hamilelik hakkında öğretmenlere bir sorum.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ogretmen3891 tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ogretmen3891
  1. ogretmen3891

ogretmen3891 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben öğretmenim ve ben ve eşim bu yıl bir çocuk istiyoruz... Etrafımdaki bütün öğretmen arkadaşlar doğumu planlıyorlar... ( Tabi planlasak ne fayda Allah'ın dediği olur!) Bunun sebebi ise doğum izinlerinin yaz tatili izinlerine denk gelip tam olarak izinlerini harcayamamalarıymış. Yani, bir memurun 4 hafta doğum öncesi 4 hafta da doğum sonrası izninin yaz tatili dönemine denk gelmemesi gerekliymiş çünkü böyle bir durumda çocuk 2-3 aylıkken okul açılır ve göreve başlamak zorunda kalırsın... Rapor alarak ancak durumu kurtarırsın. Ama ben rapor kullanmak istemiyorum belki daha kötü durumlar için raporumu kullanmak zorunda kalırım. Sizin önerileriniz neler? Aklım çok karıştı??? :sm_confused:

2. 3 Mayıs 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bende böyle düşünürdüm.Ama istedikten sonra 2,5 yıl sonra hamile kaldım :)))

Yani benim ki biraz zor oldu.En iyisi planlamadan kaderine ne zaman olursa onu kabullenmek.

Benim doğum kasıma gelecek yine de güzel denk geldi.hem yaza kadar büyütürüm mink kuşumu .Hemde iznimi doğum sonrası kullanıp dönemi kapatırım.2. dönemde başlarım göreve.

4. 3 Mayıs 2008
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Ya doğum izni tam olarak ne kadar bizde ??

6. 3 Mayıs 2008
  7. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlara katılıyorum 3 senedir ancak sağlıklı bir hamilelik yaşıyorum.başlarda yine düşük tehlikem vardı.2.dönem hiç okula gitmedim yani bebişim gelmeden ben 1 dönem kapatacağım.rapor hakkı her an var o nedenle bunları düşünme.rabbim sağlıklı bir hamielik,sağlıklı bir bebek nasip etsin

8. 3 Mayıs 2008
  9. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    doğum öncesi 8 haftanın istesen 5 haftasını doğum sonrasına aktarıp doğum saonrası 3 ay kullanırsın tabi hamilelikte bi problem olmazsa bi de mart sonu gibi doğum olursa yaz tatilinin donuna kadar hiç raporsuz 5 aylık olur bebeğin ayda benim gibi allahın izniyle ekim ortasında olunca şubat tatili dönüşüne kadar kullanırsın tabi çoğu arkadaş heyet raporu alıyo yada hastanede yatış gösteriyo öyle olursa rapor hakkın da eksilmiyo hem de maaşın kesilmiyo bunlara artı olarakyılda 40 günlük rapor alma hakkın var ama bildiğim kadarıyla heyet raporu almak epey zorlaşmış tabi tanıdık dr. varsa hiç sorun değil bence en temizi 3 ay ücretsiz izin alıp çocuğuna bakmak ama ekonomiye bağlı tabi

10. 3 Mayıs 2008
  11. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canım hazıranda hamile kalıp martta dogurursan super olurrrr
    bol sans

12. 3 Mayıs 2008
  13. ogretmen3891

ogretmen3891 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için... Her şeyin hayırlısı olsun demeliyim...

14. 4 Mayıs 2008
  15. dilemma_

dilemma_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim okuldaki pek çok öğretmen,ayarladı.Ve ikinci dönem hiç okula gelmediler.
    Okul açıldığında da bebekleri 5 aylık falan oldu galiba....Tabi onlar şanslı çıktı.Denk geldi yani.Önümüzdeki yıl içinde ben de planlıyorum.Denk gelirse süper olur.
    :sm_cool:Tabi dediğiniz gibi önemli olan isteyen herkesin sağlıklı bebeklere sahip olması

16. 4 Mayıs 2008
  17. fiona

fiona Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Evet biz öğretmenler için haziran ya da temmuz ayında hamile kalmak en iyisi ama planlanan gibi olmuyor çoğu zaman.

18. 4 Mayıs 2008
  19. derya_semiz

derya_semiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dogum ıznı dogumdan once 8 hafta dogumdan sonra 8 haftadır... dusunsenıze 4 hafta olsa neye yetecek kı ? cocugun ve annenın saglıgı acısından 8 er hafta olarak ardından da bıldıgım kadarı ıle emzırme ıznı oluyor gunde 1 saat... ama idareciler daha ıyı bılır sormak lazım yınede....