hamileliğim kabusa döndü.ikili test beni mahvetti

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve selemba tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

9 Kasım 2009
    Konu Sahibi : selemba
  1. selemba

selemba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar. ikinci hamileliğim geçen hafta test yaptırdım.ikili test.bugün sonucunu aldım ve yııldım.bebeğimin down sendromu olabileceğini amniyosentez yaptırmam gerektiğini söyledi.ne olur bana yardımcı olun.sabahtan beri ağlıyorum.bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olsun lütfen .
    sonuçlar şöyle...
    crl 69mm
    gebelik haftası 13 0
    ense kalınlığı 0,8mm
    hcg 65.3 1.86 düzeltilmiş mom
    papp-a 1,08 0,38 düzeltilmiş mom
    kombine risk 1/751
    ikili test 1/107
    yaşriski 1/802
    trisomy 18+nt 1/10000

2. 9 Kasım 2009
  3. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim sakın üzülme bebeğinie üzme bende bundan 2 ay önce aynı senin gibi yıkılmıştım ki benim test sonuçlarım senin sonuçlarından 3 4 kat daha kötüydü ense kalınlığım ise 4.6 mm idi amniyosentez oldum amniyosentez sonrası suyum geldi hastanelerde yattım nerdeyse bebeğimi kaybettim sonucumu alalı 1 hafta oluyo çok şükürki temiz çıktı beden akıl istemezsin ama ben bu değerlerle asla amniyosentez yaptırmazdım...eminimki bebişi sapasağlıklı...

4. 9 Kasım 2009
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım sakin ol.sakın canını sıkma.bu şekilde çıkıp normal olan bebeği, çok arkadaşım var.sakın kendini bırakma.bu testlerin 100de 100 doğruluğu yok zaten.hayırlısıyla inşallah bebeğini sağsalim kucağına alırsın bunu düşün, bebeğini üzme sakın.rabbim sana ve bebeğine sağlık versin.

6. 9 Kasım 2009
  7. kornelya

kornelya Elvin&Elvan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım lütfen sakin ol. kendine de bebeğine de işkence yapma sakın, bu testler sadece tarama, hasta demek değil bunları çok duymus okumussundur ama bende bundan mağdurum. daha 3 gün öncesine kadar kabus gibiydi. benim üçlü riskim 1/65 çıkmıştı. yani senin ağladığın riskten daha yüksek. amniyosentez oldum. sorun olmadı hiç bir gün dinlendim sonra normal devam ettim. 3 haftalık bekleyişin sonunda c.tesi bebeğin normal olduğunun sonucu geldi. gerçekten kendini üzme çünkü bu sıkıntılar bebeğine aynen yansıyor. içini ferah tut...

8. 9 Kasım 2009
  9. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bencede bende arkadaşlara katılıyorum ben olsam hiç canımı sıkmazdım canım benimde ikilide 1/103 çıktı ama benim doktorum ense kalınlığından birde yaşımdan dolayı beni hiç strese sokmadı şükürler olsun 3lü testim temiz çıktı bencede hiç canını sıkma bunlar tarama testi ve hastahaneden hastahaneye değişiklik gösteren testler bitanem sen böyle stres yaparsan asıl o zamn bebişin üzülür benim ikiliyi aldığımda amniyosentez bile aklımdan geçmedi canım doktorumunda aynı şekilde en önemlisi ense kalınlığı canım

10. 9 Kasım 2009
  11. sevilik

sevilik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiç bişey için canını sıkma.bak benim görümcem mart ayında doğum yaptı inan bana doğum yapana kadar göz yaşı döktü hangi dr a hangi hastaneye gitse bebeğin özürlü olduğunu söylediler ve aldırması için dr lar sürekli baskı yaptılar o aldırmadı iyide yaptı.bütün testleri olumsuz çıkıyodu en sonunda zeynep kamile gitti ve çocuğun sağlıklı olduğunu öğrendi.doğuma kadar çok stresli bir dönem geçirdi ümitsizdi açıkçası.ama mart ayında öle güzel öle şirin bi bebeğimiz olduki sana anlatamam.topaç gibi maaşallah.kilosu boyu yeni doğan bi çocuktan ziyade 2 aylık bi bebek gibiydi çok şükür şimdi öle bir bebekki görenleri hayran ediyor.bundan başka iki arkadaşımın daha bebekleri için aynı şeyi sölediler.ikisininde özürlü olacağını bu sebepten dolayı gebeliği sonlandırmayı teklif ettiler ama maaşallah ikisininde bebekleri sapasağlam.üstelik biri neredeyse 1,5 yaşına girdi ve acayyyyyyiiip fırlama bi çocuk oldu.sende içini ferah tut.ALLAHın izni ile hiç bişey olmaz.sadece dua et.sağsalim bebeğini kucağına alınca bütün bu sıkıntıları unutucaksın inşallah.

12. 9 Kasım 2009
  13. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benimde değerim 1/50 çıktı
    önümüzdeki hafta amniyosentez yaptırıcam bende kısmetse ilk duyduğumda çok ağladım
    hıçkıra hıçkıra saniye aklımdan çıkmıyordu şimdi hiç takmıyorum ALLAH'a dua ediyorum sadece

14. 9 Kasım 2009
  15. Mestitosh

Mestitosh bebeğim seni bekliyoruz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim hiç moralini bozma. nice örnekler var ikili test sonucu riskli çıkıp tosun gibi bebek doğuranlarla ilgili. gönlünü ferah tut güzelim. daha bunun 3 lü testi amniyosentezi falan var. hemen umutsuzluğa kapılma canım....Rabbim her zaman yanında olsun...

16. 10 Kasım 2009
  17. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bu testın dogrulugu kanıtlanmamıs daha yanı sonuc zaman zaman haata cogu zaman yanlıs cıkıyor arastırın ıstersenız ben ıstemıyorum bu testı yaptırmak acıkcası yaptırmıcam sınır bozucu bısey daha gelısımını tamamlamamıs cocugun hatta kucuk bır et parcasının hasta oldugunu soleyebılecek bır teste ınanmıyorum

18. 10 Kasım 2009
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    lütfen kendinizi hele ki bu süreçte bu denli hırpalamamaya gayret edin...
    benim kızıma 3 aylık hamile iken daha özürlü denildi ve doğuma kadar inatla ve inanarak ama yinede herşeyi ve tüm benliğimle içtenliğim ve sevgimle ile sabırsılıkla ama büyükte bir panikle o 9 ayın dolmasını bekledim ...3 dr.özürlü olma ihtimali yüksek dedi ,biri hyr dedi ve tedaviye aldı beni....doğumu da onun elllerinde yaptım ve dediği oldu daha masa da yeşil beze sarıp bana onu gösterdiler , inan o an herşeyi unutıyorsun ,kusur aramaktan ziyade açılan gözlerini hayata görebilmek yetiyor ve kızım maşşallah sorunsuz hatta çok ta akıllı,zeki herhangi bir özrü de yok ...şuan 4 yaşında ve bale eğitimi alıyor:)
    diyeceğim şu ki , herşey olacağına varır...umut etmekten vazgeçme... herşey gönlünüzce olsun...