Hamileligi sirasinda pilates yapan var mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve fadik86 tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : fadik86
  1. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar, konularda taradim bulamadim ben bir baslik acayim dedim. Hamileligi sirasinda pilates yapan var mi acaba? Varsa deneyimlerini paylasabilir mi? Kronik sirt ve buyun agrilarim nedeniyle pilates yapiyordum cokta iyi geliyordu, simdi hamileyim pilatese devam etmek istiyorum acaba ne sekilde devam etmeliyim? Daha oncesinde hamileligi kolaylastirdigi hamilelige uygun bir spor oldugunu duydum ama daha net bilgiye ulasamadim...a.s

2. 1 Mayıs 2010
  3. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelıkle hayırlı olsun bildigim ve duydugum kadarıyla butun yaptıgın haraketlere devam etmen sakıncalı olabılır ama özel hamıleler ıcınde plates haraketlerı var sızın n haraketı yaptıgınızı bılmıyorum ama doktora veya bılen bırılerıne danısmadan devam etmeyın ıstersenz tehlıkelı olabılır

4. 1 Mayıs 2010
  5. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkurler ben de sizi tebrik ediyorum. Henuz bir bilen bulup soramadim ama oncesinde yaptigim karin kaslari hareketleri vardi karnin gelismesi acisinden engel olmasin diye onlari biraktim sadece sirt icin yuz ustu yatip yaptigim bir kac hareket var onlarda supheliyim??? CADIARZU

6. 3 Mayıs 2010
  7. aykiri87

aykiri87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Ebru Şallı Haziran'da hamilelelr için pilates dvd si hazırlıyormuş.. Bend eonu bekliyorum.. Biliyorsunuz o da hamile, karnının çıkmasını bekliyormuş:)

8. 3 Mayıs 2010
  9. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, yine mi hamile o kadin? himm bu isten anliyor onunla da bir sure yaptim tesekkurler yeni bilgin icin hamileler icin gayet yararli bir spor ozellikle nefes egzersizleri doguma hazirlik acisinda iyi :)

10. 3 Mayıs 2010
  11. aykiri87

aykiri87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Rica ederim.. Ben şuan 6. haftadayım.. Rabbim nasip ederse 3. aydan sonra başlamayı düşünüyorum, acaba erken mi olur?

12. 3 Mayıs 2010
  13. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birkac yerde okumstum bunu, 3. aydan itibaren dusuk tehlikesi azaldigi icin pilatese baslamak sanirim bu ayda uygun oluyor, ama tabi her hareket hamileler icin uygun degil ona gore bilincli yapmak lazim. yerimseniben

14. 6 Mayıs 2010
  15. aykiri87

aykiri87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    cvp için teşekkürler..

16. 7 Mayıs 2010
  17. mandal

mandal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar ben de ilk 3 ay sonrasında hamile pilatesi grubu buldum bi tane anadolu yakasında, 34. haftamdayım hala devam ediyorum. Cok da memnunum, hem rahatlıyorum hem de benim gibi hamile insanlarla bir arada olmak eglenceli oluo:) Hareket etmenize engel bir saglık probleminiz yoksa ve elbette doktorunuz onay veriyorsa yapılmalı bence. Ama mutlaka bir bilen gozetiminde olmalı, dogru hareketleri dogru sekilde yapmak hamileyken daha onemli cunku..

18. 7 Mayıs 2010
  19. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok dogru soylemissiniz tesekkurler