hamilelik nasıl gidiyor?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve xsxekercim tarafından 25 Aralık 2007 başlatılmıştır.

25 Aralık 2007
    Konu Sahibi : xsxekercim
  1. xsxekercim

xsxekercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben buaralar çok halsizim.mide yanmalarım arttı,ellerim ve ayaklarımda inanılmaz ödem oluştu.10 gün önce giydiğim ayakkabıları şimdi giyemiyorum,parmağıma yüzük takamıyorum.bel ağrılarımda çok sıklaştı.gece uyumak zaten tam bi kabus.:çok üzgünüm:
    bunlar sizlerdede oluyormu yoksa bende yolunda gitmeyen bişeylermi var.sizce bi an önce dokorumlamı görüşmeliyim.işin kötü tarafı doktorumda başka bi şehirde,öyle her canım istediğindede gidip görüşemiyorum:çok üzgünüm:
    ilk hamileliğim olduğu için ne normal ne garip onuda tam kestiremiyorum. yakınımdaki malum insanında ısrarla bunların olmaması gerektiğini ve benim naz yaptığımı ima edip kendi hamileliğinde böyle şeyler yaşamadığını söylemesi beni tamamen çileden çıkarıyor.:kızgın:
    bu son iki ay zor geçecek galiba...kafamçokkarıştı

2. 25 Aralık 2007
  3. gLLcNN

gLLcNN Guest

canım öncelikle konun hayırlı olsun a.s. ayakkabı giyemeyecek yüzük takamayacak kadar ödem oluştuysa bence hiç bekleme hemen git doktoruna. çok uzaktaysa ilk önce telefon aç.durumunu anlat. gel derse gidersin. bana doktorum şişlerin kalıcı hale gelirse muhakkak gel demişti. bi de 30.haftadan sonra tuzu tamamen kesmemiz gerektiğini duymuştum ben. tuz şişlik yaparmış çünkü. benim sadece çok yoruldugum da ve cok fazla ayakta kaldıgımda şişiyo ayaklarım. ama biraz dinlenince normal haline dönüyorlar. uykusuzluk bendede var maalesef. bide benim bebiş uyumayı pek sevmiyor. hacı yatmaz yerimseniben oyüzden gece uyutmuyo kıpır kıpır. gündüzde otururken sorunlar yaşıyorum mideme vuruyor hep. tuvalet sorunuda başladı bende. çok fazla tutamıyorum. öyle yani. sanırım bunların hepsi bu haftalarda çok doğal. hepsi rahatsız edici aslında ama yapabileceğimiz bişey yok. bebeklerimiz için sabretmemiz lazım.

4. 25 Aralık 2007
  5. sayaz

sayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba;

benimde bildiğim kadarıyla şişlikler dinlenmeden sonra yada kısa süre içersinde geçmeyip devam ediyorsa mutlaka doktora danışman gerekiyor. çok tuzlu yemek, aşırı ayakta kalmak vs de şişlik yapabiliyor ama bunlar dinlenince geçiyor. eğer bu şekilde birşey değilse mutlaka doktorunu ara canım. benim hiç şişme ödem vs. olmadı. sadece bir defa 3,5 saat ayakta ütü yapmıştım o zaman çok hafif şişti. hemen oğduk ayakları yukarı diktim geçti. bende de aşırı wcye gitme sıkıntısı var. gerçi günde 3,5 lt ye yakın su içiyorum onunda etkisi vardır:) ama gece uyku yok bana saat başı wc:)) benim oğluşta hareketli kaburgalarım çürüdü artık... benimki karaciğer kaburga çalışıyor.:))
    kızlar sizdede oluyormu bilmem ama bende zaman zaman kasılmalar oluyor karnım gerildikçe geriliyor o zamanlar çok rahatsız oluyorum...

6. 25 Aralık 2007
  7. xsxekercim

xsxekercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben sabahları doğrudan el ve ayaklarım şişmiş bi şekilde uyanıyorum. ellerimi kapayamıyorum resmen,parmaklarımın kalınlığı nerdeyse 2 katına çıkıyor ve bu ortalama bir haftadır her gün oluyor.senağlama yani öyle yorgunluk falan değil,çünkü bi on gündür işede gitmiyorum genellikle evdeyim,annemdeyim. galiba doktorumu arasam iyi olacak.

8. 25 Aralık 2007
  9. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim bak bende 33 haftalik hamileyim .vucudumda simdilik su toplamasi yok ama afedersiniz cinsel organimda buyume oldu doktor bebek asagida baya baski yapiyor oyuzden su toplamasi olmus dedi.bide bendede son zamanlarda sut icemiyorum icince midem kayniyo midem bulaniyo.sirtim cok ariyo kizlar bide.bebek bide idrar kesesine dort santim kalmis kapasi her hareketinde canim yaniyor sizlerdede varmi.simdiden herkese kolay dogumlar kizlar Şeniz

10. 25 Aralık 2007
  11. gLLcNN

gLLcNN Guest

4hafta önce kontrole gittim ben. yarın da gidicem. en son gittigimde oturur vaziyetteydi bizim bebik. oyüzden idrar torbana baskı yapar, tuvaletini tutamadıgın zamanlar bile olabilir demişti doktorum.ve dediğide oluyor.şuana kadar hep yetiştim gerçi ama bazen ciddi agrı yapıyor.son 2gündür bi değişme oldu artık aşagı değil de yukarı vuruyor. acaba döndümü diyorum.inşallah dönmüştür de normal dogum için en büyük hazırlıgı yapmıs oluruz. heyecan yükseliyor vakit yaklaşıyor. rabbim bebeklerimizi bize bağışlasın. amin :nazar:

12. 25 Aralık 2007
  13. carpediem

carpediem idealist Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence de doktoruna danış.Bana ayaktaki şişlikler normal ama ellerin şişerse beklemeden gel dedi.Preaklempsiden şüpheleniyolar böyle durumda.İdrarda proteine bakıyolar allahtan benim çıkmadı şimdiye kadar.Alyansımı takıyorum ama bir numara büyük bot aldım bir aydır onları giyiyorum...

14. 26 Aralık 2007
  15. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benimde el ve ayaklarımda şişmeler yorulunca yada çok hareketsiz şekilde oturunca oluyor. doktorum tuzu kesmemei ve tansiyonumu hergün ölçmemei istedi. dinlenince şişler geçmezse doktorunu aramalısın bence.

bizimkininde başı aşağı dönmüştü1 hafta önce geceleri 6-7 kez tuvalete taşınmaktan doğru düzgün uyuyamıyorum.
    birde rüyalarım arttı. o kadar çok rüya görüyorumki

bende artık çok çabuk yoruluyorum. nefes nefese kalıyorum hemen.

birde sanki bazen nefes alamıyorum

bebişim bazen gerinirgibi itityor resmen o zamnalar karnım acıyor resmen sizdede olyormu??

16. 26 Aralık 2007
  17. sayaz

sayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

evet canım benimde oluyor. sanki bizim bebiş içerde geriniyor gib. bir kasılıyor resmen ağrı yapıyor. kaburgalarım çürümüş durumda:))

18. 26 Aralık 2007
  19. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    evet aynen benimde birde artık sesleri iyice ayırt ediyor babası sağ taraftan konuşursa o tarafa doğru gidiyor resmen soldan konuşursa o tarafa yöneliyor