekleriniz kaç kilo aldı

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve burcusb tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : burcusb
  1. burcusb

burcusb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba hanımlar merak ettım benım gibi hamıle bayanlar kacıncı haftadalar kac kılo aldılar?hatta bebişleri kaç kilo?yani yedıklerımız bebege mı gitmiş bize mi:)))
    ben 33 hafta 3 günlük hamıleyım dün dr a gittim 70 kılo ıle hamıle kaldım 80 kıloyum suanda. allahtan boy var laf aramızda:))) karnımda cok cıkık deıl iç karnım genısmıs fazla bellı olmuo 10 kılo cok sukur:))
    tabi bebiş saglıklı olsunda ben 30 kılo bıle almaya ragzıyım:)
    bu ayda da sadece 260 gram almışım ben.
    bebişimde 47 cm boyunda 1900 gram normalmıs o da bıraz uzun boylu olacak bızım kız:). yanı yedıklerım bebegıme gıtmıs buay halbukı en cok bu ay yemıstım :)) itiraf ediyorum :))
    gecen ay bebegım 1386 gramdı dun ögrendık 1900 olmuş :)
    allah tum meleklerımızı kucagımza almayı nasıp etsın....
    Son düzenleme: 24 Şubat 2010
    cigdemdavut bunu beğendi.
  2. 13 Şubat 2010
  3. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya ben şimdiden 2 kilo aldım ve göbişim bile çıktı.acaba tüp bebek tedavisi göbekte şişkinlik yaparmı ve kilo almayı kolaylaştırırmı.gerçi düşüneceğim en son şey kilo ama insan düşünmedende edemiyor.normalde 3 aydan önce kilo alan yok ama ben şimdiden 2 kilo alınca korktum valla.
  4. 13 Şubat 2010
  5. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende 12 kilo aldım 26 haftalık benimde boyum var allahtan belli olmuyo karnım çok çımadı banada iç karnın geniş dediler bebeğimde iriymiş uzun boylu bir hafta önde gidiyo en son 22 haftalıktı 600 gramdı şimdi kaç oldu bilmiyom haftaya gidecem kontürole ama hareketli oğlum hiç durmuyo karnımda gece bile uyandiriyo karnımı çok açıktırıyo bebeğim sağlıklı olsunda hiç birşey önemli değil kilo almışım hiç takmıyom
  6. 13 Şubat 2010
  7. pandaskim

pandaskim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba 29.hafta 12 kilo aldım kızımda 1620 gr. olmuş tobidik.
  8. 13 Şubat 2010
  9. burcusb

burcusb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    :)) kılo aldıkca bebegımız daha bır bellı oluyor ultrasonda ve de ınsan psikolojık olarakta iyi hissedıyor:)
    kıloyu önemsemıyorum zaten fazla almadım cok sukur ama tabı bıde bunun sonrası var:))
    bebışlerımız saglıklı olsunda varsın şişko olalım :)) nasılsa verırız bı sekılde:))

allah hepimzin yardımcısı olsun saglıkla bebeklerımızı kucagımıza alırız ınsallahh...
  10. 13 Şubat 2010
  11. kedi003

kedi003 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    30 haftalıkken bebiş 1500gr dı..bende 65kılo olmustum. 61 ıle hamıle kaldım. 4 kılo almıstım..bebek zaten 1500 esı suyu derken 2 kılo kadar o desek kendime sadece 2 kılo almıs oldum.. doktorum ıyı gıdıyorsun bebekte ıyı dedı.. su an 33+1deyız bu cuma kontrolumuz var umarım bebısımız 2 kılonun ustune cıkmıstır.. :)))) bu arada ben ılk 3 ay bulantı ve kusmalardan tam 7kılo verdım, oyuzden fazla almadım..
  12. 13 Şubat 2010
  13. burcusb

burcusb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    allaha cok sukur benım hıc bulantım asermem vs seylerım olmadı :) umarım kımse yasamaz bunları...
    böylesı cok rahat:))
  14. 14 Şubat 2010
  15. lahinna

lahinna Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar
    23 haftalık hamileyim ben 5 kg aldım bebeğim ise şu an 552 gr
  16. 14 Şubat 2010
  17. Dinamiss

Dinamiss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    38+3 günlük hamileyim..
    ınşallah 17 Şubatta kızımı kucağıma alacağım:)
    Bugüne dek 13 kilo aldım..
    Kiloya dikkat etmek isteyenler bence özellikle 6. aya kadar kontrollü gitsinler..Çünkü 6 dan sonra kilo alımı gerçekten hızlanıyor.
    Ben bu 13 ün 8 kilosunu 7-8 ve 9. ayda aldım.
  18. 14 Şubat 2010
  19. burcusb

burcusb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    aynen tatlım benımde öyle oldu 6aya kadar ayda 1kılo ıle gıttım normal dedı doktor ama 6aydan sonra hızla arttı:) toplamda 10 kılo aldım martta dogum var gecen ay hıc almamısım umarım buayda öyle olur:) daha vaktımız var malum:))