hamilelik kese ve ultrasonla ilgili bi kaç soru bakarmısınız??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EzgiMec tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EzgiMec
  1. EzgiMec

EzgiMec UltraAslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar öncelikle hamile olduğumu 3 gün önce öğrendim en fazla 23 günlük hamile olabilirim çünkü teadavi ile olduğunda geçen ay 27 sinde çatlatma iğnesi oldum yani o günden hesaplarsam 23 gün belki daha azda olabilir onu bilmiyorum
    dr.a gittim ve testler yapıldı herşey güzel çıktı karnımdan ultrasonla baktı bebek görülmedi dr.daha erken o yüzden görülmez dedi geç yumurtlaman olduysada görülmez dedi benimde bu ay geç yumurtlamam olmuştu sonra bi kaç kişiye sordum karından bakılan ultrasonla iki aydan önce görünmezki dediler gerçekten görünmüyomu eğer görünmüyosa benim dr.um bu kadar erken olduğunu bildiği halde neden karnımdan baktı
    sonra bu pazartesi günü keseyi görmek için çağırdı pazartesi günüde en fazla 28 günlük olucak kesenin görünme ihtimali varmı
    hamile olanlar ilk öğrendiğiniz zaman ultrasonda çıktımı yoksa daha sonrada çıkabilirmi
    çok soru sordum ama:) bide benim bi kaç gündür karnımda ve belimde ağrı var bunlar normalmi
    şimdiden teşekkür ederima.s.
  2. 19 Ağustos 2009
  3. pembepatron

pembepatron Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım önmli olan döllenme günü değil son adet tarihin yumurtan adetin ilk günü oluşup sonra döllendiği için hemen ultrasonda görünmez son adet tarihinden 6 ya da 7 hfta geçmeli
    her doktor alttan bakmayı onaylamayabiliyor
  4. 19 Ağustos 2009
  5. EzgiMec

EzgiMec UltraAslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok teşekkür ederim cvp için evet daha erken aslında en fazla 23 günlük belkide 10 günlük bile olabilir bilmiyorum yani pzt.si günü keseyi görmek için dr.a gidicem o zaman görünür inş.kese
  6. 19 Ağustos 2009
  7. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    normalde karından bakılan ultrasonda benimkisi 5.5 haftalıkken kesem gorunmustu
    ben diğer ultrasona sıcak bakmıyorum
    sonucta bi sakıncası yok ama tuhaf geliyo işte
    hayırlı olsun canım bebişiniz
  8. 19 Ağustos 2009
  9. Hera

Hera Küçük Adamım Batuhan... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    5+2 de karında ultrasonla gebelik kesesi görünmüştü ama senin daha erken görünmez
  10. 20 Ağustos 2009
  11. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende 5 haftalıkken öğrenmiştim hamile olduğumu keseyi görmek için 1 hafta bekledik. kalp atışlarını duymak için ise 7. haftada gittik. onda bile çok belli belirsiz görüldü bebek hep karından ultrasonla baktı doktorum.
  12. 20 Ağustos 2009
  13. arzuerturk

arzuerturk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde sat 17 temmuz. bende dün doktoruma gittim. karından ultrasonla baktı. bende de keseyi göremedi. daha çok erken dedi. 26 sında bir daha çağırdı. ozaman net görülür dedi. seninde çok erken daha canım. merak edilecek bişey yok.
  14. 20 Ağustos 2009
  15. CiLeKLi...

CiLeKLi... Sana emanetiz... Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim bildigim karından gorunmeyen alttan gorunebiliyor. cunku ben ilk gittigimde karından gorunmemişti kesem cok kucucuktu, istersen alttan bakarsak gorebiliriz demişti ama gerek yok dedi 10 gun sonra gelirsiniz dedi ben de baktırmadım acıkcası..
  16. 20 Ağustos 2009
  17. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim de sat 15 temmuz.pazartesi doktora gittim ve vajinal ultrason ile baktı ve de keseyi gördü.neden karından bakıldığını hiç anlamıyorum.ikinci hamileliğim ve ilkinde de vajinal baktı.karından tabii ki görülmez vajinal bile küçücük göründü.doktorlar kesinlikle vajinal ultrasonun bir zararı olmadığını söylüyolar.doktorum da özellikle belirtti bakmadan önce hiç bi zararı yok için rahat olsun dedi.2 hafta sonra terkrar gidicem.eğer herşey yolundaysa (ilk gebeliğim boş gebelikti) ondan sonraki muayeneleri karından yapıcam zaten dedi.
  18. 20 Ağustos 2009
  19. neslihan28

neslihan28 meleğim geliyor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde ilk doktora gittiğimde 4 haftalık bile değildi vajinal ultrasyonla baktı bana bişey olmayacağını zararı yok dedi şu an 11 haftalık gebeyim ama düşük tehlikem var çok korkuyorum ilk bebeğimi 2 aylıkken karnımda kaybettim bununda aynı olamasını istemiyorum haftaya kontrolüm var umarım kalp atışleı devam ediyordur.