Hamilelik bulantılarıyla doğan çocuk...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Juliet tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Juliet
  1. Juliet

Juliet Guest

Hamilelik döneminde sabahları mideniz mi bulanıyor? Eğer bulanıyorsa, bu bebeğinizin yüksek bir IQ seviyesi geliştirdiğini gösterebilir.

Kanada, Toronto'da Çocuk Hastanesi'nden Irena Nulman ve meslektaşları, yıllar önce hamileliğinde sabahları mide bulantısı çeken 120 kadına ulaştı. 30 tanesinin sabah bulantısı olmadı, fakat araştırmacılar, kadınların kalanına bulantının şiddetini anlamak için sorular sordular. Ayrıca, tüm kadınların şu anda yaşları 3 ile 7 arasında değişen çocuklarına da standart bir zeka testi uyguladılar. Hamileliği süresince anneleri bulantı ve kusma şikayeti olan çocukların zeka testleri daha yüksek düzeydeydi. Kusmanın şiddetiyle zeka seviyesi arasında bir uygunluk olduğu rapor edildi.

Birçok hamile kadını etkileyen sabah bulantılarının nedeni, hamilelik döneminde fazladan üretilen östrojen ve progesteonu kanda hep belirli bir düzeyde tutmak için üretilen "insan koryon gonadotropini" (HCG) adlı hormonun üretilmesidir. Nulman, bu hormonların sabahları midesi bulanan hamile kadınlarda daha yüksek olduğunu ve bunun da fetüsün beyin gelişimini koruduğunu düşünüyorlar.

2. 23 Mayıs 2009
  3. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    hamişken 6 haftada başlayan ve altıbuçuk aya kadar süren kusmalarım oldu o zaman bebeler çokmu zeki

4. 23 Mayıs 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    abovvvv ben bulanti nedir bilmem kiz benimki zeki olmicakmi yani :KK43:

6. 23 Mayıs 2009
  7. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    olur mu hiç tatlım...seninkinin zekii oldugu gözlerinden belli MAAŞALLAH.Şeniz

8. 23 Mayıs 2009
  9. EU2

EU2 Guest

Bence çok saçma bir tez....:dilcikar:

Hiç bulantısı kusması olmayan hamilelerin çocukları ilerde gerizekalı,sürekli kusan,hastaneye yatan hamilelerin çocukları da ilerde Aynştayn mı oluyor yani...-tatlicadiarzu-

10. 23 Mayıs 2009
  11. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

12. 23 Mayıs 2009
  13. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    sacma bi yazı benim bulantım yok ,bulantısı olmayanların neden kafasını karıştırıyosunki

14. 23 Mayıs 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ılk 5 y felaket bulantı cektım sımdı 1 aydır yıne basladı dogurana kadarda devam edecek gıbı gözukuyo ozaman bızımkı flozof olucakkaydirigubbakcemile3

16. 23 Mayıs 2009
  17. Juliet

Juliet Guest

bilmisel olarak kanıtlanmış ama herkes çocuğu zekidir ..bence çocugun karakteriyle ilgili bişey bu ..paylaşmak istedim canım.

18. 23 Mayıs 2009
  19. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    banada çok mantıklı gelmedi valla.benimde ilk 3 ay bulantım oldu.(hamileliğim süresincede 3 kez istifra etmişimdir)ama çocuğun zekasıyla hiç bir ilgisi yok bence...hafif ve orta şiddetdeki kusmalar bebeğin sağlıklı olduğu anlamına geldiğini dr söylemişti.