Hamileliğe hazırlanırken Progestan kullananlar...

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve GIYMATLIM tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

10 Haziran 2010
    Konu Sahibi : GIYMATLIM
  1. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar hamileliğe hazırlık sürecinde, daha önce yaşanmış düşük sebebiyle progestan kullanmaya başlayınca ne zamana kadar kullanmak gerekiyor... gelecek adet tarihine kadar mı, yoksa adet tarihi gelmeden kesmek mi gerekiyor.. bi bilginiz var mı bu konuda ?

2. 10 Haziran 2010
  3. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hiç kimse bilmiyor mu ?

bugün benim adetimin ilk günüydü hesaplamalara göre.. fakat bu ay yumurta takibi yaptırdım. Dr 17. gün progestana başlamamı söyledi.. o günden bu yana kullanıyorum.. fakat bugün bir arkadaş dedi ki, 17. günden sayarak 10 gün kullanıp progestanı kes demiş onun doktoru.. bende duyunca şaşırdım..
    benim doktorum da adet olursan kes demişti.. henüz adet olmadım.. kararsızlık içinde kaldım
    progestan adette gecikme yapar mı ki.. kullananların düşüncelerini merak ediyorum

4. 12 Haziran 2010
  5. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bir kişi bile cevaplamadı ya ne diyim ben şimdi size delikafadulden

ama ben bugün doktoru aradım dedi ki, kan testi yapana kadar ilacı bırakma.. sonuca göre duruma bakacağız....
    ayrıca şu an itibariyle adetim 2 gün geçmiş bulunuyor kızlar :lepi:

Mevla görelim neyler.. Neylerse güzel eyler...:Saruboceq:

6. 12 Haziran 2010
  7. GIYMATLIM

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ha unutmadan..... ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorummmm sempatiksalakcinni

Son düzenleme: 12 Haziran 2010
  8. 12 Haziran 2010
  9. serpil02507

serpil02507 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    canım adet olacağın günden 1 gün önce kesiyorsun o ilacı ben iki kere kullandım o şeklde oldu

10. 12 Haziran 2010
  11. gul.ucuk

gul.ucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benm doktorumda 10 gün kullan kes dedi

12. 12 Haziran 2010
  13. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    kestiginde adet oluyosun 2 3 güne zaten

14. 13 Haziran 2010
  15. sedaeray

sedaeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar, bende çatlatma iğnesinden sonra progestan kullandım ama ilaç adetime 1 hafta kala bitti.devam edip etmemem gerektiğini de sormadım.sadece kan testi yaptırın dendi ama korkuyorum ya hamile değilsem diye.hayal kırıklığını önceden yaşamak istemedim açıkçası.ama bu arada akıntım çoğaldı.daha adetime 3 gün var.ne yapacağımı bilmiyorum.acaba progestan almaya devam mı etseydim.hamilelik oluşursa tutunmayı kolaylaştırıyomuş diyolar.cevaplarınızı bekliyorum.:Saruboceq:

16. 11 Mart 2011
  17. nalan86

nalan86 prensesimizi bekliyoruz.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar 4 yıllık evliyim ve hiç korunmadık hala çocuğum olmadı:KK43:( bu sene karar verdim doktora gidip tedavimi yapıcam diye ve başladım. ilk etapta hsg rahim filmi çekildi ve tüplerim açıkmış. kisler varmış yumurtalarım tembelleşmiş (PCOS)sun demişti. glukofaj ilacı ve folik asit ilacı verdi adetin 2. günü gelmemi söyledi. gittiğimde yumurtalar gelişmiyor diye klomen ilaç verdi 5 günlük bir ilaç onunda bitiminde tekrar gittim ve 1 yumurtam oluşmuş 13 mm olmuştu pazartesi günüydü perşembeye kadar büyür dedi ve ovitrella çatlama iğnesi verdi göbekten vurulması daha etkili olur dedi ve vuruldum 36 saat sonrası ilişki istedi 3 gün. ve pazartesi tekrar gittik ultrasonda yumurtalarım dengesi duruyormuş bu iyi bişey dedi rahim arkasında hafif sıvı görünüyor dedi ve bana progesatan hapını verdi bu hap tutumasına sağlıyormuş ve ayrıca düşük tehlikesi yaşayanlar içinde veririliyomuş ve bitince kan testini yaptır öyle gel dedi. eğer pozitif çıkarsa tekrarda progestan hapını verebilirim dedi. ayrıca negatif çıksada geliyosun tedavimiz devam edicek demişti.acaba sonrasında nasıl bir tedavi görücem ve ne gibi ilaçlar kullanmaya başlıcam bilmiyorum. yardımcı olmak adına yapılan işlemleri sizlerle bilgi amaçlı paylaşıcam arkadaşlar. şimdi ise geçen ay 19 şubatta hastalandım ve şuan martın 11 i acaba 19 una kadar hastalanmazsam kanda gebelik testi yaptırcam ve çok heyecanlıyım sanki içimde bir heyecanlı olumlu birşey varmıdır umuduyla bekliyorum

18. 11 Mart 2011
  19. sembas

sembas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bende kullanıyorum suan o ilacı 5 ay kullanıcaksın dedi doktorumm adetiin 16. gününde başlayıp 10 gün kullanıp bırakıyorum ben doktorum öyle söyledi