Hamileliğimle ilgili gelişmeleri burdan paylaşıcam

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve emilyyyyyy06 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : emilyyyyyy06
  1. emilyyyyyy06

emilyyyyyy06 emel Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ankaradan emel ben. bir kaç ayrı topic altında yazmıstım ama oralardan sonra verilen cevapları takıp etmek zor oluyor bulamıyorum topicleri. en iysi burdan yazmak artık. benim son ader tarihim 27 haziran 2010 . yani şu an 7. haftamın içindeyim. reglim 8 gün gecikmişti. son bir kaç aydır olan birşeydi bu. artık bebekten ümidimi kesmiştim. 36 yasındayız ve 14 aylık evliyiz. kayınvalidemin herkesin ortasında sürekli niye bebek olmuyor napıyosunuz gibi sorularından da bıkmıştım. o yuzden bu ay aşılama yaptıracaktık. aşılama yaptırmadan önce de bir dürü tetkik var onları yaptırmıstım haziranda. hatta bir de rahim filmim çekilmişti ve korkunc canım acımıstı hem yapılırken hem de yapıldıktan sonra saatlerce. temmuz 29da regl olmam gerekiyordu olmadım. agustos 4 de kahverengi bir leke geldi regl oldum diye düşündüm. reglimin 3. günü aşılama işlemlerini başlatmak için hastaneye gitme planları yaparken ertesi gün bir baktım kanama falan yok. 1 gün sonra evde test yaptım 2 çizgi çıktıgını görünce cok sasırdım ve az sevindim. çünkü insan dr dan duymadıkca hamiş oldugunu emin olamıyor ve tam sevinemiyor. 9 agustosta keçiören hastanesinde dr engin bey ultrasonda keseyi gördü. ayrıca yolk sacı ve kalp atışı da görülüyordu. ancak o zaman tam emin olup sevinebildim. düşük tehtidi yok dedi. o kahverengi leke de gelir normal dedi. sinameki vs olan bir bitki çayı içiyordum onu içme dedi. çünkü sinameki rahimde kasılmalara sebep olabiliyormuş. kabız olmustum bir şurup verdi. bir de her ihtimale karsı su vajınadan alınan düşügü engelleyen ilaçtan verdi. günde 3 kes onu kullanıyorum. akşam yatmadan önce de kabızlıga karsı olan şurubu içiyorum. 23 agustosda akay hastanesinden op dr tolga beyden randevu aldım. onu sectım cunku burda cok methini okudum ve keçiören hastanesinin görüntü, gelen hastalar ve hizmet açısından 3. sınıf bir devlet hastanesinden farkı olmadıgını gördüğümden akay hastanesini denicem bakalım. 23unden sonra orayla ilgili de bilgi veririm. yalnız keçiören hastanesindeki dr engin bey cok tatlı güleryüzlü ilgili bir dr yanındaki hemşire de dünyalar tatlısı. keşke o hastanede çalışıyor olmasalardı. yarın tekrar engin beye kontrole gıdıcem. cuma gel bebişin kalp atışlarını daha net görürüz demişti. haaa bu arada folic plus kullanıyorum bir de. bebeğin gelişimi için gerekli. içinde kalsiyum da var. biliyorsunuz yeterli kalsiyum almazsak bebek kendisi için gerekli kalsiyum bizim kemiklerimizdeki rezervlerden çalıyo uyanık :1ninca: benim hikayem boyle başladı işte. burda arkadaslar edinmek ve hamileliklerimiz boyunca da hep iletişim halinde olmak hiç kopmamak istiyorum . benim hamiş kankam olur musunuz? :içelim:

2. 12 Ağustos 2010
  3. yildiz perisi

yildiz perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba emel.hayırlı uğurlu olsun.ne güzel.mutluluğunuzu anlıyorum.ben de ilk bebeğimde aynı heyecanları yaşadım.şimdi kızım 14 aylık.ve ben 2. bebeşime hamileyim.5 haftalık bebişim.kendimi tecrübeli hissediyorum artık:)panik yapmamaya çalışıyorum.lekelenmem var yaklaşık 1 haftadır.dr a gittik.keseyi gördük.düşük tehlikesi var dedi.hap verdi.2 hafta sonra tekrar gideceğim kısmetse.eşim yurtdışında.ama o da gelişmeleri yakından takip ediyor.yakında onun yanına gideceğim inşalllah kızımla birlikte.inşallah sağ salim alırsın bebişini kucağına.sorunsuz bir hamilelik diliyorum Allahtan.

4. 12 Ağustos 2010
  5. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    rabbım saglıklan kucagına almayıda nasp etsın
    darısı bıze
    ne olursun bzlerdee duanı eksık etmeee

6. 12 Ağustos 2010
  7. emilyyyyyy06

emilyyyyyy06 emel Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar güzel demek 2. bebiş. ilki sezeryanmı normal dogummuydu? çalışıyor musun? bir de hangi şehirdesin?

8. 12 Ağustos 2010
  9. emilyyyyyy06

emilyyyyyy06 emel Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    iyi dileklerin için cok tesekkurler. dualarım seninle canım arkadasım. inşallah en yakın zamanda hayırlı haberi alır benimle paylaşırsın

10. 12 Ağustos 2010
  11. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

12. 12 Ağustos 2010
  13. polyanna

polyanna rabbim sana emanetiz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı olsun..sağlıklı bir şekilde Allah kucağına almayı nasip etsin..ben de 5 haftalık hamileyim..salı günü doktorumdan öğrendim..1 yıldır çocuk istiyorduk ama olmuyordu biz de tam bu ay aşılama yaptıracaktık..tam adetimi beklerken geliverdi minik yavrum..:ecrin_bebek:ne büyük bir mutluluk bu annelik duygusu ya...:CüvCüv:

14. 12 Ağustos 2010
  15. emilyyyyyy06

emilyyyyyy06 emel Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aaaaa ne tesadüf sevgili polyanna. herşeyimiz ne kadar benziyor. bu arada sen de ögretmensin galiba. ben ankaradayım. sen nerdesin? a.s.

16. 12 Ağustos 2010
  17. polyanna

polyanna rabbim sana emanetiz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende öğretmenim..boludayım..zaten senin durumun da benimkine benzediği için dikkatimi çekti..ne öğretmenisin canım?

18. 12 Ağustos 2010
  19. emilyyyyyy06

emilyyyyyy06 emel Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben ingilizce ögretmeniyim 8 yıllık sen