Hamileliğinde gebelik korsesi kullanan arkadaşlar..

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve AdaEge tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : AdaEge
  1. AdaEge

AdaEge Guest

Arkadaşlar merhaba,uzun zamadır gebelik korsesi ismi dikkatimi çekiyordu..Ben korse denildiğinde zayıflamak için kullanılanlardan sanıyordum..Bu gün nette biraz baktım.Özellikleri şöyle sıralanmış..

* Doğum öncesinde kullanılır. ( Ben gebelik sonrası kullanılır sanıyordum...:sm_confused:)
    * Sarkma ve çatlamaları önler.
    * Düşük yapma ihtimalini azaltır.
    * Bel ağrılarını giderir.
    * Bebeğin ana rahminde rahat durmasını sağlar.
    * Elastikidir.
    * Karın büyüdükçe ipleri ile ayar yapılabilir

Kullanıp ta faydasını gören oldu mu ?

Tavsiye edermisiniz ???
    :CüvCüv: :CüvCüv:

2. 2 Ocak 2010
  3. AdaEge

AdaEge Guest

Erken doğumu önler yazıyor bir yerde de....

4. 2 Ocak 2010
  5. AdaEge

AdaEge Guest

Hiç kullanan yok galiba .....

6. 2 Ocak 2010
  7. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    Liyadora,gebelik korsesini bende duymuştum.ama hiç kullanmadım.kullananda duymadım.ama anlaşılan faydaları çok fazlaymış.

8. 2 Ocak 2010
  9. AdaEge

AdaEge Guest

Evet canım,ikiz ve çoğul gebeliklerde dr. tavsiyesi ile kullanılır yazıyor bir yerde...İyice araştırmaya çalışıyorum..Pazartesi dr a danışacağım..

10. 2 Ocak 2010
  11. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar gebelik korsesi bizler için çok uygun değil bildiğim kadarıyla..
    ama benim istanbuldaki doktorum "elastik hamile kemeri" kullanmamı önermişti..hakikaten çok rahat bişey..beli destekliyor,bebekleri kemer tutuyor böylece yürürken sanki aşağı iniyorlar hissi yaşamıyorsunuz..ben e-bebek te bulup almıştım..
    gerçi artık ayağa pek kalkmadığım için kullanmıyorum ama çok rahat ettim 20li haftalarımın sonuna kadar kullandım..şimdi de wc ye bile kalksam elimle aşağıdan destekliyorum..psikolojik mutlaka ama rahatlatıyor iyi hissediyorum..
    başka bir sorunuz olursa buralardayım opuyorumnanaktan

12. 2 Ocak 2010
  13. AdaEge

AdaEge Guest

Teşekkürler arkadaşım..Ben 18 haftalıkken rahim ağzı yetmezliği nedeniyle kaybetmiştim önceki ikizlerimi..14. haftadan itibaren sanki karnım aşağı iniyor gibi hissediyordum,elim karnımdaydı..Hele 18. haftaya gelirken iki büklüm yürümeye başlamıştım..Bu korse olayı dikkatimi çekti..Çoğul gebeliklerde kullanılıyormuş sanırım..Pazartesi dr randevumuz var,bakalım dr.umuz ne diyecek...Eğer faydası olucaksa kullanmayı düşünüyorum...

14. 2 Ocak 2010
  15. AdaEge

AdaEge Guest

Elastik hamile kemerini kaçıncı haftadan itibaren kullanmaya başladın canım???

16. 2 Ocak 2010
  17. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim ilk haftalar kanamalarım oldu..14. haftaya kadar yattım..ama bana doktorum 4 ayı bitirince başla kullanmaya demişti..ben de 16 haftayı bitirince almıştım..29a kadar falan kullandım..sonra dışarı çıkmayı tamamen bıraktım..o yüzden artık pek kullanmıyorum..bir de artık kocaman oldu karnım o yüzden sıkıntı geliyo artık takınca :))

18. 2 Ocak 2010
  19. AdaEge

AdaEge Guest

28. haftaya gelebilsem oh diyeceğim..Gerçi 1-2 hafta içinde serklajla rahim ağzım dikilir diye düşünüyorum..Ancak her türlü önlemi,alternatifi de araştırıyorum..Ne güzel 30 lu haftalara gelmişsin.Sağlıklı ve zamanında doğum dilerim canım..:Saruboceq: :nazar: :nazar: