hamilelik öncesi folik asit

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve berru89 tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : berru89
  1. berru89

berru89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar biz bebek yapmaya karar verdik netteki araştırmalarıma göre folik asit kullanımı önemli ama geçen özel doktora gittim sordum bana güldü sen ilk baş hamile kal o çoooook önemsiz bi konu hamile kalınca biz verioruz zaten dedi ama ben dayanamayıp aldım acaba kullansammı kullanmasammı bu hakkında bilgisi olan bana fikir versin lütfeen:uhm:

2. 17 Haziran 2009
  3. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba berrucum benim gittiğim doktorlar ki birden fazla doktora gittim hamilelik düşünüyorum diye her ikiside hemen folicacide başlıycan dedi çevremde de kimi duysam aynı şeeyi söylemiş doktorları. ben anlamadım açıkçası hatta doktorum geçen ay elevitprotonala başlıycan dedi ki hamile değilim aylardır uğraşıyoruz ve ben aylardır folicacid kullanıyorum şaşırdım açıkçası bence başka bir doktora daha git çünkü kullanılması şart diye biliyorum gebelikten en az bir ay öncesi ve gebeliği tahmin edemediğimiz için hemen başlamalısın bence

4. 17 Haziran 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    o ne biçim doktor öeyle..
    siz önce doktorunuzu değişin arkadaşım,bu doktorla gebelik takibi filan yapılmaz ben diyeyim.ne doğru dürüst bilgi verir size,nede yardımcı olur..
    folik asit kullanımı elbette şarttır.
    ilk 3 ay önerilir ama ne zaman hamile kalınılacağı bilinmediğinden korunmayı bırakır bırakmaz folik asit kullanımınıda başlanılır.
    tavsiyem aldıysan başla sen..

6. 17 Haziran 2009
  7. xtubisx

xtubisx rabbime emanetsin bebekim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim çevremdede herkes 3 ay önceden başladılar kullanmaya bende kullanıyorum..bi sorun olmaz canım kullan bence

8. 17 Haziran 2009
  9. nesliss54

nesliss54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen hafta cuma günü gittim doktora 3 ay sonra bebek düşünüyoruz Rabbim nasip eder inşallah folic plus verdi günde 3 tane kullanıcan dedi bi testler istedi yarın yaptıracam bence başlaman gerekir senin doktor basite almış biraz işi galiba.

10. 17 Haziran 2009
  11. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz de çalışmalara bu ay başlıcaz ama ben 2 aydır folic plus kullanıyorum
    hiçbir yanetkisini de görmedim

12. 17 Haziran 2009
  13. Maybenow

Maybenow Guest

folik acid bildigim kadariyla bebegin omurilik gelisimiyle alakali dolayisiyla doktorlar hamile kalmayi dusundugun andan itibaren veriyorki ilk 1 ay hamile kaldigini bilmiyosun o siradada bi eksiklik olmasin diye

14. 18 Haziran 2009
  15. berru89

berru89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok saolun arkadaşlar ewt aldım tm kullancam zateb bida gitmicem o doktora bide özel olcak :eek:klava:

16. 18 Haziran 2009
  17. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim bugün doktor bana da verdi...