hamilelik psikolojimi mahvediyor.sizde de böyle oldu mu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Esra tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    herkese merhaba.uzun zamandır bu bölüme konu açmamıştım,artık zamanı geldi:))1 yıllık evli, 4 aylık gebeyim:nazar:eşimi çok seviyorum,çok güzel geçiniyoruz çok şükür.ama hamilelikten sonra psikolojim alt üst oldu.çalışıyorum ama riskli gebeliğim dolayısıyla tam 4 aydır evde oturuyorum.işe giden,haftanın2-3 akşamı dışarda yemek yiyen,haftasonlarını evde geçirmeyen biri olarak bu duruma alışamadım,sebepsiz yere ağlama krizlerine giriyorum,sürekli depresif hallerdeydim.3. aydan sonra risk oranım düştüğü için artık yavaş yavaş dışarı çıkıyorum,psikolojim de nispeten düzeldi, haftaya da işe başlayacağım.
    sorun ise şurda,bu süre içerisinde kayınvalideme kafayı taktım,kadın ne söylerse batar oldu bana.hoş onun da bu yönde çabaları oldu tabiki durduk yere olmadı bunlar.sağolasıca hiç bir şeyi içinde tutmaz,pat pat söyler ondan sonra da yavrum kuzum olur..hal böyle olunca evlendim evleneli yapmacık gelir tavırları(daha önce de bu bölüme konu açmıştım onunla ilgili)oturup dururken suratıma bakıp bakıp senin kafan vücuduna göre ne büyükmüş dedi bir seferinde,güler misin ağlar mısın.kullandığım ilaçlar sivilce yaptı bi hayli ,zaten bu duruma çok üzülüyorum,yooo ilaç yapmadı hep sivilceliydin diyor.söylediği lafın nereye gittiğini hiç ölçüp biçmiyor,içindekini söyleyip rahatlıyor.
    en çok kızdığım ise her konuyu bilmek istiyor.kanamam olmuştu,gece fazla zorladınız herhalde kanama ondan olmuştur diyo.ya ben sana cinsel hayatımı mı anlatacağım?ne cevap verdiğimi hiç hatırlamıyorum.erken uyuyorum diyorum,12 de telefon ediyor napıyorsunuz diye...vs vs..
    kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum,ne söylediğine dikkat etmiyor kötülüğünden değil düşüncesiz biraz diyorum ama kar etmiyor,hamileliğin beni hassaslaştırdığını biliyorum ama yine de kendime engel olamıyorum.siz de benzer durumlar yaşadınız mı gebelikte?

2. 22 Ağustos 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Benim böyle etrafa takarak geçireceğim bir hamileliğim olmadı:KK3:
    Zaten çok stresli,bol kanmaalı,her gün iğne olduğum,sürekli rahim ağzına dayanan bir bebeğin olduğu gebelik yaşadım:bbo:
    Dolayısıylada etrafla çok uğraşamadım ama bir kaç kere eşimin halasıyla böyle boş konuşmaları yüzünden takışmışlığım var.O da çok zorladığı için beni.Yoksa onuda takmazdım.
    Send boşver maşallah kaç ayına kadar gelmişsin sakin kalmaya çalış.Bebeğine yansıyor herşey.Boş iş bunlar sen kucağına alacağın günü düşün derim:a.s.:

4. 22 Ağustos 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    bazen de kendini benle kıyaslamaya çalıştığını hissediyorum.çok fazla ev işi yapamadım bu dönemde ama temizlikçi falan da almadım(daha önce bikaç kez gelmişti)eşimle yavaş yavaş yaptık.geçenlerde temizlik yapmış yorulmuş,keşke çalışan bayan olsaydım,evde işim gücüm olmazdı dışarı gidip gelirdim dedi.ben de şaşırdım benim evde işleri kim yspıyor anne dedim,amaan sende diyor.ben akşam eve geldikten sonra senin gün boyunca yaptığın işin hepsini yapıyorum şurda bikaç aydır biraz aksattım dedim,olsun yine de ev hanımının işi daha zor dedi.bozuldum baya,ama eşim destekledi,zoru görmediğin için evdeki işler zor görünüyor gözüne dışarı bi git de gör nasıl oluyormuş falan dedi.kıskanıyor mu anlamıyorum.şurda 3 ay yattım iş yapmadım diye.

6. 22 Ağustos 2010
  7. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    saruboceq canım sağol.benim de kanamalarım oldu ama çok şükür şimdi geçti,belki de evlerimiz yakın,sürekl,i görüşüyoruz ondan da kafayı takıyorum bilemiyorum(pek özelimiz kalmadı ki içli dışlı olmaktan hiç hoşlanmıyorum)

Son düzenleme: 22 Ağustos 2010
  8. 22 Ağustos 2010
  9. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    akannehirakannehir
    Sen hamilleiğin yüzünden fena takmışsın söyliyim:KK1:
    Ne varki bunda bende öyle diyorum ki öyle çalışan insanın düzeni daha fa:KK1:rklı oluyor ben evdeyim bezdim iş yapmaktan sürekli herşey gözüme geliyor.Eşim sen temizlikle yedin kafayı farkındamısın diyorohaoldumsmile
    Kaldı ki kayınvalideme kaç kere demişimdir evde oturup para yemek bana göre değil anne ben çalışmadan duramıyorum diye.Acaba kadını kırdımmı bende şimdiCADIARZUValla kötü anlamda söylemedim amakafamçokkarıştı

10. 22 Ağustos 2010
  11. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198

Benimde hamilleiğim sağolsun kayınvalidemlerde geçti.Yani bir ayda 15 gün evde kalmamışızdır.Y:ağlı ballı her sabah besldi kadın beniŞeniz
    Çocuk olunca daha çok içli dışlı olacaksınız hayatım alış bunlarasempatiksalakcinni
    Moralini bozmak gibi olmasın ama:CüvCüv:

12. 22 Ağustos 2010
  13. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    çocuk olduktan sonrası ayrı bir dert benim için zaten.yazdım ya ben çok içli dışlı olmak istemiyorum,ama kayınvalidem tam tersi,her konunun içinde olmak istiyor.cinsel hayatımla ilgili sorular soruyor,benden yüz bulamıyor bu konuda tabi ama düşün ki eltimin cinsel hayatını falan anlatmaya çalışıyor,tabi dinlemeye istekli bulamayınca bi yerde susmak zorunda kalıyor.

14. 22 Ağustos 2010
  15. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bu durumlar gebelikte itina ile oluyor.
    çizgi filme bile ağlayan bir insan olaraktan o duygular aklıma geldikçe ayrı garipsiyorum kendimi..
    eşimin ve annemin burnundan getirdim doğurana kadar :KK43:
    sana tavsiyem bol bol yürüyüşler egzersizler bebeğin için alışverişler güzel müzikler dinliyerek bu duyguları bastırmaya çalışman..
    benim öyle şansım olmadı yedikçe yedim oturdukça oturdum kendi evimde değil annemle yaşıyordum.
    o yüzden 40 kg aldım gebeliğimde..
    birde bu psikolojiler bebeğede yansıyor. sinirli bir bebeğe sahibim..
    pişmanım ama oldu birkere..

16. 22 Ağustos 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.626
    Ödül Puanları:
    463
    benim hamileliğim hayatımın en mutlu dönemiydi, sanırım hormonlar bende ters etki yaptısempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

bence kaynanı bu kadar kafayı takma, ne derse desin he de geç, neden oturup, düşünüp, üzülüyosun, neden kaynananın söyledikleri için bu kadar mesai harcıyosun ki kendi kendine
    burdaki diğer kaynanaları okuyunca seninki çok korkunç gelmedisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
    bazı insanlar lap lap konuşur yapı olarak, onuda öyle kabul et takma
    gece arıyosa telefonun fişini çek, cebini kapat, kimse aramazsın rahat rahat uyu

işe başladığın zaman sanırım psikolojin daha iyi olur, evde durmak sosyal bi kadın için pek iyi olmuyor

18. 22 Ağustos 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    sağol laroswcum, biliyorum zaten gebelikten olduğunu.ama işte geçmişte yaşananlar ve şimdi üzerine de eklenenler olunca patlama bi yöne doğru kayıyor.patlama dediysem bunlardan sizden başka kimsenin haberi yok:))