Hamileliğiniz boyunca size verilen en saçma nasihatlar :)

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Allegra tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Allegra
  1. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar hadi burdan hamileliğiniz boyunca size verilen en saçma, en anlamsız, en komik, en bilinçsiz ya da en sinir bozucu nasihatlar neydi paylaşalım :CüvCüv:
    Özellikle çok sevgili büyüklerimizden bazen o kadar garip fikirler çıkıyor ki şaşıyorum doğrusu...

İşte hatırladığım birkaçı:

- Hergün bol bol çikolata, tatlı vs. ye çok zayıfsın kilo al bol bol çocuğun küçücük doğmasın (çikolata büyütür tabi ama çocuğu değil anca benim kalçalarımı kaydirigubbakcemile3 )
    - Saçını kestirme çocuğun ömrü de kısalır (bundan daha saçma bişey duymadım, benim saçlar zaten belimde rapunzel mi olayım ben şimdi kaydirigubbakcemile2 )
    - Annenin evine gittiğinde bir şey alma, bir şey yeme (bunu hiç anlamadım :1shok: neden diye sormaya da korktum açıkçası)
    - Bacak bacak üstüne atma (oldu! -tatlicadiarzu- )

2. 12 Ağustos 2009
  3. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu yazıya çok güldüm evet ben de o saç mevzusunu duymuştum.Ayva yersen bebek gamzeli olurmuş şeftaliye dokunup bir yerine sürme falan filan bunları duydum ben de.

4. 12 Ağustos 2009
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bende ne zaman annemın mezarustune gıtmeye kalksam babanem tutuyo benı sakın gıtme hamıleyken mezarlıga,turbeye gırılmez dıye walla bana son derece batıl geldı ama yınede gıtmıyorum :uhm:

kavun yıyenın cocugu guleryuzlu olur derler,o zaman benımkı agzı kulaklarında dogacak :dance:

sac kestırme yı bende duydum hatta gıttım sacımı kestırdım dıye sagolsun basrolde yıne babanem olmak uzere bı alay ınsandan fırca yedım :eek:klava:

kanamalı hamılelık gecırenlerın oglu olur dıyolar sımdı merakla beklıyoruz bızımkıde oglan mı dıye :ecrin_bebek:

6. 12 Ağustos 2009
  7. educa

educa cookieciğimin pabucu dama Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hamileliği sırasında güzelleşenin erkek çocuğu olur...çirkinleşenin kız çocuğu olur...bu ne demekse!!!bütün kadınlar güzeldir:sm_cool:

8. 12 Ağustos 2009
  9. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Şeftaliye dokunursan da çocuk tüylü mü oluyomuş acaba ahahaahaa sırnaşık şey

10. 12 Ağustos 2009
  11. educa

educa cookieciğimin pabucu dama Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir de hamile kişinin kafasına belli etmeden tuz serpilirmiş, eğer bir yerini kaşırsa kızı olurmuş...kocamı yaparken yakaladım dadelikafadulden

12. 12 Ağustos 2009
  13. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de yaz sonu saçlarımı kestireceğim, çok kırıldı, kimbilir ne tepkiler gelecek kaydirigubbakcemile Yani ağır kaldırma ya da yüksek bir yere uzanma gibi şeyler tabiiki çok mantıklı ama diğer batıl inançlar saçma geliyor bana

Kanamalı hamilelik ve erkek çocuk bağlantısını duymamıştım. Ne zaman belli oluyor senin cinsiyet? 11. haftan olduğuna göre yaklaşık 5-6 hafta sonra heralde değil mi? Ne kadar güzeeell 11 hafta... Benim daha çok yeni olduğundan kulağıma çok hoş geldi :kedi:

14. 12 Ağustos 2009
  15. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bana yaptılar onu educa... kafamdan aşağı bi tutam tuz serptiler... :KK70:

16. 12 Ağustos 2009
  17. Allegra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu da çok enteresanmış a.s ama saçların gür ya da seyrek oluşu sonucu etkileyebilir bence fisfisfis yerimseniben

Son düzenleme: 12 Ağustos 2009
  18. 12 Ağustos 2009
  19. Elis

Elis Guest

cok garip inanislar varmis,,ama buna cevap vermeden gecemiycem
    kanamalı hamılelık gecırenlerın oglu olur dıyolar sımdı merakla beklıyoruz bızımkıde oglan mı dıye annem kardesime hamile iken 9 ay kanama gecirmis,doktor alalim demis cocugu yoksa hayatin tehlikeye girer,annem aldirmamis ve simdi 26 yasinda 3.cocuguna hamile bi kizi var,,,,,,,,,,,,sacma inanislar bunlar,,,,,,