hamileliğin ilk ayında spor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve edaberk tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : edaberk
  1. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    kızlar şu an 4artı 6 günlük hamileyim.
    ancak farkında olmadan hamileliğin 2ya da 3.haftası gibi masa tenisi oynadım
    masa tenisi antrenörlüğüm var öğrencileri çalıştırırken ben de maç yapmıştım yaklaşık 1 saat boyunca.sizce bu bebeğe zarar vermiş midir.
    internetten baktığım bir hesaplama tarihinde 15 eylül ile 16 kasım arasının dış etkenlerle sakatlık ihtimalinin yüksek olduğu tarih diye yazıyo.
    böyle bir şey olabilir mi hamile olduğumuuzu öğrenmeden önceki tarih sakatlığa sebeb olur mu bilgisi olan var mı.

2. 27 Eylül 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    o dönemde yaptığın sporun bebeğe hiç bir zararı olmaz.bahsettikleri sakatlık da röntgen ışınlarına maruz kalmak,ilaç...vs şeyler.kaldı ki adet gecikmesine kadar olan dönemde alınan ilaçların bile etkisi olmuyo kolay kolay.bebeği ya etkiliyo ve düşüyo ya da etkilemiyo.yani o kadar erken dönemde olanlar bebekte sakatlık türü şeyler yapmaz hele ki spor.

4. 27 Eylül 2010
  5. sweet_drop

sweet_drop Mert&defne Üye

Beğenildi:
    438
    Ödül Puanları:
    153
    canım sanmıyorum (tabi allah bilirde)olsaydı benim bebişime olurdu bende bilmeden denizde yüksek yerden atlamıştım hemde senin gibi daha başlarında hatta senin gibi sporla uğraştığım için dizimden amilyat olmuştum röntgen çekilmiştim hamileymişim 3 doktora danıştım hiçbirşey olmıcağını söylediler allaha şükürde 2li test sonuçlarımızda çok iyi sıkma canını hamileliğini doya doya yaşa

6. 27 Eylül 2010
  7. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    teşekkürler candostlar.inşallah.

8. 27 Eylül 2010
  9. sweet_drop

sweet_drop Mert&defne Üye

Beğenildi:
    438
    Ödül Puanları:
    153
    rica ederiz bana doktor daha önce yaptıklarını unut bundan sonrasına dikkat et dedi sende öyle yap canım

10. 27 Eylül 2010
  11. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    katılıyorum a.s

12. 27 Eylül 2010
  13. sibush

sibush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    içini ferah tut.. ben ilk ayımda haberim olmadığı için defalarca kez futbol oynadım.. hergün 1 saat spor salonunda çalıştım.. bebişimin maşallahı var.. başka bi arkadaşımızın dediği gibi sakatlıktan kasıt daha cok kimyasal..