Hamileliğin ilk 3 ayında grip olanlar, geçirmiş olanlar....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Zeliha_T_37 tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Zeliha_T_37
  1. Zeliha_T_37

Zeliha_T_37 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5 haftalık hamileyim. Grip oldum. Benimle aynı durumda olan veya geçiren arkadaşlardan tavsiyelerinizi beklyorum...

2. 12 Nisan 2010
  3. gozdeahmet2009

gozdeahmet2009 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 buçuk aylıkkn olmuştum doktor minoset verdi ama yinede içmedim eczane bol bol ıhlamur iç dedi bende öyle yaptım bide çok mandalina portakal falan yedim allahıma şükür hap içmeden atlattım

4. 12 Nisan 2010
  5. sevimy

sevimy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok kötü grip oldum. ilaç yazıldı kullanmadım. öksürükde vardı. zencefil ile bal yedim. fakat zencefil düşüğe neden oluıyormuş. Allah 'tan bişy olmadı. limon,bal,sıcak su ve bol bol portakal suyu geçirir. tecrubeyle sabittir.

6. 12 Nisan 2010
  7. blueeye

blueeye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 3 aylıkken fena bi grip geçirdim ilk önce banada ilaç yazdılar ben korkudan almadım bile nane limon ıhlamur idare etmeye çalıştım ama nafile bi gece ateşten hastaneye gittim ve grip yüzünden 1 hafta yattım enfeksiyonda kapmışım bence iyi bi doktora görün ve doktor tavsiyesine uy derim

8. 12 Nisan 2010
  9. pengush

pengush Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ilk 3 ayda 2 kez grip oldum, ikisinde de birer kez minoset kullanmak zorunda kaldim cunku atesim 38'i gecti. Atesinin 38'i gecmesine izin verme, gecerse ates dusurucu kullan cunku ates daha zararli. Ben 38 olana kadar surekli dus alip soguk kompres uyguladim ama yine de bir yerde 38'i gecti. Fakat ikinci defa almama gerek kalmadan atesim 37 kusurlere dustu ve yukselmedi.

Dedigim gibi, gripte en onemli sey atesin cikmamasi, gerisi o kadar da onemli degil.

10. 12 Nisan 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ıhlamur çok iyi geliyor. ama sakın nane limon içme nane ilk aylarda düşüğe sebep oluyormuş dikkatli ol ıhlamur limon bana çok iyi geliyor her zaman geçmiş olsun.

12. 12 Nisan 2010
  13. Zeliha_T_37

Zeliha_T_37 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. :)

14. 12 Nisan 2010
  15. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar doktorların verdiği ilaçları bebeğime zararı olur diye içmmezlik yapıyorsunuz ama ateşinizin çıktığında beebğinize daha çok zarar vermiş oluyorsunuz aman ha dikkat ateşiniz çıkmasın buna çok dikkat edin gribal enfeksiyonda doktor ateş düşürücü verdiyse mutlaka kullanın hafif geçiriyorsanız dediğniz yöntemler uygun ıhlamur bol c vitamini zengin meyveler vs . fakat çok ağırsa ve ateşlenmeler oluyrsa çok çok önemli bende geçen gün çok ağır bi grip geçirdim.kulak burun boğaza randevü oldum ilaçlarmı doktoruma gösterdim ve kullandım şimdi iyim ALLAH şükür sizde sizede geçmiş olsun kızlar...

16. 12 Nisan 2010
  17. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zeliha cım bende 3,5 aylık hamileyken kötü bir grip geçirdim.Ateşin varsa eğer mutlaka dr una danış ilaç yazar ateş bebeğe çok zarar veriyormuş onun dışında ıhlamur iç,portakal,greyfurt,limon sık iç.Ben öyle yaptım ilaçsız atlattım çok şükür.Tabii bunların hepsi dr umun tavsiyesi

18. 12 Nisan 2010
  19. nuray0658

nuray0658 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 3 aylık hamileyim grip degilim rahatsızlıgım yok ama sürekli hapşırıyorum ve burnum akıyo bir aydır .ayrıca burnumda kanıyo sık sık.hamilelikde burnu kanaan varmı acaba.nette normal yazıyo ama içim rahat degil