Hamilelik Planı ve Hazırlık

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve hatay-yozgat tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : hatay-yozgat
  1. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar ben 2,5 yıllık evliyim ve bebek yapmaya karar verdim. (İnşallah; önce Allahın izni ile)
    bunun için önce doktora gidip bir görüşme yapmak istiyorum. yani bu duruma herhangi bir engel olup olmadığını öğrenmek istiyorum. hormon testleri kan testleri gibi tetkiklerle kontrol altında olmak istiyorum. Allahın bişleceği iş bu ama eğer bi sorun varsa başlangıçta haberim olsun diye.
    aranızda hamilelik hazırlığı için doktora giden oldu mu????
    doktor ne gibi testler tahliller v.s. yapıyor bu konuda bilgi almak isitiyorum.
    bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum
    teşekkürler opuyorumnanaktan

2. 19 Ekim 2009
  3. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    aynı seyı ben de dusunuyorum canım ama ben de ne ıstenıyor bılmıyorum yardım ederse ben de seve seve okurum.

4. 19 Ekim 2009
  5. gulkaya

gulkaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar slm bende 1 bucuk sene önce bebek istemiyle dr.a gittim.önce hormon testlerime baktı (tabi ben de prolaktin çıktı tedavi oldum şu an çok şükür iyiyim) sonra alttan yani rahimden muayene etti dr.um yumurtalıkılara baktı onlarda çok normal çıktı adet günlerim düzenli bi problemim çıkmadı anne olmaya hazırım.ama olamıyorum çünkü stresten bi türlü kurtulamıyorum.bi ara çok rahattım ve hamiş olduğmu öğrendim ama düştü malesef.Size tavsiyem herşeyi kafanıza takmayın, allah nasip ederse olur bebeğiniz zaten inşllh. Bir de eşinizden sperm tahlilleri isteyebilir dr.unuz tabi o da önemli başta yaptırın. hadi hakkınızda hayırlısı olsun:KK46:

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  6. 19 Ekim 2009
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    önce usg ile muayene ediliyor.bi sorun cıkmazsa iltihap mantar v.s..folik asit ve demir eksikliği varsa demir hapı veriyolar..sonra 6 ay-1 sene deniyosunuz...eğer 1 sene olmazsa hormon tahlılı ve spermıogram istenıyor...

8. 19 Ekim 2009
  9. gulkaya

gulkaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet nix arkadaşa katılıyorum 1 sene deniyorsunuz eşiniz de ve siz de bir promlem çıkmazsa inşallah çıkmaz hadi hayırlısı olsun

10. 20 Ekim 2009
  11. hatay-yozgat

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    yardımlarınız için teşekkür ederim
    gerçi bebek insanın başına gelen büyük mucize. biz istediğimiz kadar uğraşalım vakti ve zamanı ne zamansa o zaman gelir.

12. 21 Ekim 2009
  13. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar benım kan degerlerım dusuk ve kanda demır eksıklıgım de var o zaman ne oluyor ?

14. 4 Kasım 2009
  15. hatay-yozgat

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    doktora gittinmi peki? büyük ihtimalle demir eksikliği için ilaç verecektir. ama hamileliğe engel bi durum olduğunu sanmıyorum.

16. 4 Kasım 2009
  17. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yahu ben bebek istiyorum ama esim istemiyor o yuzdende doktora gidemiyorum/ bir kere dedm gel gidelim saglikli mi yumurtaliklarim hersey yolundami yok ddi hersey olacgina varir. iyi dedim napim bende

18. 20 Ocak 2012
  19. denizim48

denizim48 OKYANUS'UM ÇABUK GEL.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 3 yıllık evliyim.eşim istemiyor ben çok istiyorum.ne olur ne olmaz diye yazın ben jinekologa gittim muayene oldum.kist,miyom vs bişey çıkar geç kalmayım diye gittim.tam yumurtlama döneminde gitmişim ki doktorlar yumurtlama döneminde gidilmesini öneriyorlar.kan idrar tahlili verdim.alttan ultrasonla baktı.adetim de düzenli.doktor adetin 3.gününde gelmemi istedi.adet dönemindede gittim.yine alttan muayene etti.hiç bir sorunum rahatsızlığım yok allaha şükür.eşimde bu sene yapabiliriz diyor.İNŞAALLAH OLUR.ama sürekli aklımda.birinin hamile olduğunu veya doğum yaptığını duyayım içim acıyor.