hamileliğiniz bebeğinizin karakterine yansıdı mı?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar hani derler ya bebeğin karakteri nasıl bir hamilelik geçirdiğinize bağlıdır diye. sizler böyle birşey farkettiniz mi? benim hamileliğim berbattı. çok mutsuz ve bunalımdım. hamileliğimin ilk 5 ayını hafif karanlık bir odada mide bulantısı içinde yatarak geçirdim. doğum yaptığım güne kadar kustum. bu yüzden çalışamadım eve mahkumdum. umarım bebeğim bunlardan etkilenmemiştir. bakıyorum da çok şükür güzel bir evladım var. arasıra huysuzlanıyor, ama ben bunu hamilelikle pek bağdaştıramadım.

2. 13 Eylül 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    biliyosun canım bende berbat bi hamilelik ve doğum yaşadım hergün ağladım ama kızım çok hareketli güleryüzlü ve yaramaz sanırıum bi ilgisi olmadı

4. 13 Eylül 2009
  5. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    umarım etkilenmiyordur
    ben şuan hamileyim
    insan sinirleniyor karamsar oluyor
    elinde olmadan umarım bebegime yansımaz
    .

6. 13 Eylül 2009
  7. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hamileliğim sakin geçti ama dokuz ayda insan hiç mi sinirlenmez hiçmi ağlamaz oldu tabiki ama bebeğimde çok sakin sadece uyku düzenim hamileliğimde nasılsa arda da o zamanlarda uyuyo gece 3 lere kadar oturup gündüz uyurdum ardada öyle şimdiakannehir

8. 13 Eylül 2009
  9. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben inanmıyorum bu düşünceye kızlar , öyle bişey olsa doğumda çocuğun psikolojisi bozulurdu tamamen..

10. 13 Eylül 2009
  11. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    böyle bir durum olacagı kitaplarda yazıyor ancak ne kadar dogrudur bılmıyorum..ki umarım dogru degıldır..hamileyken iki kez depresyona giridm..amcamı ve babaannemi kaybettim ve kızkardesım ile ailem arasında büyük sorunlar oldu..haa bulantılar,başdönmeleri,ilk üç ay süren kanamamı saymıyorum bile...umarım etkilenmemiştir..suan aksi bir durum sözkonusu değil..

12. 13 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

benimde büyük bir oglum oldugu icin cogu zaman cok stressli gecti ama aksamlari yada gündüzleri oglum yokken uzandigimda devamli klasik müzik dinledim .. özellikle mozarti ve kocaman massallah cok sakin bi bebek ama uyanik oldugu zaman cok ilgi istiyorr

14. 13 Eylül 2009
  15. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    benim hamileliğim pek sorunlu geçmedi çok şükür
    ama çok stresliydim özellikle son ay çok gergin geçti
    davul gibi olmuştum ellerim ayaklarım şiştiler ve ben yürüyemiyordum bile
    ayaklarrım çok acıyordu nefees almakta zorlanıyordum ve bu benim daha çok geriilmemi sağladı
    kızıma gelince şu anda evet sinirli elinden bişeyi alamıyoruz çığlık çığlığa bağırıp ağlıyor
    sinirlendiği zaman kendini atıyor kucağımızdan ama babası da çok sinirlidir sanırım ona çekti :KK70:

16. 14 Eylül 2009
  17. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamileliğimi anlatsam sanırım en ilginci olur benim 6.cı ayım bittiğinde suyum geldi ve doğumum başlama aşamasına geldi rahmim 5 cm açılmıştı dr hemen müdahaele etti 2 tane hap yazdı ve 40. cı haftaya kadar kullanmamı bıraktığım anda doğumun başlıycağını söyledi nitekim 7 . ci ayımda 1 kere hapı 1öğün içmeyi unuttum tekrar açılma kanama vs oldu ve bunun sonucunda dr bebeği anne karnında durdurabilmemiz için son 3 ayı yataktan hiç kalkmıyarak geçircek 1 bardağı bile şurdan şuraya alıp koymaması gerekiyor dedi eşime gerekirse bir yardımcı tutun dedi ve ben şaka gibi ama son 3 ayımı yatalak geçirdim kontrollerimde bile ambulans çağırıyordu eşim beni dr götürüp getiriyordu yatan hastaların ne kadar zorluk yaşadığını o anda öğrendim son 3 ayımı hapishanedeymişim gibi yatakta geçirdim o kadar çok sıkıldım ağladımki anlatamam arkadaşlarım komşularım hiç yanlız bırakmadı ama arkadaşlar size şunu söyleyebilirim ki önünüze her şeyi altın tepsiye koyup getyirseler boş gönlünce salıına salına gezip dolaşıpta hareket edemedikten sonra öylae zor geçirdim ki son 3 ayımı cezaevindeki insanların gün saydığı gibi gün saydım şeker ve tansiyonum tavan yaptı ve tansiyonum 18 lere çıktı inanilmaz günlerdi...
    bebeğim okadar hareketliydiki belki bir çok gebe en fazla 3-5 gün doğum ağrısı çekmiştir ben son 3 ayımı ağrılar içinde geceleri uyumak bir tarafa ağrılarımdan ağlıyarak geçirdim yatmaktan bütün kemiklerim ağrılar içindeydi ve işin kötü tarafı sadece sol tarafıma yatabiliyordum
    Veeee
    Dr umun artık hapı bırakabilirsin bebeğin tam haftasını doldurdu dediği gün bayram ettim ve okadar inanilmazki
    Ben o hapı bıraktığım gün bebeğimi ambulansın içinde doğurdum bu kadar olur kamera şakası gibiydi ve son 3 ay eşim beni yalnız bırakmadığı gibi ambulansın içinde doğumumna ortak olarak beni doğumumdadsa yalnız bırakmadı
    Ne diyebilirimki benim eşim cennetlik bir insan sanırım Allah ondan bin kere razı olsun son 3 ayımda bütün işimi gücümü o yaptı çünküüü.benim haplarımın 1 öğününü aksattırmamaya çalıştı bütün sinirimi öfkemi ağlama krizlerimi çekti
    ve sonuç kızlar bebeğim uslu bir bebek ben son 3 ayımda akşam 9 larda yattım uyumak için sıkıntımdan ve şu andada miznik ikracık en geç akşam 9 dedimi uyur en çok uyku konusunda işe yaradı sanırım benim çektiğim sıkıntılar
    Ama iyiki çekmişim onun için 3 ay değil 9 ay sıkıntı çekmeye değermiş severken onu resmen içime sokasım geliyor bu nasıl sevgidir bilmem çok bambaşkaa çoook
    işte benim gebelik hikayem ve bebeğimi etkilenme şekli budur bunun dışındada ben etkjilenebileceğin inanmıyorum çünkü okadar ç9ok gülen bir bebek ki herkese güler benim sıkıntılarım ona geçmiş olsaydı böyle olmazdı bebeğim diye düşünüyorum..

18. 14 Eylül 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ayy film gibi ya. iyi dayanmışsın canım. alkisalkisalkis