hamileliğinde glukofen kullananlar yardımmmm

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve belifkan tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : belifkan
  1. belifkan

belifkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar , pkos hastasıyım.4 aylık hamileyim.bu zamana kadar glukofen kullanmaya devam ettim.doktorum bırakmam ya da devam etmem konusunda kararı bana bıraktı.bu ilacın hamilelikte kullanımıyla ilgili pek bilgi yokmuş.acaba tüm hamileliği boyunca kullanan var mı?yardımmmm

2. 28 Şubat 2009
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de aynı sendrom içinde tedavi görerek hamile kaldım.Şuan hamileliğin 7 haftasındayım.Doktorum bu ilacı 8.haftaya kadar kullanıp sonra terketmem gerektiğini söyledi.Ki ben de böyle düşünüyorum.Sonuçta ağrıkesici alırken bile doktora danışmadan ilaç alınması sakıncalı iken bu ilacın alınması konusunda kararı sana bırakması çok anlamsız.Sonuçta biz o ilacı ne için alıorduk?E şuan hamilesin daha neden bu ilacı kullanmaya devam edeceksin ki?Doktorun tarafsızlığına bir anlam veremedim.Hamileliğin hayırlı olsun arkadaşım :kahve:

4. 28 Şubat 2009
  5. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    tatlim bende pcosluyum..henüz hamis degilim ama doktoruma sormustum glukofeni hamisken kullanacakmiyim diye..tereddüt etmeden evet demisti..hamilelikte bir yan etkisi yokmus ilacin..
    yinede iyi bir doktora danisabilirsin..sonucta bir sorun yaratacak olsaydi kesinlikle birak derdi doktor..
    saglikli bir gebelik diliyorum

6. 3 Mart 2009
  7. belifkan

belifkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saolun arkadaşlar,ama danıştığım doktorlar hep fikir ayrılığı içindeler.kimi içme diyor,kimi devam et diyor.acaba tüm hamileliği boyunca kullanıp sağlıklı bir bebek sahibi olan var mı?

8. 3 Mart 2009
  9. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bişiy merak ettim doğrusu bende glukofen kullanıyorum bı kutumda bıtmek üzere artık cok az kaldı hamile diilim hala kısmet bakalım inşallah bu ay olur
    peki kullanan arkadaşlar ne kadar dozda we gunde kac tane kullandıllar bu arada kullanmaya başlladıgınızdan kaç ay sonra hamile kaldınız ben gunde 1 içiyorum yeter dedi dr ama az mı gelıyor acaba ???

10. 5 Mart 2009
  11. belifkan

belifkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    günde 2 tane sabah akşam içtim içtikten 2 sene sonra gebe kaldım canım.kullanmaya devam...

12. 18 Mart 2009
  13. beryal

beryal rabbimMELEKLERİMİ yolladı Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende günde 2 kez sabah akşam içtim ve halen içiyorum 10 haftalık hamileyim doktor 3 üncü ay sonuna kadar içmemi söyledi

14. 11 Kasım 2009
  15. CAKILTASI

CAKILTASI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar bende sizlerle aynıyım yani pco luyum ama daha bugün kullanmaya başladım bu ilacı ne olursunuz dua edinde bende bir an önce hamiş kalayım...bildiğim kadarıyla bu hapı içenlerde mide bulantısı çok oluyormuş birde ishal sanırsam acaba ilacı kullamaya başladıktan ne kadar sona bu yan etkiler başlıyor benim ilk içişim hiçbişy hssetmedim..öpüyorum hepinizi...

16. 26 Aralık 2009
  17. elixsir

elixsir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    :roflol:s.a arkadaşlar adet düzensizliğim var furlutual kullanıyorum bu beni bir sene düzenli getiriyor ama bu ay geç kaldım bende glukofenmi alsam ama şeker hastası değilim ve hiç bir sorunum yok testlerde:)

cerenhavin bunu beğendi.
  18. 27 Aralık 2009
  19. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    doktorum 6 . haftada bana yasakladı ilacı kullanmıyorum ben dr a sormadan hamile olduğumu bile bile kullanmıştım çünkü burda hamile olup kullanan bir sürü insan vardı bende sormayı unutmuşum kullanmaya devam ettim fakat sorunca bana kullanma dedi