Hamilelik özellikleri Yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve uzunkiz tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : uzunkiz
  1. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba ilk önce ben siteye yeni üye oldum ve bir kitap yazmak aşamasındayım ve kitabın ana karakteri hamile. hamile birisinin hissektiklerini, neler yaşadıklarını bilmiyorum. :1no2: sizlerde en azdından hamile yada doğurmuş ablalarımsınız.. sizlerden bana yardım etmenizi rica edecektim.. nereye gideceğimi, nereye ne yazacağımı bilemedim. eğer yanlış yerdeysem gerçekten çok özür dilerim.. :sm_confused::çok üzgünüm: bilmiyorumkismile

2. 23 Nisan 2010
  3. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    hamileleik öyle bir şey ki mö ve ms diye ayırsak yanlış olmaz şimdi çok duygusalım ve her an aglayabilirim kızımın tekmeleri benim için ayrı bir mutluluk kaynagı merak da var tabi onu çok merak ediyorum ve onun adına şimdiden hesap yapıyorum doğsun baskete gidecek iyi bir yabancı dil egitimi alacak falan filan ama tabi gerçekler böyle olmuyor ama yinede onu dünyaya getirecek olmanının mutluluğu bir başka

4. 24 Nisan 2010
  5. __7n_bitirdin__

__7n_bitirdin__ GİZLİ BAHÇEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hamileliği yaşamadan nasıl kitap yazabilirsinizki? öyle olsa herkes yaşamadığı duyguları yazar aktarır ama bu okuyucuları kandırmak olmazmı? aşk mesela yaşamadan acısını da mükemmelliğinide nasıl yazabilirsiniz anlatabilirsiniz yapmayın lütfen.

6. 25 Nisan 2010
  7. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aslında gerçekten hamilelik hakkında birçok bilgim var fakat kitabın ana karakteri olan kadın o kadar duygusal değil.. bi savaş içinde kendisini ve kendi ihtiyaçlarını görmezden gelerek elinden geldiğince yanındakilere yardım eden bir hamile gibi düşünün. bir hamilenin hissettiklerini ve duygularını anlatan bi kitap olmayacak. bu nedenle bilmem gereken birkaç şey var.. hamileler neler yapabilir? sınırları nelerdir?.. mesela doktorunuz size neleri kesinlikle yasakladı?
    bu bana çok daha yardımcı olur
    yada daha iyisi
    neler yapamıyorsunuz? bilmiyorumkismile

bu arada consol, aslında senin hamileliğin kitaba yazılacak kadar şamatalı değil. işte benim aradığımda bunun gibi birşey yani hep kızın midesini bulandırıp bayıltarak okuyucaya "aa bak bu kız hamile" dedirtmek istemiyorum. aslında bir kişiye bağlı olmayacak karakterim. en ilginç hamilelik özelliklerini toplayıp karakterimi öyle oluşturmak istiyorum =)

hepiniz adıne gerçekten çok seviniyorum sizlerin çok iyi anne olacağınıza gönülden inanıyorum. hepinize tebrikler. ve gerçekten çok teşekkür ederim.. :1rolleyes:

8. 25 Nisan 2010
  9. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ayakkabını bağlamayamıyorsun ama şuanda değil mi?

10. 25 Nisan 2010
  11. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    oo süpersiniz peki
    doğum yapmadan size soru sormak istiyorum.. 18 günüm var demek =)
    gerçekten çok teşekkürler =)) şey benim sormak istediğim şey. benim karakterim sizin gibi olacak,

soracağım şeyler saçma gelebilir aksiyon olacak filmde çünkü saçma kaçış yerleri felan =)

*6 aylık bir bebeği kaldırabilir misiniz? ne kadar süreyle? yada ne kadarlık bir bebeği kaldırabilirsiniz?
    *koşabilir misiniz?
    *eğilme durumunuz ne kadar?
    *mesela kaç aylık olana kadar zemin kattaki camdan ev dışına çıkabilirsiniz?

sorularım devam edecek =)
    birde kheskes yardım ederse çok sevineceğim =) teşekkürler

12. 25 Nisan 2010
  13. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bu arada ben özel mesajlara vecap yazamıyorum daha 50 mesaj olmamış çünkü =)

14. 26 Nisan 2010
  15. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    gerçekten çok ama çok yardımcı oluyorsunuz çok teşekkürler de galba son sorum yalnış anlaşıldı. diyelim hayat memat meselesi ve yanınızda durduğunuz pencere dışarıdan belinize kadar geliyo. o pencereden dışarı gider miydiniz?

birde hani eskiden asılırdık ya parklarda direklerde onlarda asılabilir misiniz? ellerinizde tutunup =)

Son düzenleme: 26 Nisan 2010
  16. 27 Nisan 2010
  17. uzunkiz

uzunkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    peki çok teşekkürler.. sorularım devam edecek toparlamam gerek soruları =)