hamileliğe daha alışamadım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sivas tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

6 Mart 2009
    Konu Sahibi : sivas
  1. sivas

sivas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben şu an 10 hafta 3 günlük hamileyim ama daha ne bebeğimi benimsedim nede hamileliğe alışabildim .
    1 bucuk yıllık evliyim planlayarak yaptık biraz erken oldu sanki 3-5 ay kalmam diye hesaplıyordum 2 seferde kaldım.pskologdanda yardım alıyorum ama fayda etmedi onun tavsiyesiyle böyle bir siteye üye oldum . ama bakıyorum herkes çok mutlu hamilelik yaşıyor benim gibi acaba olmasamıydı diyen yok. galiba benim hamileliğim değişik bir tek.
    2 hafta sonra 2 li test yapıcam yinede sağlıklı olmasın istiyorum ama bir tarafım halen şüphede.
    Bu duygular beni üzüyor yetersiz bir anne olucam diye korkuyorum yada çocuğumu sevemicem diye.

2. 6 Mart 2009
  3. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bu sitede vakit geçirdikçe anlayacaksın
    o kadar çok bebek isteyipte olmayanlar var ki
    haline şükrediyor insan ,normalde göremiyorsun çevrende böyle kişileri
    yada duygularını bu kadar çok net paylaşan yok
    burda herkes abla kardeş gibi
    açık açık konuşuyor
    bir de şöyle düşün 2-3 ay sonra gelseydi bebğin senin için ne değişecekti
    daha mı bilgili olacaktın bu konuda
    hala olabilirsin cnm
    hafta hafta gebelik takibiyle ilgili o kadar çok site varki
    onları takip et
    bebeğinin gelişimi seni çok mutlu edecektir
    sevemeyeceğim diye korkuyorum diyorsun
    eşini sevmiyormusun cnm sen?
    eşinin sana bir hediyesi olarak düşün
    ikinizin ortak bir parçası
    daha ne söylenebilir ki....

4. 6 Mart 2009
  5. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    seni anlamayı o çok isterdim ama anlamıyorum iananki. ben bebek sahibi olmak için 4 yıldır uğraşıyorum... ne sıkıntılar ne iğnelr ne aletler geldi geçti vücudumdan. vucüdumdan çok ruhum sıkıntı çekti. keşke ben olsaydım yerinde diyorum birçok anne için. ama olmayınca olmuyor. ne mutlu sana rabbim sana nasip etmiş dünyanın en güzel şeyini....eminim onu kucağına aldığında dünyanda onadan başka bişi olmayacak o kadar çok seveceksinki onu başka kimse onun yerini dolduramayacak... allahım sağlıkla sıhhatle kucağına aldırsın inşallah....
    unutma ne insanlar var senin gibi anne olmak isteyen...amacım seni kırmak değil sadece elindekinin kıymetini bilmen için anlattım bunları.....

6. 6 Mart 2009
  7. heath

heath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar arkadaşım.Amacım seni üzmek değil lütfen de üzülme ama yazını okurken gözyaşlarımı tutamadım.Bİrde arkadaşımın yazısını okuyunca daha da üzüldüm.Allahımdan senin için herşeyin hayırlısını yürekten diliyorum.Bütün anne olmak isteyen arkadaşlara diliyorum bunu inanıyorumki bir gün sende bu güzelliği yaşayacaksın.Unutma herşeyin bir zamanı vardır.Stresde çok önemli kalbini ve ruhunu ferah tut.Pozitif düşün ki güzellikler karşılasın seni ve dualarım seninle.Umarım yanlış anlamazsına.s.

8. 6 Mart 2009
  9. heath

heath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba sivas bende 6 haftalık hamileyim.benim merak ettiğim neden olmasa diyorsun?Hayatında daha önemli yapmak istediğin veya planladığın birşeymi vardı?Yada korkularınmı var?gerçektende yazdıkların bazı arkadaşlara haksızlık olmuş.ama belki sende paylaşmak istedin.kendini sorgulayınca cevap bulabilirsin umarım.bebek dünyanın en güzel şeyidir.inan bir süre sonra bu hislerini unutucaksın.Şimdide düşünme bence bebeğine sarıl ve onu büyüt çünkü o savunmasız ve sana mecbur.olduktan sonra neden sevmeye çalışmıyorsun madem böyle keşke önceden önlemini alsaydın.ama artık olmuş bence onu bırakma.....

10. 6 Mart 2009
  11. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    .kim isterki böyle hissetmeyi.hormalarıyla alakalı ve de psikolojik bir durum bu.zaten arkadaşta memnun değilki halinden yardım alıyormuş.buraya da bunun için gelmiş.güzel şeyler söyliyelimki bebeğini farkına varsın sahip olduğu güzelliği benimsesin.
    arkadaşım bende hamileliğimde psikolojik olarak çok kötüydüm.sürpriz bir bebekti(ikinci)mucizeydi farkındaydım.ama bunalımdan kurtulamıyordum.hep acaba beni hissedermi onu kötü etkiliyormuyum diye üzülüyordum.
    en zor olan ilk aylar geçince vücut yeni durumuna ve hormonlara alışıyor hiç merak etme.helede bebeğinin ilk hareketlerini hissettiğinde herşey geride kalıcak.sen kendini nasıl hisesdersen hisset başını yastığa koyduğunda elinide karnına koy ve bebeğinle içinden konuş.o sana sende ona alışacaksın.evet bebek sahibi olmak kolay değil pek çok zorluğa göğüs gereceksin şimdi ve doğduktan sonra.ama inan bana anne olmak inanılmaz bir ayrıcalık.inşallah sende bunu yaşıyacaksın ve mutlu olacaksın.inşallah isteyen herkeste yaşar.
    herşey gönlünce olsun sağlıkla bebeğini kucağına al.

12. 6 Mart 2009
  13. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım su hayatta kimleri neleri seviyoruz kaldıki bebeğini mi sevmeyeceksin bosuna kendini ve bebişini böle seylerle üzerek zaman harcama :S

14. 7 Mart 2009
  15. sevcangoksel

sevcangoksel Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Canım senin yerinde olmak isteyen o kadar çok insan var ki bu sitede bi bilsen ne kadar büyük bir mucizeye sahip olduğunu.
    Allahına binlerce kez şükredersin.
    Ben 2 yıldır bebek için uğraşıyorum.Ama olmuyor.
    Bak senin istediğin ay olmuş.
    Kendin diyosun istiyoduk diye.
    Ama hemen olmaz diye düşünmüştüm diyosun.
    Hemen olmasaydı, senelerce uğraşsaydın daha mı iyi olacaktı.
    Pozitif düşün, olumlu düşün,bebeğine yansıtma.
    Sakın isyan etme.
    Eminim sen o bebeğe çok iyi bir anne olucaksın o da sana çok iyi bir evlat olucak.

16. 7 Mart 2009
  17. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım sen kendini sıkma hiç. ilk başlarda bende böyle gariptim. tamamen hormonlarla alakalı aslında.
    biraz daha zaman geçince hele ki kalp atışları falan duyduğunda zaten bu duygular kendiliğinden kaybolacaj. ve son aylar bir an önce doğsa da alsam kucağıma diyeceksin. ama sakın şimdilik böyle düşündüğün için kendini suçlama . insanız sonuçta bütün duygular bizim için yaratıldı. sırayla yaşıyoruz hepsini. bebek alışveriş sitelerine bak gez kimler bebekleri için neler örmüş onları incele göreceksin çok şey değişecek. bende ilk başlarda hazmedemedim kendime yakıştıramadım konduramıyordum ama daha 10 haftalık oldu bebişim . öğrendiğim de 7 haftalıktı. inan bu 3 haftada o kadar çok şey değiştiki . hem beynimde hem kalbimde. analık duygusu bir düşünce içine istesende atamazsın o saatten sonra bu duyguyu. şimdilik yapabileceğin mutlu hamilelikleri izle ve kendi hamileliğinin tadını çıkar .hoşçakal hihoyyyt

18. 7 Mart 2009
  19. filiz_onur

filiz_onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bence bunları çok takma kafana hepsi hormonların bi oyunu ve sorumlulukların getirdiği korkular. Bende daha 6 haftalık hamileyim, evet bende arada boşluğa düşüyorum ama şöylede bi düşündüm 26 yaşında sağlıklı bi kadınım eşimi seviyorum ee neden daha fazla erteliyim. Ve eşim baba olmayı o kadar çok istiyoki onun gözlerindeki heyecan yetiyo kaygılarımı atmama. Bi bakıcaz doğurmuşuz, bi bakıcaz yürüyo sonra okul falan kocaman olucak :) ve düşünsene herşeyi ilk sende öğrencek senin bi parçan olcak. Ben eminim hislerin değişicek kendini hamileliğin güzelliğine bırak...