Hamileliğini kocasının ilgisinden yoksun geçirenler...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nurcaninal tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nurcaninal
  1. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben çok yalnız bi hamilelik geçiriyorum. eşim bana ve özellikle bebek konusuna oldukça uzak. aynı durumu yaşayan var mımafoldumben

2. 30 Mayıs 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya bu dönem hassas olduğun için sana öyle geliyor olmasın ......erkekler bize göre daha soğukkanlı sonuçta olaylara karşı birde senin gibi hissedemiyor olabilir bu durumu anlamaya çalış sende sorun yoktur boşuna üzme kendini meleğinizi görünce elinden düşürmez eminim ......sağlıkla kucağınıza alın inşallah

4. 30 Mayıs 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkadaşım bende eşimden uzak geçiriyorum hamilelğimi,doğal olarak bana ilgi gösteremiyo,gerçi benim yanımda olsa ilgi gösterirdi herhalde,yine de bilemiyorum..Baba olacağının bile farkında değil :)..Ama bunu kafama takmıyorum,ben hamileliğimi nasıl geçirirsem bebeğimde o psikolojiye sahip olur diye..Sonuçta onlar bebek taşımadıkları için bizi anlayamazlar ki..

6. 30 Mayıs 2010
  7. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay_82 bebeğimide üzdüğümkonusunda haklısın ama eşimbebek lafının b sini bile telaffuz etmiyor ve bu durum ister istemez beni çook kırıyor üzülmemem elde değil. şuan 15 haftalık hamileyim ve öğretmen olduğumiçin tümherkesten uzak tek başıma gebeliğimigeçiriyorum

8. 30 Mayıs 2010
  9. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben eşimle yanyanayım ama inan manen çoook yalnızım ve artık ona karşı soğumaya başladım ve nasip olurda bebeğimi kucağıma alınca onunla hiçbir şey paylaşmayı düşünmüyorum:umursamaz:

10. 30 Mayıs 2010
  11. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

cnm öncelikle erkekler yani en azından benim kocam, bebeğin farkında bile değil, çünkü onların bedenleri ve vücut yapıları değişmedi, biz tekmeleri hareketleri hissettikçe anneliğe alışıyoruz ama onlar bu duygudan mahkumlar, hayatlarına devam ediyorlar, oysa bizler 24 saat bebeklerimizle başbaşayız. o yüzden de onların bebeği kabullenememiş olmaları normal. aslında onlarda çok sevecekler kucaklarına aldıklarında... çünkü o zaman anlayacaklar baba olduklarını. ilgiden kastın nedir bilmiyorum ama mesela elini karnına koysa, dokunsa, okşasa, konuşsa... bunları mı yapmıyor eşin? diğer bir ilgi ise yeme içme konusunda üstüne düşme meselesi. benim eşim bu konuda bir numara, sürekli ağzıma birşeyler tıkıyor, su içeyim diye elinde bardak peşimde dolanıyor. ona göre ilgi göstermek böyle birşey demek ki. aslında bu da ilgi. ama bizim beklediğimiz ilk söylediğim sanırım. ayrıca hormonal değişiklik nedeniyle ne kadar ilgi gösterselerde yetmeyecek bize, ayrıca vucüt yapımız değişti, şişkolaştık, beğenmiyorsun beni demelere başlıyoruz artık :))) e napalım hamileyiz duygusalız di mi :)

12. 30 Mayıs 2010
  13. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her türlü temel ihtiyacımı giderdiği bi gerçek nurcancım ama sadece yeme içme ile olmuyork.. bizim en büyük eksikliğimiz konuşmamamız ona göre aynı ortamda bulunmak ve kendi işine bakmak..evlilik bu. ama hani paylaşım. okulda olmasa tüm zamanımı evde yalnız geçirmek zorunda kalıcam. eşimle aynı okulda çalışıyoruz fakat ordada iki yabancı gibiyiz:sm_confused:

14. 30 Mayıs 2010
  15. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

onlara göre temel ihtiyacını karşılıyorum, birşeyini eksik etmiyorum, ilgi göstermiş oluyorum oluyor :KK43:
    ne kadar oldu evleneli? kaç aylık hamilesin?

16. 30 Mayıs 2010
  17. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım 2.5 yıllık evliyim 1.5 yılını doğu görevim nedeniyle eşimden ayrı geçirdim. buna rağmen yıllanmışbi evliliğim var. 3.5aylık hamileyim

18. 30 Mayıs 2010
  19. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım ah bende yalnız sayılırım hele son bir aydır eşimin dükkan problemleri oldu gözü kimseyi görmüyo