Hamilelik İçin Alternatif Çözümler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Sersoy tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Sersoy
  1. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sizler için bir kaç değerli taşın özelliklerini ve insan vucuduna etkilerini araştırdım
    Değerli taşlarla tedavi ve taşların insanlar üzerindeki etkileri, Türk kültüründe yer almayan -ya da pek bilinmeyen- ancak; diğer medeniyetlerde yaygın bir şekilde kabul edilmiş, ve zamanımızda araştırmalara konu olmuş bir kültürdür.

Lal Taşı [​IMG]
    Lâl taşının fiziksel etkileri

* Rahmin üzerine koyularak, üreme gücünü artırma amacıyla kullanılır. Ayrıca; adet sancıları, düzensiz kanamalar ve menapoz için de faydalıdır.

* Erkekler de lal taşını kasıklarının üzerine koyarak üreme güçlerini artırabilirler. Üremeyi artırma amacıyla kullanımda bir-iki hafta boyunca günde en az on dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.

* Bel ağrılarını geçirmede etkilidir. Hassas kişilerin lal taşını bel altında kullanması daha doğrudur. Çünkü bu tür kişilerde sinirliliğe, baş ağrılarına ya da baş dönmesine sebep olabilir.

* Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı artırır. Cinsel dengesizliğe karşı da faydalıdır.

* Bedeni kuvvetlendirir, temizler ve canlandırır. Enerjisi damarlar için faydalıdır.

Akik Taşı [​IMG]
    Akik taşının fiziksel etkileri
    * Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.
    * Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
    * Bedenin gerginlik olan kisimlarina sicaklik hissi verir ve gerginligi azaltir.

Azurit Taşı [​IMG]
    zurit taşının fiziksel etkileri

* iki adet azurit taşıyla, adet dönemi sancılarınızı ya da yumurtalık sancılarını azaltabilirsiniz. Bunun için, taşları yumurtalıklarınızın üzerine yerleştirin.

Unakit Taşı [​IMG]
    Unakit taşının fiziksel etkileri

* Kalbi ve dolaşım sistemini uyarır.

* Kadınlar üzerinde özellikle hamilelik dönemlerinde faydalı etkileri vardır.

Krizokol Taşı [​IMG]
    * Hamilelik sürecinde bebeğin sağlığı için kullanılır.

alıntıdır

Son düzenleme: 1 Kasım 2008
  2. 1 Kasım 2008
  3. Sersoy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evrende varolan herşeyin birbiri üzerinde birşekilde etkisi olduğunu biliyorum..ben lal taşı alıp denemeyi düşünüyorum.. bakalım neler olacak :)

4. 1 Kasım 2008
  5. sebeyza

sebeyza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen nerelerdesin yaa epeydir göremedim seni yada karsılasamadık ramazanda cok karsılasıyoduk ama nasilsın iyimisin

6. 1 Kasım 2008
  7. Sersoy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatım ben hep buradayım :) Dediğin gibi denk gelmedik sanırım.Allahıma çok şükür maşallahım var iyiyim.Seni sormalı?

8. 1 Kasım 2008
  9. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım güzel paylaşım teşekkürler bu taşlar tane tanemi satılıyor nasıl alıcaz bende demeyi düşünüyorum lal taşını..

10. 1 Kasım 2008
  11. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yıllarca bu taşların içindeyim
    ama direk temas ettirmedim kasık üzerinde denemek lazım

12. 3 Kasım 2008
  13. Sersoy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım senin oralarda varmıdır bilmiyorum ama burda bu taşları satan dükkanlar hem aksesuar halini hem de tek tek satıyorlar.