hamileliğinde vucudunda kırmızı kabarcıklar oluşan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve BenIpek tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : BenIpek
  1. BenIpek

BenIpek en sevdiğim.... Pro Üye

Beğenildi:
    17.296
    Ödül Puanları:
    288
    Kızlar 6 aylık hamileyim.Tam olarak ne zaman başladı bilmiyorum ama vucudumda kırmızı kabarcıklar oluştu. Böyle koca bir sivri sinek ıssırmış gibi.Kollarımda,bacaklarımda var.Doktor kullandığım vitaminleri kesti ama yine de geçmedi.Böyle bişey başına gelen var mı ya da duydunuz mu?

2. 26 Ocak 2010
  3. angeeeeel87

angeeeeel87 RABBİMİN MUCİZESİ BERATIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bende 25 haftalık hamıleyım bende merak edıyorum mınık mınık kabarcıklar olustu kırmızı kırmızı karnımın ust kısmında gögus boslugumda persembe gunu dr uma soracagım neyın nesı bakalım

4. 26 Ocak 2010
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende de var benzer kabarcıklar. Ama çözüm nedir hiç bilmiyorum. :KK43:

6. 27 Ocak 2010
  7. BenIpek

Beğenildi:
    17.296
    Ödül Puanları:
    288
    öğrenen olursa yazsın kızlar buraya ben de bakıyorum bir taraftan.benimki sivri sinek ıssırmış gibi.Doktorum bişeyi çok yiyosun kes dedi ama ne olduğunu bilmiyorum.doğuma kadar bütün vucudumu kaplar diye korkuyorum.

8. 27 Ocak 2010
  9. angeeeeel87

angeeeeel87 RABBİMİN MUCİZESİ BERATIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tmm cnm yrn dr uma soracagım bende haber verırım bakalım neden kaynaklanıyomus ama cok canımı sıkıyo her neyse yedıklerımden olacagını sanmıyorum extradan farklı bısey yemedım cunku ılac kullanıyorum suan ona bagladım artık yarın ogrenırız

10. 27 Ocak 2010
  11. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende de var epeydir ama ben hiç önemsememiştim aslında doktora sormak lazım ben de gidince soruyum

12. 27 Ocak 2010
  13. AsoKa

AsoKa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    123
    selam arkadaşlar bende geçen ay hamile olduğumu öğrendiğimde başlamıştı bu kaşıntılar. kaşımaktan cildimi tahriş ettim hep. sonra düşük yaptım kimyasal gebelikmiş.. kaşıntı ve kabarcıklar devam etti.. cildiye doktorunun verdiği ilaçlar fayda etmedi. dahiliyeci strese bağlı olduğunu tespit etti. gıdadan değil ama yumurta, çerez, çikolata gibi şeyleri kesmemi söyledi onlar alerjiyi tetiklermiş.. bana atarax diye bi ilaç verdi hem ürtiker(kurdeşen) tedavisinde hemde sinirlere ii geliyo.. içmeye başladığımdan beri yok kaşıntım. geçti çok şükür. gerçi bu ilaç hamileyken kullanılmaz herhalde ama sizler kafanıza bişey takmayın rahat olun inşallah geçer.. herkese geçmiş olsun:)

14. 28 Ocak 2010
  15. BenIpek

Beğenildi:
    17.296
    Ödül Puanları:
    288
    hadi kızlar ya öğrenen olursa haber bekliyorum.benim doktorum ilaçları kestirdi ama yine de geçmedi.

16. 9 Haziran 2010
  17. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    benimde vücudumda kaşıntılar var ve sinek ısırığı gibi. hergün birkaç yerimde çıkıyor.minik minik su kabarcığı gibi. ondan önce sadece kuru kaşıntı vardı. daha öncesindede, bileklerimde alerji gibi kabarcıklar vardı. bileklerimdeki bulaşık deterjanını değiştirince geçti. ama bu vücudumdaki kabarcıklar nden acaba?dr.una soran yokmu?benim doktorum cildiyeye gitmemi söyledi. başka bilgi vermedi. dokunacak bişey yemiyorum, hamilelikle alakalı diye düşünüyorum çünkü burda yazılanlarla aynı şikayetlerim..

18. 9 Haziran 2010
  19. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende de vardı.. çok kaşınıyo sinek ısırığı gibi böyle... doktor cilt hassaslaşır, normalde cilde dpokunmayan bakteriler alerji yapar.. kolonya sürme kaşıma dedi..
    canım çamaşırlarını ayrı yıka... makina dolsun dolmasın... çorapları ayrı, iç çamaşırları ayrı, diğer çamaşırları ayrı...
    benim öyle geçti..
    bi de rutubetli yerde oturuyosan havalandır hep evini..yapak yorganımı kaldırdım ben silikon kullanıyorum..
    gene de geçmezse doktorun yap dedikleri: yatağını falan havalandır..baktın gene geçmiyor halılarını falan da yıkat.
    eğer seninki de benimki gibiyse geçecektir.