hamilelik depresyonu diye birşey var mı yada bunu yaşayan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve handerya tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : handerya
  1. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    lohusalık depresyonunu duymuştum ama hamilelik depresyonu varmı bilmiyorum yada bu yaşadığım durumun tarifi? öncelikle sanırım fiziksel görünüşümden dolayı kendime güvenimi kaybettim, beni erkek sinekten bile kıskanan eşim hamileliğin verdiği rahatlıktan olacak sallamıyor derecesinde.. durum terse döndü ben hiç kıskanmazken şimdi bayan iş arkadaşlarının iş için aramasını ,parfümü fazla sıkmasını vs.. dünyanın en büyük sorunu haline getirip ağlamak için yer arıyorum.Zaten bebişten dolayı kardeş gibi olduk... hamilelik sanırım insanı sevgi ve ilgi açı yapıyor istediğim ilgiyi göremeyince çıldırıyorum sanki ,artık eskisi gibi tek başıma çıkıp gezip dolaşmalar da yok( yoruluyorum) doğum yapınca geçecek diye umuyorum ama sanırım hayatımızda gerçekten kocamannn bir sayfa açılıyor :KK46:meleğimden önce ve sonra diye..

2. 21 Mart 2008
  3. sevce

sevce WHİTE ANGEL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla bu yaşadıklarımız depresyonsa ben sonuna kadar varım
    ben fiziksel görüntümün değişmesinden rahatsız olmuyorum aksine kendimi bu şekilde daha çok beğeniyorum eşim beni karşına alıp seyrediyo :))))
    onunda çok hoşuna gidiyo benim göbişli olmam
    handeryacım o bahsettiğin kardeşlik durumu bizdede var canım
    biz son zamanlarda abartıp ayrı yataklarda yatmaya başladık eşimle
    eşim uyurken bana zarar verecek diye korkuyo bide ben sağa sola dönerken yatakta oturup öyle dönüyorum budurumdanda eşimin rahatsız olmaması için ayrı yatıyoruz
    ama sonuçta bunlar geçici şeyler boşver hamileliğin tadını çıkaralım depresyona falanda girmeyelim
    asıl depresyona ben 5-6 ay denememize rağmen hamile kalamayınca girmiştim
    şimdi bu durumdan o kadar çok memnunumki hiç birşey umrumda değil

4. 23 Mart 2008
  5. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hamilelik deprosyonu var bazen hatta bu çok zor geçiyor ilk bebeğimde yaşamıştım ama şimdi çok şükür yaşamadım tabi bazen bunalmalar oluyor ama bunlarda normal ...

6. 2 Nisan 2008
  7. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim arasira aklima derin düsünceler geliyor..benden iyi anne olurmu,ona anne karnnda gerektigi gibi özen gösteriyormuyum,birde beklemedigimden cok kilo almaya basladim takmayim diyorum ama kendimle iyi mücadele ediyorum..tabi esimin mütis destegini göz ardi edemem bu kadar anlayisli ve destek bir insanla evli olmasam coktan derin sulardaydim..
    fizyolojik seylerde psikolojik olarak insanin rahatsiz olmasina neden oluyor..özellikle mide yanmalari...
    depresif duruma götüren bu haleti ruhiyenin en iyi ilaci sanirim günesli ve temiz havada bir süre dolasmak..insanin basta cani disari cikmak istemiyor ama cikinca cok iyi geliyor..

8. 9 Nisan 2008
  9. filizmef

filizmef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ebet hamilelik depresyonu var herşeye kızıyor hemen üzülüyor ağlamak için bahane arıyosun ama en kötüsü acaba bilmeden zarar verirmiyim ve uyku düzeni bozuluyo merak etme bendede oldu ama geçiyo herşeyi umursamamaya bak ne kadar rahat olursan bebişte rahat olur hamileliğin bence tadını çıkar doğumdan sonra bebekte keyifli olsun

10. 9 Aralık 2009
  11. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bu eskı konu ama bendede depresyon basladı baska arkadaslarda varmı bılmıyorum ne oldu bana bılmıyorum kendımı cok gucsuz hıssedıyorum dusuncelerım karmakarısık dusuncelerden degıl gercekten bu depresyon kendımı bılıyorum suanda ne yapıcam bılmıyorum dr solesem bana ılac verır ama ılac zararlıymıs ne yapıcam bılmıyorum hamılelıgımın 1.ayında basladı ve artarak devam edıyor dua bıle ederken zorlanıyorum normalde dua etmeden duramazken :KK43:

12. 9 Aralık 2009
  13. yasemink

yasemink Cadı Kızım!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel meleğimden önce meleğimden sonra bizde aynııı bu durumdayız ki olmayan yoktur bence.. Ben çok pişmanım gecenin bi köründe kalkıp bişeyler istemediğime bayanların en güzel dönemi hamilelik dönemi yahu tadını çıkar seni sıkmamak için kıskanmıyordur üzülmesin sinirlenmesin diye.. Seninde kıskanman normal sen doğumdan sonra gör eşini.. Annelik her bayana bi güzellik verir. Kendini bunalıma sokma bugünlerinin tadını çıkar.. Doğumdan sonra bebişle uğraşmaktan vaktin olmayacak ama ne olursa olsun eşinide ihmal etme

14. 9 Aralık 2009
  15. rivera

rivera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    Bu Çok Normal. Kesinlikle kendinizi sıkmayın ailenizle ve eşinizle aşmaya çalışın. gerçekten zor bir dönem. Ama 4. aya başlarken bitti benimki. hayırlısı size de.

16. 18 Aralık 2009
  17. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende de var hamilelik deprasyonu....evde bağırıyorum eşime işyerinde elemanlara bağırıyorum ...Onlarda bir yere kadar anlayış gösterir bende frenlemeye çalışıyorum kendimi olmuyor bir bakıyorum yine küçük dilim görünene kadar bağırmışım elemanlara..Kaçacaklar bir gün elemansız kalacağım...

18. 18 Aralık 2009
  19. myosotiss

myosotiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen sinir küpü oldum çıktım.İlk aydan berii ofistekilere bağırıyorum,eşime kızıyorum.Dayan dayan nereye kadar millette de iii sabır war :1no2: Fiziksel görüntümle ilgili bi sorunum yok aksine hoşuma gidiyor.Kilolu değilim azıcık göbeğim çıktı