hamileliğinde clexane kullanıp normal doğum yapan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dilek23 tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : dilek23
  1. dilek23

dilek23 hayatımın anlamı oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb ben 30 haftalık hamileyim clexane kullanıyorum doktor bir hafta öncesinden iğneyi keseceğini söyledi ama kanamam çok olur diye korkuyorum clexane kullanıpta normal doğum yapan varsa lütfen bilgi verin yardımcı olurmusunuz?

2. 10 Kasım 2010
  3. dilek23

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimse yokmu yardım edecek

4. 10 Kasım 2010
  5. manavgat77

manavgat77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım bende kullandım ve normal doğum sakıncalı.aşırı kanama olabiliyormuş ve hayati tehlikesi var.bende sezeryan oldum.o nedenle normal doğumu tercih etmemeni öneririm.

6. 10 Kasım 2010
  7. sena71

sena71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşım merhaba

bende coumadin kullanıyorum hamileliğimde riskli olurmu veya sizin rahatsızlığınız ne idi bu ignede kan sulandırıcı aceba coumadin yerine geçermi anne olabilirmiyim bu iğneyi kullanarak

8. 10 Kasım 2010
  9. sena71

sena71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    manavgat77 isimli arkadaşımız bilginiz varsa banada yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim

şimdiden çok teşk.

10. 10 Kasım 2010
  11. manavgat77

manavgat77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar ben 15 ekimde sezeryan oldum.doktorum iğneden dolayı normal doğum olamayacağını söyledi ve 38+2 haftalıkken aldı.sakın bu iğneyi kullanıp da normal doğumu tercih etmeyin lütfen.çünkü kan sulandırıcı bir iğne olması sebebiyle kanama durmuyıp hayatını kaybeden birisini dahi okumuştum internetten.muhtemelen doktorunuzda normal doğuma karşı çıkacaktır.çıkmasa bile başka doktorlarada danışın derim.

12. 10 Kasım 2010
  13. sena71

sena71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kimse yokmu Allah için yardımcı olabilcek

14. 10 Kasım 2010
  15. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar bende hamileliğimde cleaxane 0.4 kullandım hergün...bende pıhtılaşma bozukluğu var...aynı zamanda dahiliye uzmanıyım...cleaxane kullananlar gayet güzel normal doğum yapabilir eğer başka bir sorun yoksa...çünkü cleaxan nın etkisi 12 saattir.12 saat sonra iğnenin etkisi biter. bu yüzden bazı hastalalara günde 2 kez verilir...innohep kullanan varsa oda uzun etkilidir onun etkiside 24 saattir. sadece aspirin ve coumadin etkisi 1 haftaya uzar.cleaxane nın doğumdan 1 hafta önce kesilmesi değil 3 gün önce bile kesilmesi yeterlidir. sadece coumadin planlı doğumlarda 1 hafta önceden kesilir. aspirinse zaten 32.haftadan sonra kullanılmaz...ama yinede bazı kadın doğumcular kendilerince risk görebildiklerinden normal doğumu önermeyebilir...bana gelince ben sezeryan oldum çünkü ikiz doğurdum ve erken doğum oldu... umarım açıklayıcı olmuştur. doktorunuza bu konuda ısrarcı olmayın ama bunuda rahatlıkla söyleyebilirsiniz...sonuçta kadın doğumcunuz sizi her yönünüzle değerlendirmektedir benimki sadece bilgilendirme amaçlı...

eylul7158eylul bunu beğendi.
  16. 10 Kasım 2010
  17. manavgat77

manavgat77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım o iğnenin adını daha önce hiç duymadım.ben kan sulandırıcı olarak sadece cleaxne biliyorum.iki tane düşük oldu benim ve genetik tahlil yapıldı.onun neticesinde kanda pıhtılaşma olduğu ortaya çıktı.öyle oluncada bebeğe kan gitmiyor ve dolayısıyla oksijende gitmemiş oluyordu.bebeklerimin o nedenle kalp atışları alınamamıştı.ama çok şükür dokuz ay boyunca cleaxne sayesinde bebişimi dünyaya getirdim.darısı başına inşallah...:nazar:

18. 11 Kasım 2010
  19. dilek23

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saolun arkadaşlar ama doktor normal doğum olabileceğini söyledive burdada okuyorum ki hep sezaryan olunmuş o yüzden kafam karıştı galiba normal doğum yapan kimse yok varsa lütfen yazsınn